خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه موقت بهشهر: چاره ی دردِ ما در اقتصاد مقاومتی است/ منافع عده ای با اقتصاد مقاومتی به خطر می افتد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه موقت بهشهر: چاره ی دردِ ما در اقتصاد مقاومتی است/ منافع عده ای با اقتصاد مقاومتی به خطر می افتد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام حسینی رکاوندی امام جمعه موقت شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز جمعه این هفته نمازگزاران را به تقوا دعوت کرد و گفت: تقوا یعنی انسان بتواند نفس خودش را در برابر گناه و معصیت مدیریت کند. قرآن برتری انسان ها را در تقوا می داند. قرآن تقوا را باعث زیبایی و زینت بشر می داند. مسئله آنقدر مهم است که آقا  امیرالمومنین می فرماید هیچ چیز در این دنیا خیری در آن وجود ندارد مگر تقوا که پایان خوبی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد:امیرالمومنین  در خطبه ۱۹۸ نهج البلاغه می فرماید برای همه دردها، گرفتاری هایی دنیوی دارو هست تقوا داروی بیماری دل هاست و سبب بینایی قلب ها می گردد و شفای امراض جسمانی شماست و نهایتا باتقوا همه گرفتاری ها حل می شود. جامعه ی باتقوا بهشت است. عمل کمِ انسان باتقوا از عمل بسیارِ انسان با تقوا بافضیلت تر است.

وی در خطبه دوم ضمن سفارش مجدد به تقوا افزود: امام باقر می فرماید شیعیان ما فقط آنهایی هستند تقوای خدا و اطاعت پیامبر پیشه کنند. در ۴۰ سالگی انقلاب هستیم. در قصه پیروزی انقلاب اسلامی توان ما خیلی کم بوده، سلاح نداشتیم. تمام دنیا در برابر ما قرار داشته اما خداوند نصرت داده و شما را یاری و پیروز کرد اما امروز قدرت اول منطقه هستیم.

امام جمعه موقت شهرستان بهشهر  ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار را به همه تبریک و تهنیت گفت و افزود: اگر کار آنها برای خدا و براساس تقوا باشد از فضیلت نماز شب خواندن هم بالاتر است. حضرت زینب کبری وقتی متولد شد جبرئیل آمد از مصائب و گرفتاری هایی که برای ایشان در آینده پیش خواهد آمد برای پیغمبر بیان کرد پیامبر گریه کردند و صورت بر صورت زینب گذاشتند و اشک ریختند حضرت زهرا فرمود بابا چه شد؟ قضیه را پیامبر بیان فرمودند حضرت زهرا سوال کردند اگر کسی برای زینب من به خاطر این گرفتاری ها گریه کند چه پاداشی دارد؟ پیامبر فرمود همان پاداش که گریه بر حسن و حسین من دارد. در روایات است وقتی زینب وارد می شد بر اباعبدالله الحسین(ع)، امام حسین به احترام زینب بلند می شدند و زینب را بر جای خود می نشاندند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد:  در سال ۱۳۵۷ انتصاب بسیار مهمی رخ داد تهران نیاز به امام جمعه قوی و مقتدر داشت. عالِم خطیب باشد و بر مسائل احاطه داشته باشد. امام راحل آنروز مقام معظم رهبری امام خامنه ای را برای این امر مهم انتخاب کردند. شاه خائن به اتفاق  همسرش با ذلت و خواری از کشور فرار کردند و یک ماه بیشتر طول نکشید که طومار ۲۵۰۰ شاهنشاهی برچیده شد شاه فرار کرد مردم  تا از قضیه ی اطلاع پیدا کردند به خیابان  ها آمدند و جشن گرفتند. مقام معظم رهبری فرمودند بعضی از دولتمردان آمریکا سربه دیوانگی می زنند. من این را قبول ندارم دیوانه باشند ولی احمق های درجه یک هستند. دولت را تعطیل کرده، بیش از ۸۰۰ هزار کارمند را بدون حقوق به خانه هایشان فرستاده برای خواسته ی احمقانه و میگوید این مسئله ای که من می خواهم انجام نگیرد و ماه ها هم طول بکشد من دولت را تعطیل می کنم. واقعا احمقانه است. همه باید از این مسائل عبرت بگیرند به ویژه حکام منطقه.

وی به دیگر مناسبت ها اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری در جمع مردم پرشور و انقلابی قم فرمودند قم مرکز انقلاب است و مرکز می ماند. قم مادر انقلاب، اصل انقلاب است و همه چشم ها به سوی آنجاست. این دشمنان ما یک محاسبه های غلطی دادند براساس همین محاسبات غلط اشتباهات فراوانی دارند و براساس همین اشتباهات امیدواری هایی هم دارند که به آن نمیرسند. حضرت آقا  به مسئولین گلایه هم داشتند و فرمودند در شرایط اقتصادی فعلی کشور بعضی ها در داخل منابع را ظالمانه می بلعند اینها مانع پیشرفت کشور هستند. چاره ی دردِ ما در اقتصاد مقاومتی است. منافع عده ای با اقتصاد مقاومتی به خطر می افتد آنها کارشکنی می کنند. مسئولین اقتصاد مقاومتی چه کسانی هستند؟ نمی دانند چه کسانی این کارها را انجام می دهند.

امام جمعه موقت شهرستان بهشهر با اشاره به سالگرد رحلت یکی از یاران خوبِ انقلاب و نماز جمعه شهرستان گفت:  هزینه ی سالگرد مرحوم حاج محمود سبحانی صرف خرید سبد کالا برای چند خانوار نیازمند شد. بهترین راه خیرات برای همه اموات همین است.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید