خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در مراسم گرامیداشت هفته وحدت در دانشگاه پیام نور
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در مراسم گرامیداشت هفته وحدت در دانشگاه پیام نور

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ مراسم گرامیداشت هفته وحدت با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم  شهرستان بهشهر  به میزبانی دانشگاه پیام نور بهشهر برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر  به ویژگی های پیامبر اشاره کرد و گفت: پیغمبر از ما اخلاص می خواهد. پیغمبر فرمود من روزی در مکه کسی نداشتم و یار و یاوری نداشتم  هجرت کردم اذیت شدم به غار پناه بردم اما چون خدا پشتیبانم بود من هم برای خدا کار کردم و یثرب را به مدینه تبدیل کردم. خدا فرمود پیغمبر اسوه و مقتدای شماست. سبک زندگی خود را براساس پیغمبر تنظیم کنید حال شما چقدر به زندگی پیغمبر نزدیک هستید؟

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: متحد باشید متحد در عمل به دین. چرا استکبار چشم طمع به منطقه دوخت؟ چرا استکبار در عربستان لانه کرد و از عربستان با دست عربستان و امارات مردم یمن را می زنند؟ هر دو هم لا اله الا الله و محمد رسول الله می گویند.  مهم اینست که در پیشگاه رسول اکرم پاسخگو باشند. خدا فرمود رسول ما به انچه که اورد مومن بود برای خود کار نکرد و اگر فخری داشت برای امت فخر می کرد. می فرمود خدا به من شفاعت دار این شفاعت را هم برای امت خودم ذخیره کردم و فخر نمی کنم.

وی ادامه داد: پیامبر فرمود نزدیک ترین کسان امت به من در قیامت کسانی هستند که دارای اخلاق خوب باشند. خداوند فرمود تو رسول من دارای اخلاق عظیمی هستی. عرش خداوند عظیم است. زلزله ی قیامت عظیم است. کسی خدمت امیرالمومنین آمد و گفت اخلاق پیامبر را برای من بشمار. حضرت امیر فرمودند شما سوال کردی من هم از شما سوال می کنم شما متاع دنیا را برای من بشمار. او گفت مگر میشود متاع دنیا را شمرد؟ این همه نعمت  در خدمت به خلق خدا هستند. چگونه می توان شمرد؟ امیرالمومنین فرمود همه نعمت ها را خدا در یک آیه آورد متاع دنیا قلیل. شما قلیل را عاجز شدی و نمی توانی بشماری اما من چگونه اخلاق پیغمبر را بشمارم  اخلاقی که در قرآنی از آن با اخلاق عظیم تعبیر شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: در قرآن آمده به ریسمان الهی چنگ بزنید و تفرقه نیندازید. امیرالمومنین در نهج البلاغه فرمود با هم متحد باشید بدانید دست خدا با جماعت است. کسی که از پیکره ی دین اسلام جدا شود مانند آن گوسفندی است که از گله ی خود جدا  و طعمه شغال و گرگ بیابان شد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری اظهار کرد: آیا امروز  به جریان جنگ نرم توجه می کنیم؟ ما یک جنگ سخت داشتیم با عنوان دفاع مقدس. ان روز شیعه و سنی نمی کردیم دفاع ما مقدس  و فی سبیل الله بود اما امروز دشمن جنگ سخت را کنار گذاشت و گفت من با جنگ نرم ریشه ی ایران و ایرانی را در می آورم . جنگ نرم نفوذ می کند آن روز اگر کشته می شدی شهید می شدی اما امروز در جنگ نرم اگر شکار شوی معتاد می شوی.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید