خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در مراسم گرامیداشت هفته وحدت در روستای قره تپه
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در مراسم گرامیداشت هفته وحدت در روستای قره تپه

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری در مراسم گرامیداشت هفته وحدت در روستای قره تپه به هدف خلقت اشاره کرد و گفت: در هدف خلقت مهمترین مسئولیت و تکلیف، معرفت است. همه باید تلاش کنیم به معرفت برسیم معرفت به خدا، پیامبرِ خدا و معرفت به اوصیای خدا و احکام و وظایف و معرفت به مبانی دین. پیغمبر فرمود سرآغاز دانش، شناخت است.

وی افزود: انسان هر چقدر به خدا معرفت پیدا کند به همان اندازه به خدا نزدیک می شود. به اندازه معرفت و شناختت، خدا برایت ارزش قائل می شود. پیغمبر را چقدر شناختیم؟ خدا این همه نعمت داد منت ندارد اما بدانید در یک نعمت، نعمتِ وجودِ رهبری دین یعنی خاتم انبیا حضرت محمد (ص) بر شما منت دارد. پیغمبر کیست؟ قرآن می فرماید این پیغمبر، اسوه و مقتدا و الگوی زندگی شماست. پیغمبر آیینه ی زندگی شماست. مثل پیغمبر حرکت کنید. چقدر ما به اخلاق پیغمبر و رافت ایشان نزدیک هستیم؟

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: خداوند از جنس خودِ شما برای شما رسول فرستاد. پیغمبر بسیار مهربان بود و دست کارگر را می بوسید. پیغمبر در هدایت ما حریص بود. پیغمبر وجودی است که باید برای ما الگو، آیینه ی زندگی ما باشد حتی پیغمبر برای بشریت الگو، مقتدا و آیینه است. دین پیغمبر جهانیست.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: همدیگر را به خیر و معروف دعوت کنید. علما موظفند پیغمبر را به مردم بشناسانند. شناخت انسان کامل، عادی نیست. خداوند در قرآن پیغمبر را معرفی کرد و فرمود دریا با همه وسعتش ساحل دارد اما دریای وجود پیغمبر ساحل ندارد. آنقدر جایگاه پیغمبر بالاست که در معراج به جایگاهی رسید که جبرئیل نتوانست به آن جایگاه برسد.

وی بر شناخت پیغمبر و اهداف پیغمبر تاکید کرد و افزود: پیغمبر آمد تا مردم عادل و منصف باشند. یکی از برکات نظام و انقلاب اسلامی و یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی وحدت است. علمای اهل سنت می گویند دوازدهم ربیع الاول پیغمبر متولد شد و شیعیان می گویند ۱۷ ربیع الاول. همین منشا اختلاف بود. امام  ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول را هفته ی وحدت نام نهاد. خدا فرمود ای مردم، اگر عزت، آقایی، قدرت می خواهید به اسوه تان نگاه کنید و تکیه گاهتان خدا و پیغمبر باشد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: ویژگی های پیغمبر را در قرآن بشمارید. پیغمبر رحمت جهانیان است و اخلاق عظیمی دارد. خدا می فرماید متاع دنیا قلیل  اما اخلاق پیغمبر عظیم است.  از عالَم، معاشرت ها و مسافرت ها درس بگیرید. امروز دشمن ابتر است. مقام معظم ربری فرمود آمریکا در حال افول و غروب است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری به تشریح ابعاد شخصیت امام صادق پرداخت و گفت: یکی از برکات وحدت همین است که مسلمانان حبل الله را می شناسند. مسلمان برادر مسلمان است. انهایی که وحدت نمی خواهند را از خود دور کنید.

وی با اشاره به امتیازات پیغمبر گفت: پیغمبر از من و شما خواست نمازتان را خوب بخوانید. افضل اعمال نماز است. مسجدتان را رونق ببخشید. برای تامین زندگی خودتان تلاش کنید. اگر می خواهیم بر آمریکا غلبه کنیم باید کار کنیم. در نماز جمعه شرکت کنید. از دشمن غفلت نکنید. غفلت از دشمن، بصیرت، فتوت، غیرت و جوانمردی را از انسان می گیرد.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید