خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی برپا شود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی برپا شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، غیرت، شرف انسانی و ایمانی، دوری از همه گناهان و لغزش ها، اهمیت دادن به واجبات الهی و فرائض الهی سفارش کرد.

وی فلسفه ی دعوت قرآن و نبی مکرم اسلام و اولیای الهی به تقوا را در رسیدن به یک مرجع و دژ مستحکم الهی برشمرد و افزود: امیرالمومنین  تقوا را به سنگر بسیار محکم  تشبیه کرد و هرکسی که در این سنگر باشد در دژ محکم الهی قرار گرفته است. دین، فرهنگ و غیرت این انسانِ با تقوا را نمی توانند به غارت ببرند. انسان ِ با تقوا عزیز، شریف و سرافراز خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین جباری با یادآوری اهمیّت اخلاص گفت: اگر اعمال، خدمات، عبادات مورد قبول باشد با مُهر تقوا و اخلاص قبول می شود. امیرالمومنین فرمود دو صفت است که خدا با این دو صفت اعمال را قبول می کند اگر اعمال برخوردار از این دو صفت نباشد خدا قبول نمی کند ۱- تقوا ۲- اخلاص. از امیرالمومنین سوال پرسیدند ” زیرک ترین انسان های مومن چه کسانی هستند؟ امیرالمومنین فرمود انسانی که خودش را بشناسد و جایگاهش را در همه ی مسائل دینی بداند. آدمی که خود را شناخت  خدمات، انفاق و اعمال را برای خدا انجام می دهد. اخلاص یعنی خالص برای خدا انجام دادن.

وی با بیان اینکه سراسر زندگی رهبر معظم  اخلاص است افزود: او دین را باور کرد. معاد را باور کرد. رسالت، امامت را باور کرد. فقط به دنبال کسب رضا و خشنودی ذات اقدس ربوبی است. رهبر با اعتقاد حرف می زند. نسبت به حلال  و حرام جدی برخورد می کند.

خطیب جمعه بهشهر به نشانه های انسان مخلص اشاره کرد و گفت: پیغمبر مکرم اسلام می فرماید آدم با اخلاص ۴ نشانه دارد اول، خوش باطن هستند یعنی قلبش سالم است. دوم، ظاهرشان سالم است. سوم، دست خیر زیاد دارند. چهارم، از اذیت دیگران گریزان هستند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در خطبه دوم  بیان کرد: پیغمبر اکرم به امیرالمومنین فرمود یا علی سه چیز از باب های نیکی است اول، جود و کرامت و بخشندگی دوم، خوش گفتاری سوم، حلم و بردباری. بایستی ما دست خیر داشته باشیم. خیّر مدرسه ساز، خیّر مسجد ساز، خیّری که اقدام می کند برای کار خیر این اعمال بسیار بارارزش است. از آموزش و پرورش  و مسئولیت این نهاد اجتماعی تشکر می کنم.

وی بر خوش گفتاری و خوش زبانی با مردم تاکید کرد و ادامه داد: امروز ما در دنیا مطرح هستیم. پیغمبر اکرم فرمود ما موظف هستیم با مردم به اندازه ی عقل و تربیتشان برخورد کنیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: نیروهای جهادی فلسطین در هفته ی گذشته به ایران آمدند و با مقام معظم رهبری دیدار داشتند. مقام معظم رهبری در این دیدار بر استقامت تاکید کردند و فرمودند هیچ گاه استقامت و پایداری تان را فراموش نکنید اگر بخواهید در برابر اسرائیل این رژیم غاصب سرافراز، عظیم و عزیز بمانید از خود استقامت و پایداری نشان دهید. دوم، علی رغم خیانت رژیم های وابسته به غرب، سران برخی از کشورهای عربی و علی رغم فشارهای خائنانه و ظالمانه استکبار به نظام جمهوری اسلامی ایران تا زمانی که شما در خط مقاومت هستید ما از شما حمایت می کنیم. آن گاه مقام معظم رهبری فرمودند بحمدالله امروز ملت مظلوم و عزیز فلسطین در سنگر مقاومت ایستاده است و ان شاالله روزی فلسطین در بیت المقدس تل اویو پرچم پیروزی لااله الا الله را به اهتزاز درخواهند اورد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در این چهل سال بیان کرد: در بخش سیاسی دستاورد زیادی داشتیم. نخست، بیداری ملتِ ما و بیداری ملت ها بود. امروز می بینیم به برکت انقلاب اسلامی نهضت ها و قیام هایی در میان کشورهای منطقه مثل عراق، افغانستان، بحرین داشت که نتیجه و ثمره بیداری بود که به برکت انقلاب اسلامی حاصل شد. سقوط دیکتاتورها و حتی اخیرا اجتماعات فرانسویان علیه سرمایه داران  معروف به انقلاب جلیقه زرد گفتند ما هم از انقلاب  اسلامی الهام گرفته ایم که اعتراض میکنیم علیه نظام فاسد سرمایه داری. اینها به برکت نظام انقلاب اسلامی بود.

وی ادامه داد: امام در پیامی مردم را به وحدت دعوت کرد. کشورهای اسلامی را به اتحاد فراخواند و فرمود پیام امام جهانی بود با این هدف امام بسیاری از کشورهای اسلامی بیدار شدند. دستاورد دوم عزت ملت ما بود و عزت کشور. امروز در دنیا حرف اول را می زنیم. سید حسن نصراله گفت انقلاب اسلامی ایران به مسلمانان جهان عزت بخشیده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: امروز در دل اسرائیل حزب الله لبنان حرف محکم می زند به برکت عزت انقلاب اسلامی. از دکتر علی بیگی که مطالب خوب و مستدلی را بیان فرمودند. اسلام دینِ علم و فهم است. علم، فهم و درک از آن اولیای خدا بود. نبوت و رسالت از خاندانشان است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بر نهضت سواد اموزی تاکید کرد و گفت: پیغمبر فرمود طلب علم بر هر مسلمان واجب است. بسیاری از گرفتاری های ما ریشه در جهل دارد.

وی با اشاره به دو حکم صادر شده از سوی رهبر معظم انقلاب در هفته ی گذشته اشاره کرد و افزود:  برای حضرت آیت الله آملی لاریجانی و حجت الاسلام حاج علی اکبری آرزوی توفیق داریم. بزرگان  برای حل مشکلات  و بیکاری مردم تدبیر کنند.

خطیب جمعه بهشهر پیشنهاد کرد: مسئولین در سالگرد چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی نمایشگاهی در مصلا برپا کنند و دستاوردهای سخت افزاری و نرم افزاری را در معرض دید عموم قرار دهند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید