خانه / اخبار / حضور امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در همایش تجلیل از دانش آموزان هدف شاهد و ایثارگر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

حضور امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در همایش تجلیل از دانش آموزان هدف شاهد و ایثارگر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ همایش تجلیل از دانش آموزان هدف شاهد و ایثارگر شهرستان بهشهر با حضور امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش شهرستان بهشهر برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این مراسم  با اهمیت علم و دانش گفت: قرآن کریم  بر تحمل سختی و رنج در راه کسب علم و دانش و دفاع از کشور بسیار تاکید کرد. چرا بعضی از مردم کوچ نمی کنند تا دین خودشان را بفهمند و عظمت دین را درک کنند. پیغمبر فرمود دانش را بجویید حتی اگر در چین باشد. امیرالمومنین در نهج البلاغه به کمیل فرمود ای کمیل به سراغ علم برو بعد علم و ثروت را با هم حفظ کن. العلم بهتر است علم تو را حفظ می کند اما تو باید مال را حفظ کنی. چقدر تفاوت است؟

حجت الاسلام والمسلمین جباری با بیان اینکه علم آدمی را توانمند می کند افزود: یکی از آفت هایی که در دانشگاه، آموزش و پرورش و حوزه داریم بحث فارغ التحصیلی است. ما در اسلام فارغ التحصیلی نداریم همواره باید در طلب دانش باشیم. هر دانشجویی باید با انگیزه و همت بلند سختی ها را تحمل کند و درسش را بفهمد.

وی ادامه داد: فرزندان شاهد به خوبی بدانند همان طوری که پدرانشان خط شکن بودند ما نیز باید خط شکن باشیم. ما نیز باید به شاخه های علوم توجه کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر به ارزش و جایگاه شهدا و مجاهدان اشاره کرد و گفت: مجالس مربوط به شهید جذابیت و نورانیت دارد. امروز بدانیم ممکن است خانواده های شهدا را مورد بی مهری قرار دهند می خواهند ما را به عقب برانند. آرزو داریم آیندگان که نسل جهاد، شهادت و علم هستند در همه ابعاد در کشور بدرخشند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید