خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر:با حجاب به جنگ با حجاب می آیند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر:با حجاب به جنگ با حجاب می آیند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ جلسه ستاد نماز جمعه شهرستان بهشهر با حضور امام جمعه شهرستان بهشهر و تمامی اعضای محترم ستاد  در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در جلسه ستاد نماز جمعه به بررسی نکات ضعف و قوت ستاد نماز جمعه پرداخت و گفت: نماز جمعه محل حضور موحدان و فرشتگان رحمت الهی است یعنی موحدان زمینی با موحدان عرشی در روز جمعه ملاقات می کنند.

وی به تفاوت میان نماز جماعت و نماز جمعه اشاره کرد و گفت: نماز جماعت با همه ثواب و بهره ی اجتماعی و فرهنگی مستحب است اما حضور مومنین در نماز جمعه واجب است. آقا امام رضا فرمود روز جمعه را از آن رو جمعه می گویند که حضور عمومی است. در این مانور هفتگی بر همگان لازم است که حرف حاکم معنوی و مواعظ او را گوش دهند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: نماز جمعه از برکات بسیار عزیز و عظیم انقلاب اسلامی است. این فرصت را قدر بدانیم. امام فرمود شما از رجز خوانی دشمن نترسید از زمانی بترسید که مساجد را خلوت کنند. زمانی بحث این بود که با مذهب به جنگ مذهب می آیند الان با حجاب به جنگ با حجاب می آیند. امروز از سوی کشورهای منطقه تلاش می کنند تا زنان با حجاب را بد جلوه دهند.حجاب اکبر را چادر می دانیم. در این زمینه برای روشنگری باید مقاله ها و تحقیقات  انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: بخشی از راه گسترش نماز جمعه بر عهده ی خود ِ امام جمعه است اما بخش مهم مردم و مسئولین هستند. محبت میان مردم و مسئولین بیشتر شود. مسئولین به وظایفشان متعهد باشند.دانش اموزان و دانشجویان و مسئولین در نماز جمعه حضور یابند.

در ادامه رئیس بسیج سازندگی مازندران گزارشی از عملکرد سازمان ارائه داد و امام جمعه شهرستان بهشهر  از زحمات و پیگیری های سرهنگ شریعتی تشکر و قدردانی کرد.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید