خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: نماز جمعه بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: نماز جمعه بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته نماز گزاران و آحاد مردم را به تقوای الهی، حفظ روحیه ی انقلابی و جهادی، توجه عمیق به دستاوردهای انقلاب اسلامی، اهمیت دادن به واجبات، دوری از محرمات و معاصی توصیه و سفارش می کنم.

وی تقوا را عالی ترین و مهمترین توصیه خدا به همه بشر برشمرد و  با اشاره به اهمیت  اخلاص افزود: راز و رمز موفقیت در همه امور و کلید قبولی اعمال در اخلاص است. اخلاص یعنی پاک بودن رفتار، کردار و پاک بودن گفتار از ریا و تظاهر و منیّت. اهل اخلاص و تقوا سروران دنیا و صاحب منصبان بهشتِ خداوند قرار گرفتند. صاحب منصبان بهشت و سروران بهشت کسانی هستند که در عالَم دنیا به دو مسئله ی مهم اهمیت می دادند اول، مراعات تقوا و دوم، اخلاص در زندگی.

خطیب جمعه بهشهر گفت: امام صادق (ع) می فرماید در هر کار اخلاص داشته باشید یعنی خالص برای خدا باشد. وقتی انسان به این مقام برسد نتیجه ی آن، انسان دیگر از شهرت خوشش نمی آید. گناه هم در نزد انسان با اخلاص منفور می شود و این فرد گناه نمی کند. حضرت امیر می فرماید هرگاه اخلاص را به تمام، از آنِ خودسازی، از گناه اجتناب می کنی. آنانی که اخلاص ندارند فریبکار و اهل منیّت هستند.

حجت الاسلام والمسملین جباری در ابتدای خطبه دوم همه را به تقوای الهی، ارزش های اخلاقی، به معروف و خوبی ها، دوری از غفلت، دوری از خطا و لغزش ها توصیه و سفارش می کنم.

وی ادامه داد: در سلسله وصایای پیغمبر به امیرالمومنین آمد ” ای علی، اخلاقت را در خانواده درست کن. با اهلت خوش اخلاق باش. ای علی از همسایگان با صفا و محبت، مهر و مهربانی  و خوش اخلاق باش. با هر کسی که معاشرت داری خوش اخلاق باش. با رفیقان، همسفرانت اخلاقت را مراعات کن اخلاق حسنه، زندگی را لطیف می کند و مردم احساس آرامش می کنند. همگان، آدمی را به خیر دعا می کنند. پیغمبر فرمود علی جان، اگر اخلاق را مراعات کنی خداوند تو را در درجات عالی بهشت جای می دهد. .

امام جمعه شهرستان بهشهر بر بیان دستاوردهای انقلاب توسط نخبگان، علما، اهل قلم و هنر و اهل بیان تاکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی هایشان فهرستی از دستاوردهای انقلاب را برشمردند و فرمودند متاسفانه خیلی از ما از این دستاوردها غافلیم. دستاوردهای انقلاب در عرصه های گوناگون علمی، دینی، فرهنگی، امنیتی و سیاسی بسیار زیاد است. یکی از دستاوردهای معنوی نماز جمعه است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: امام راحل فرمود یکی از برکات بزرگ و عظیم انقلاب احیای نماز جمعه است. نماز جمعه یکی از ثمرات بزرگ انقلاب اسلامی است.مقام معظم رهبری فرمود بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی همین نماز جمعه است. نماز جمعه باید ترویج یابد. در قرآن آمده در نماز جمعه خیر و برکاتی است. والاترین اثر نماز جمعه هدایت های دینی است. اگر نبود هدایت های رهبر  در نماز جمعه تهران معلوم نبود برای کشور ما چه پیش می آمد. امام آمد. رهبر آمد. ائمه ی جمعه در همه خطبه ها گفتند آمریکا شیطان بزرگ است و هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی ادامه داد: نقش امام جمعه در مسائل اجتماعی، اثرات نماز جمعه، ایجاد وحدت میان مردم، وحدت میان مردم و مسئولان، نمایش قدرت و عظمت اسلام، بسیج مردم در مسائل  مختلف داخل، منطقه ای و جهانی اسلام بخشی از آثار نماز جمعه است. نماز جمعه یکی از آثار و برکات و انقلاب اسلامی است. نماز جمعه یک فریضه ی جمعی است که بسیار  اهمیت دارد چرا بعضی از ما غافل هستیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با اشاره به روز نیروی دریایی گفت: در زمان جنگ با عراق، نیروی دریایی بودند که در زیر دریا نفسِ نیروی دریایی عراق را گرفتند و آنها نمی توانستند کاری کنند.  امروز نیز با همه تهدید، فشار، تحریم از سوی استکبار  جهانی، این دلاور مردان در پهنه ی دریای خلیج ، عمان حضور دارند. این روز را به دریادلان کشور و نیروی دریایی بندر امیرآباد بهشهر تبریک عرض می کنم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری ضمن تشکر از  سخنران قبل از خطبه مهندس حسین زاده رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل گاز استان مازندران افزود: مهمترین دغدغه پدر و مادر مصونیت فرزندان است گاهی بی تفاوتی حادثه ایجاد می کند. به هشدارها گوش دهیم.

وی خطاب به مسئولان گفت: با مردم مدارا کنید سختگیری، جفای به مردم است. مردم بایستی لطافت ببینند و یاری شوند. با تمکین به قانون زندگی امنی داشته باشیم.

خطیب جمعه بهشهر به هفته بسیج و هفته وحدت اشاره کرد و گفت: بسیج سدی است در برابر استکبار. مقام معظم رهبری در سخنرانی اش در کنفرانس وحدت اسلامی  به حکام کشورهای اسلامی خطاب کرد بیایید تحت ولایت اسلام، تحت ولایت الله. از تحت ولایت استکبار و آمریکا خارج شوید. آنها، شما را تحقیر می کنند. استکبار ملت اسلامی را تحقیر کرد البته شاید آل سعود از این تحقیر بدشان نیاید شاید خوشش بیایید خب به جهنم. اما به مردم عربستان توهین شد. امام خامنه ای به همه حکام اسلامی نصیحت کرد و فرمود همدستی حکام طاغوت پرست و مزدور در مسئله ی فلسطین و از بین بردن یمن قلب مسلمانان را جریحه دار کرد. آنها تحمل صدای یک منتقد را نداشتند و جمال خاشقچی را به قتل رساندند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در پایان گفت: درود بر مردم بیدار ، درود بر مردم حق شناس. بیداری مردم یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است. بایستی آن را قدر بدانیم و تقوای الهی را همیشه مراعات کنیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید