خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در یادواره شهدای پایگاه شهید اصفهانی شهرستان بابل
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در یادواره شهدای پایگاه شهید اصفهانی شهرستان بابل

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ چهارمین یادواره سرداران و ۲۷ شهید پایگاه بسیج سردار شهید حاج رحمت الله اصفهانی با سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در مسجد امام حسن مجتبی (ع) شهرستان بابل برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر بر درک مقام شهدا تاکید کرد و گفت: بیان فضایل و سجایایی که شهدا داشتند برای ما به عنوان یک میراث ارزشمند به ارث گذاشتند. شهدا دارای مقام بسیار بالایی هستند اولین عامل جاودانگی شهدا عزیزالله هستند. امام حسین ثارالله بود حمزه سیدالشهدا، سیدالشهدا بود. خدا به شهدا عزت داد و انها را به جایی رساند که همه را به خود جذب کردند پس بنابراین اراده ی خداست که شهدا عرش نشین باشند همه ی حکومت های ظالم و جاهل می خواهند با زبان و دلارهایشان  انوار را تاریک کنند اما نتوانستند صراط و اهداف همه ی انبیا  و اولیا را از بین ببرند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری اظهار کرد: ذات مقدس پروردگار می خواهد این نور پرفروغ بماند. یک عامل مهم ان اراده و معیشت ذات مقدس پروردگار است. دشمنان دین می خواهند نام شهدای ما را محو کنند اما ذات مقدس پروردگار نمی گذارد. جاودانگی عامل دیگر است. شهدا به مقام وجه اللهی رسیدند. معمار کبیر انقلاب بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی فرمود شهید نظر می کند به وجه الله. اگر کسی به مقام وجه اللهی برسد نامش ماندگار و محبوب دلها می شود.

وی ادامه داد: فضایل شهدا عامل دیگر است. شهدا مخلص و متواضع بودند. به مسجد و محراب و علما علاقمند  و اهل نماز جمعه و جماعت و اهل دعا بودند و انس با قرآن داشتند. آیات و روایات عامل دیگر است. پیغمبر اکرم فرمود سه گروه هستند که خداوند به آنها اذن شفاعت داد اول، انبیا دوم، سلسله علما، علمای عامل و ربانی، علمایی که مرزبان فکر و اندیشه ی مردم هستند. سوم، همه شهدا. ما برای نورانیت، عزت، امنیّت به شهدا نیاز داریم. خدا شفاعت آنها را قبول می کند. شهدا مجاهدان فی سبیل الله بودند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: باارج ترین مرگ ها شهادت در راه خداست. با شرافت ترین و والاترین مرگ شهادت است. شهید کرامت حق تعالی را دیده است. جناب امیرالمومنین وقتی می خواهد مالک را برای مصر به عنوان والی بفرستد در پایان دعا می کند و می فرماید مالک! از خدا می خواهم  سعادت و شهادت را برای ما در راه خودش  رقم بزند. امام راحل فرمود امیدوارم در بستر به مرگ طبیعی نمیرم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: امام فرمود شهدا مظهر اقتدار ایران زمین هستند. شهدا نماد امنیّت هستند. رهبر انقلاب فرمود شهدا مانند آیه های قرآن مقدسند. هیچگاه شهدای ما در برابر مزدوران و ظالمان و انسان های باطل گرا کم نیاوردند. کرامت، محبوبیت و آقایی ما در پرتو رسیدن به شهادت است. بعضی از نیروهای ترسوی داخل کشور را از چه می ترسانند؟ ما تربیت یافته ی مکتب پیغمبریم. ما تربیت یافته ی مکتب نمازیم.

وی به پیام های شهدا اشاره کرد و گفت: اولین پیام یادواره های شهدا این است که ما شهدا را دوست داریم. عشق و محبت ما به شهدا همین است. شهدای ما عاشق اهل بیت بودند. رمز عملیات های ما نام اهل بیت بود. آمریکا بسیار تلاش کرد ایران را منزوی کند اما به فضل الهی امروز آمریکا در حال منزوی شدن است. آمریکا در حال غروب و افول است.

امام جمعه شهرستان بهشهر با بیان اینکه انقلاب اسلامی رسالت جهانی دارد افزود: تولای ما به شهدا اولین پیام و تهذیب شعائر دینی دومین پیام یادواره های شهداست. قرآن می فرماید نشانه جامعه ی باتقوا، متدین، روبه رشد و روبه تکامل این است که همیشه ارزش ها را گرامی بداریم. وظیفه داریم این جنگ، آثار جنگ و وصیت نامه ی شهدا را مرور کنیم. در جلسات شهدا شرکت کنید زیرا این حضور دشمنان را منکوب و مغلوب می کند و آنها را می ترساند. دشمنان تلاش کردند مردم از شهدا فاصله بگیرند به بهانه های مختلف و با حیله و ترفند.

حجت الاسلام و والمسلمین جباری با تاکید بر خواندن وصیت نامه های شهدا گفت: شهدا برای دفاع از دین، نصرت و یاری اسلام در این راه قدم گذاشتند. وصیتشان این بود که پشتیبان ولایت فقیه باشید. عشق مردم به رهبر انقلاب بسیار ستودنی و قابل تمجید است. مردم در این وضعیت گرانی و بیکاری مشکل دارند اما می گویند این مملکت یک نفر را می شناسد و ایشان آیت الله العظمی خامنه ای هستند.

وی ادامه داد: راهِ شهدا راهِ ماست. شهدا برای حاکمیت ارزش های دینی تلاش و استقامت کردند و به سختی ها و مشکلات تن دادند ما نیز در راستای اقتصاد مقاومتی گرفتاری داریم اما می گوییم حرف مقام معظم رهبری باید تحقق یابد. راهکار مشکلات جامعه ما به برکت اقتصاد مقاومتی حل می شود.شهدای ما برای حاکمیت ارزش های اسلامی لباس رزم پوشیدند برای نهی از منکر، امر به معروف راهی جبهه ها شدند. برای اقامه ی نماز پا به عرصه ی میدان گذاشتند. راهِ شهدا راهِ عزت، امنیّت و راهِ صراط مستقیم ذات مقدس خدای سبحان است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت:موضع ما همان موضعِ شهداست. نسل ما، بزرگان و علما بدانند امروز موضع ما همان موضع شهداست. مومنان کسانی هستند که خدا را دوست دارند. آیا چیزی که ارزش های دینی را تضعیف کند می پسندید؟

حجت الاسلام جباری بیان کرد: یک کنگره ای میان اسرائیل و امریکا بود. در ان کنگره بحث این بود که چگونه انقلاب را مهار کنیم. چگونه ایران را منزوی کنیم؟ آنها به این نتیجه رسیدند که نه ایران، نه ایرانی، نه انقلاب، نه جمهوری اسلامی را نمی توانند مهار کنند زیرا آنان دارای چند سرمایه هستند آنها محرم، اربعین، یا حسین، کوثر و فاطمیه دارند.

وی ادامه داد: امروز وظیفه ی ما دفاع مقدس است. از دین، ارزش ها و انقلاب اسلامی دفاع کنیم. مساجد را سنگر بدانید. در جریان جنگ نرم کسی که از دست برود ذلیل و معتاد می شود. مروّج اخلاق شهدا باشیم. متواضع، بزرگوار و دارای خصائل و فضائل باشیم. وحدت خودمان را حفظ کنیم. دشمن فرهنگ، اعتقادات، باور، فتوت و مردانگی ما را نشانه گرفتند. دشمن را بشناسید. هیچگاه از دشمن غافل نباشید. دشمنِ امروز آمریکا و اسرائیل است. هیچ گاه تحت تاثیر این و ان قرار نگیرید.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید