خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: کلید سعادت در دست معلّمان است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: کلید سعادت در دست معلّمان است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ به مناسبت هفته گرامیداشت سوادآموزی، دکتر صادق علی بیکی مدیر آموزش و پرورش بهشهر به اتفاق تیموری رئیس اداره سوادآموزی، همکاران اداری این واحد و آموزش دهندگان سوادآموزی با حضرت حجت الاسلام  سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر دیدار و گفتگو کردند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این دیدار  با بیان اینکه انقلاب اسلامی انقلابِ سطحی نبود، اظهار کرد: رهبری انقلاب دارای اهداف و مردم با انگیزه  بودند لذا این انقلاب قبل از آنکه یک انقلاب سیاسی یا اقتصادی باشد یک انقلاب عقیدتی و فرهنگی است. ابزار آن نیز مانند مسجد، منبر، سخنرانی، وحدت و رهبری فرهنگی بودن و پایه های دینی این انقلاب را هنوز سرپا نگه می دارد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: حضرت امام  بر این عقیده بود که ریشه ی همه گرفتاری ها و مشکلات این است که حکومت ها از بی سوادی جامعه استفاده می کنند در حقیقت تعبیر حضرت امام این بود استکبار و استعمار از جهل مردم سوء استفاده می کند. شان نزول تشکیل نهضت سوادآموزی نیز همین بود.

وی بیان کرد: حضرت امیر فرمود در زندگی همواره به خدا امید داشته باش. قرآن می فرماید هرکس که به خدا توکل کند خدا برایش کافیست. تمامی مشکلات بشر با دل بستن به خدا حل می شود. اعتماد به غیر سقوط را در پی دارد.

امام جمعه شهرستان بهشهر بر سوادآموزی تاکید کرد و گفت: از عمر خودتان استفاده کنید. امام فرمود همه باسوادان متعهد شوند بی سوادان را باسواد کنند. همین جمله به نهضت سوادآموزی تعبیر شد. در رساله آمده انسان به مسائلی نیازمند است پس واجب است که یاد بگیرد. امام فرمود ما مبارزه ی با بی سوادان را به نحو احسن اجرا خواهیم کرد. تمام بی سوادان برای یادگیری و تمام باسوادان برای یاددادن به پا خیزند. ریشه ی تمام  بدی ها  بی سوادیست. پیغمبر به علی (ع) فرمود آدم سعادتمند سه علامت دارد. اول، در شهر خودش به دنبال روزی حلال است. دوم، با دانایان شهر خودش ارتباط داشته باشد سوم، سعی کند نمازهای پنجگانه اش را با جماعت بخواند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری افزود: سعادت در کلاس ها و مدارس است و کلید سعادت در دست معلمان است. معلم می تواند جامعه را باسواد، با غیرت، با ثروت، کاری و پیشرو بار آورد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید