خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: در فتنه ۸۸ خواستند از مردم، قرآن و رهبری انتقام بگیرند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: در فتنه ۸۸ خواستند از مردم، قرآن و رهبری انتقام بگیرند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با یادآوری موضوع اخلاص گفت: امیرالمومنین می فرماید تمامی کارها فاقد ارزش است مگر آن کارهایی که با اخلاص انجام شود یعنی کار فقط برای خدا باشد. حضرت فاطمه زهرا(س) می فرماید هرکسی که عبادت خالص را به سوی ذات مقدس پروردگار بفرستد خداوند برترین مصلحت او را به سوی تو می فرستد.

وی با بیان اینکه سعادتمند کسی است که از خدا فرمان بگیرد افزود: در گفتار و اعمال باید اخلاص داشته باشیم. امام فرمود پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد در این گفتارها باید اخلاص داشته باشیم. فتنه های جدیدی در راه است فتنه فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و ناامید کردن مردم در راه است اما مهم است که انسان مومن خالص باشد تا بتواند ناخالصی ها را تشخیص دهد.

امام جمعه شهرستان بهشهر با تاکید بر بصیرت بیان کرد: ما باید متوجه معنای بصیرت باشیم. مراقب عملکردهایتان باشید. از خود نگاهِ دقیق و عمیق داشته باشیم  و در همه ی کارها اخلاص داشته باشیم. اگر کار خدایی نباشد بعضی ها حقوقی نجومی می گیرند و میلیاردها تومن می دزدند زیرا اخلاص نبود. تمام اعمالی که انسان انجام می دهد فاقد ارزش است مگر اعمالی که امیخته با اخلاص باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در خطبه دوم  گفت: امام صادق(ع) به پیغمبر فرمود داناترین مردم آن کسی است که سعی می کند بر علم، دانش و آگاهی، فقاهت و بصیرت خودش بیافزاید.عالِم ترین انسان ها کسانی هستند که به دنبال تحصیل علم و دانش می روند و جویای بصیرت و آگاهی هستند. مصداق بارز این حدیث مرحوم آیت الله العظمی شاهرودی است. ایشان به دنبال علم، فقه و دانش رفت و نزد اساتید خودش مانند امام، آیت الله العظمی خوئی و آیت الله صدر خوشه چینی کرد و بر معلومات و فقاهت خودش افزود آن گاه به میدان خدمت آمد  و صادقانه و خالصانه خدمت کرد. فقدان ایشان ضایعه ای برای کشور، مردم، حوزه های علمیّه و  سطوح عالی انقلاب اسلامی بود.

وی با مرور بر دستاوردهای انقلاب اسلامی ادامه داد: همین خود باوری و باور زندگی، حریّت و عظمت دین، ایستادگی، مقاومت و استقامت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است. ما تربیت یافته ی مکتب و فرهنگ غنی قرآن هستیم. دشمنان می خواهند ما را مایوس کنند و  شما را از داشته های غنی دینتان  مایوس کنند تنها راه برون رفت در تقوا، اخلاص، مقاومت و پایداری است.

خطیب جمعه بهشهر خطاب به مسئولان شهرستان، کشور مخصوصا مجلس، قوه قضاییه و مجریه گفت: همین مردم ۹ دی، ۱۹ دی و ۲۲ بهمن آفریدند اما از گرانی ها رنج می برند و مردم گلایه دارند چرا دولتمردان به زندگی این مردم توجه نمی کنند؟ امام صادق فرمود مردم به امنیت، عدالت و فراوانی نعمت نیازمندند. آقای رئیس جمهور، واقعا شما این صداها را نمی شنوید؟ بودجه به مجلس بُردید باریکلا، خداقوت اما بیایید برای مردم فکری کنید. مردم تابع رهبرند. مردم محکم ایستادند. به دادِ مردم برسید. چرا مسئولان نسبت به برخی از مسائل کمتر توجه می کنند؟ قرآن می فرماید خداوند آنانی را که ایمان دارند و عمل صالح انجام می دهند را می بخشد و اجر عظیم به آنها می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اظهار تاسف از واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات و تسلیت به خانواده های این عزیزان  افزود: مسئولین باید بیدار باشند و دقت داشته باشند. در اردوهای دانش آموزی، در مسافرت ها و  راهیان نور دقت کنید. با این مسائل فرزندان درس بخوانند دغدغه ی کار دارند اما این مسائل نباید اتفاق بیفتد.

وی به سفر دزدانه سرکرده ی اشرار به عراق اشاره کرد و ادامه داد: سوال ما از مسئولین عراق این است شما یک کشور انقلابی هستید و مجاهدانی دارید چطور شد این انسان احمق و دیوانه می آید و می گوید ما به خاک کشورهای دیگر حمله می کنیم بایستی مسئولان بیدار باشند. ما این سفر را محکوم می کنیم و از مسئولین عراق می خواهیم اجازه ندهند اینها در خاک عراق بمانند.

امام جمعه شهرستان بهشهر به ۹ دی اشاره کرد و گفت: در فتنه ۸۸ خواستند از مردم، قرآن و رهبری انتقام بگیرند لذا انتخابات را بهانه کردند و مسجد، قرآن و پرچم را به آتش کشیدند و به محرم و امام حسین توهین کردند. در ۹ دی مردم حماسه آفریدند. مردم با آمدن به صحنه، فتنه گران را سرجایشان نشاندند و به دنیا اعلام کردند تا آخرین نفر، آخرین نفس و آخرین فشنگ پشت سر مقام معظم رهبری ایستادیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید