خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر:مسئولان با انگیزه خدایی و اخلاص کار کنند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر:مسئولان با انگیزه خدایی و اخلاص کار کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری خطیب جمعه بهشهر در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته به اخلاص در عبادات و اعمال تاکید کرد و گفت: امیرالمومنین فرمود ملاک و میزان عبادت، داشتن اخلاص در راه خداست.

وی با بیان اینکه جامعه ی امروز با مشکلات زیادی مواجه است افزود: داشتن روحیه ی الهی و انقلابی در گفتار و رفتار راهِ برون رفت از مشکلات است. با مکر و نیرنگ، ایمانِ انسان ضعیف می شود. مسئولان با انگیزه خدایی و اخلاص کار کنند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: از پیغمبر سوال پرسیدند چگونه نیرنگ می کنند؟ پیغمبر فرمود اینان اینگونه اند با عنوان انقلاب، حمایت از شهدا می آیند و می گویند به انچه خدا می گوید انجام می دهیم اما از این آمدن ها و رفتارها اراده ی غیر خدایی دارند. امروز نیز می بینیم بعضی ها مدتی ظاهر می شوند از شهدا و انقلاب می گویند اما بعد از مدتی معلوم نیست کجا رفتند. عده ای می آیند تا خود را مطرح کنند پشت مسائل دینی قرار می گیرند اما تیشه به ریشه ی دین و ولایت می زنند این افراد را در قیامت با عنوان کافر، فاجر، مکار و زیان کرده خطاب می کنند. بعضی از مسئولین به خاطر فساد دستگیر می شوند این مسئول نتوانست امانت را خوب حفظ کند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: اخلاص آنقدر مهم است که امام حسن عسکری فرمود اگر همه دنیا را یک لقمه کنم و آن را نیز به دهان یک آدم با اخلاص بنهم حق آدم مخلص را ادا نکردم.

وی ادامه داد: سخنرانی های رهبر، دلِ استکبار را به لرزه در می آورد زیرا رهبر خدا را شناخت و در کارش اخلاص دارد. ایشان حرف خدا را امینانه بیان می کنند. سعی کنیم در زندگی اخلاص داشته باشیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر در خطبه دوم همه را به تقوا، حفظ حریم الهی، تبعیت از مقام معظم رهبری و توحید فراخواند و گفت: پیغمبر به امیرالمومنین فرمود ای علی، ۴ فضیلت است که نشانه ی رشد، کمال و سعادت است اگر هر جامعه ای به این فضایل آراسته شود ان جامعه پویا و روبه جلو است اول، صداقت وراستی دوم، شکر خدا را به جا آوردن سوم، رعایت حجاب و عفاف چهارم، اخلاق.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با تاکید بر رعایت اخلاق گفت: دانشگاه، مدارس و مجلس اخلاق را مراعات کنند. همه بر خود مسلط باشیم و تخریب یا تضعیف همدیگر راهکار برون رفت از مشکلات نیست.

وی با اشاره به شب یلدا توصیه کرد: شب یلدا فرصتی برای عبادت، انس با قرآن، دعا، نماز شب، ذکر و یاد خداست از این وقت استفاده کنید و برای فرزندان لطایف زیبا و نکات اخلاقی و دینی و حرف شاد بگویید شادی به گناه نیست. شادی به این است گرانی ها کم و بیکاری کاهش یابد و پروژه ها در زمانی که وعده داده شد افتتاح شوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با اشاره به هفته راهداری و حمل و نقل و ضمن تبریک و خدا قوت به این نیروها  گفت: بایستی مسئولین به حرف عزیزان گوش کنند و به سختی ها و مشکلاتشان بیشتر توجه کنند در این هوای سرد نیروهای راهداری و حمل و نقل صحنه را ترک نمی کنند تا مردم به راحتی سفر کنند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید