خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: جنگ و جبهه را بازاریان اداره کردند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: جنگ و جبهه را بازاریان اداره کردند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛  حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در کلاس فقه بازار  به تشریح فلسفه ی وجودی این نشست پرداخت و گفت: اسلام دین زندگی است آن طور که اسلام به زندگی اهمیت می دهد شاید مکاتب دیگر اهمیت ندهند یا مثل اسلام جامع و کامل نباشند زیرا اسلام خواهان سعادت، نیکبختی و خوشبختی دنیا و آخرت مردم است.

وی افزود: اسلام بر زندگی سالم و زیبا سفارش کرد. اسلام می گوید اسیر دنیا نباشید زیرا برای این دنیا نیستید و آخرت از دنیای شما بهتر است. در روایت از کل دنیا به بازار تشبیه شد. آمده دنیا بازار است بدان بعضی از این بازار سود می برند  و بعضی شکست می خورند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: اگر بخواهیم در بازار موفق شویم اول، سعی کنید اعتقادات خود را محکم کنید یعنی در کار جز خدا چیز دیگری را نبینید. دوم، در بازار باید تلاش کرد. بازاری باید جهادگر باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با تاکید بر بصیرت فردِ بازاری بیان کرد: بازار باید با معنویت ارتباط داشته باشد. یک رکن پیروزی انقلاب دستِ بازار بود. روزی امام دستور داد همه بازار اعتصاب را بشکنند همه تسلیم شدند دوباره دستور بستنِ مغازه ها را داد بازاریان گوش به فرمان امام تبعیت کردند. جنگ و جبهه را بازاریان اداره کردند. بازاری باید اهل ایثار و ازخودگذشتگی باشد.

وی ادامه داد: اگر به کار خیر اقدام نمی کنی اولا خیر را درک نکردی پس تلاش کن تا کار خیر را درک کنی. دوم، فهم و دین خودت را بالا بگیر و معرفتت را بیشتر کن. تجارت انواع و اقسامی دارد چه تجارت مادی و چه تجارت غیر مادی. بعضی از تجارت ها بسیار پر سود است، بعضی بدون سود و بعضی تجارت کم سود. در تجارت بدون سود، نقص و گره ی کار را باید یافت. چرا بازار ما رونق ندارد؟ ایمان و اعتقاداتتان را تقویت کنید و به صدقه اهمیت دهید.

امام جمعه شهرستان بهشهر به اقسام تجارت اشاره کرد و گفت: اگر ایمان و تقوا باشد برکت در آن بازار نازل می شود. در قرآن آمده اگر اهل شهرها و آبادی ها ۲ کار انجام دهند ایمان و رعایت تقوا، ما برکات را بر اهل شهر نازل می کنیم. ایمان و تقوا زمینه ساز نزول برکات زمینی و آسمانی است. برکات هم شامل نعمت های مادی می شود هم نعمت های معنوی.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید