خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: فاطمه زهرا الگوی زنان مسلمان است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: فاطمه زهرا الگوی زنان مسلمان است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری در کلاس تفسیر نهج البلاغه به تشریح عظمت دین مقدس اسلام و شناخت دین و  دین شناسی حضرت فاطمه زهرا(س) پرداخت و گفت: حضرت فاطمه زهرا(س)  برای بانوان ما سرمایه ی بسیار عظیمی است. زنان برای زندگی خوب باید سیره ی حضرت زهرا را معیار قرار دهند.

وی با اشاره به  تعابیری که پیغمبر در مورد حضرت فاطمه زهرا به کار برد، ادامه داد: پیغمبر فرمود فاطمه شاخه تن من است(قطعه ای از وجود من است) یا فاطمه پاره ی گوشتی از من است یا فاطمه پاره ی تن من است شادی قلب من است یا پیغمبر فرمود امام حسن و امام حسین بعد از من و بابایشان امیرالمومنین بهترین اهل زمین هستند آن گاه می فرماید اما مادر امام حسن و امام حسین برترین بانوی روی زمینند. حضرت امیر فرمود من به وجود فاطمه زهرا و پدر بزرگوارش پیغمبر اکرم افتخار می کنم.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: در خطبه ۲۸ نهج البلاغه آنجا که امیرالمومنین افتخارات اسلامی را بر می شمرد می فرماید از ماست بهترین زنان جهانیان. پیغمبر فرمود اگر خوبی، زیبایی بخواهد به صورت شخصی مجسم شود آن زیبایی، فاطمه است بلکه فاطمه از همه خوبی ها و زیبایی ها زیباتر است. زن مظهر جمال و جلال خداست. اگر امروز می بینیم به وجود فاطمه زهرا افتخار می کنند به خاطر محتوایی است که حضرت زهرا به آن توجه داشت مثلا یک دعای حضرت زهرا این است که می فرماید خدایا مصیبت و گرفتاری را در دین من قرار نده خدایا تمام دغدغه ی مرا دنیای من قرار نده آن گاه می فرماید پروردگارا تو کمک کن که من دینم را اصلاح کنم. آن دینی که پایگاه ، اساس و مبناست. دنیا با همه زرق و برق هایش می گذرد اما دین مرا به سعادت می رساند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: شخصی خدمت آقا امام صادق آمد. امام صادق از او پرسید رفیق شما چطور است؟ آن رفیق گفت حال خوبی ندارد در مشکلات زندگی مانده است. امام فرمود من سوال نکردم زندگی او چگونه است. از اعتقادات و باورهایش پرسیدم. رفیق گفت ایشان، شما را امامِ خودش می داند و از شما حمایت می کند و ولایی است اما در زندگی اش مشکل دارد. امام صادق فرمود قسم به خدا، رفیق شما غنی و بی نیاز است زیرا با ولایت و امام خودش است.

وی ادامه داد: شخصی خدمت امام صادق آمد و گفت بهشت کجاست؟ حضرت فرمود شما الان در بهشت هستید اینکه دغدغه ی بهشت داری می خواهی چه کنی؟ شما الان کنار امامت نشسته ای. آیا می خواهی همه عالم را به تو دهند اما امام صادق را نبینی حاضری؟ گفت نه. این یعنی ولایت مداری. انسان هایی که اهل ولایت هستند باطنشان سالم است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: دین مجموعه ی اعتقادات، باور است و انسان به اعتقاداتش پای بند باشد. دین یعنی اعتقادات، اخلاق و التزام عمل به این باور و اعتقادات. امیرالمومنین فرمود دین درخت است یک ریشه این دین تسلیم است دوم، راضی بودن به رضای خدا.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به دین مداری حضرت فاطمه زهرا در انتخاب همسر گفت: حضرت فاطمه زهرا خواستگاران متعددی داشت که یکی از انها عبدبن الرحمان اوف بود که بسیار آرام و متول بود و مهریه سنگینی پیشنهاد کرد. فاطمه زهرا رد کرد بعد امیرالمومنین به خواستگاری حضرت فاطمه زهرا امد وقتی پیغمبر با حضرت فاطمه زهرا مطرح کرد  حضرت فاطمه زهرا فرمود آیا خدا با این ازدواج راضی است؟ پدرم راضی است؟ پیغمبر اکرم به چهره ی حضرت زهرا تبسم کرد یعنی اظهار رضایت کرد. فرمود آنچه را که خدا و پیغمبرش بپسندند من نیز می پسندم.

وی با بیان اینکه بالارفتن سن ازدواج یکی از معضلات جدی جامعه ی ما است افزود: هرگاه پسری به خواستگاری دخترتان آمد اگر اهل دین و نماز است به او دختر دهید. امیرالمومنین سرمایه دار نبود اما متدیّن بود هر که دین دارد می تواند ناموسش را حفظ کند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید