امروز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

جلسه ستاد برگزاری نماز جمعه با حضور امام جمعه معزز شهرستان بهشهر

کد خبر: 22347
زمان انتشار: 29 دی 1397 - 22:51 بعد از ظهر -
123 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ امام جمعه شهرستان بهشهر در جمع اعضای ستاد برگزاری نماز جمعه  ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) یادآور شد: امروز بایستی برای جامعه ی ما موضوع دین شناسی و درس دینداری را از حضرت زهرا بیاموزیم .معیار حضرت زهرا در انتخاب همسر رضای خدا بود.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: فاطمه زهرا(س) خواستگاران متعددی داشت تا زمانی که حضرت امیر(ع) آمد وقتی پیامبر اکرم مطرح کرد و نظر این بانو راسوال کرد حضرت زهرا(س) فرمود نظر من کسب رضای خدا و پدرم است. معیار انتخاب همسر رضای الهی و تسلیم در برابر خدا و رضای حق تعالی است و در همسر داری نیز دغدغه ی دین داشت.

وی افزود: پیامبر از حضرت امیر سوال کرد همسرت را چگونه می یابی؟ راضی هستی؟ حضرت فرمود او کمک کار خوبی است و در بندگی مرا کمک کرد. از حضرت زهرا سوال کرد. حضرت فرمود همان چیزی که من میخواستم  در امیرمومنین وجود دارد. همانجا تقسیم کار کرد کارِ خانه را زهرا برسد وکارِ بیرون را علی.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: حضرت زهرا در تربیت فرزندان، در همسر داری و در دفاع از ولایت دغدغه داشت. روایتی است از امام که فرمود ولایت فقیه همان ولایت ائمه معصومین است. قرآن می فرماید  به خدا قسم مومن نیست کسی که داوری پیغمبر را قبول کند. ما تبعیت از ولایت فقیه را در نماز جماعت خوب می توانیم بفهمیم. فاطمه زهرا دین دار بود لذا به امیر فرمود اگر زندگی برای تو خوب است برای منم خوب است اگر زندگی برای تو سخت می گذرد برای منم همین. جانِ من فاطمه به فدای جان شما این یعنی دغدغه ی ولایت دارد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به روایات دیگر ادامه داد: پیغمبر فرمود فاطمه پاره من است فرمود فاطمه به خشم می آید به خشم تو و راضی می شود به رضایت تو. نمازجمعه چون نماز حاکمیت است نه مربوط به امام جمعه است نه سیاسیون و نه این گرفتاری های مربوط به این جامعه. گاهی هم در مسائلی باید مثبت و منفی را با هم دید اما حریم نماز جمعه باید مصون بماند این برنامه را باید ستاد و همه جدی بگیرند.

وی بیان کرد: معمولا مومنین در هفته پول می دهند برای هزینه های مختلف مثلا مصلی. چرا بعضی ها می پرسند  چرا مصلی تکان نخورد؟ مسئول ستاد مسئول است بگوید که هزینه مثلا صرف رفت و آمد ماشین ها می شود. باید مردم بدانند.

امام جمعه شهرستان بهشهر  با ارزش به ارزش کار و کارگر گفت: امام رضا فرمود کارگر قبل از انکه عرقش خشک شود باید پولش داده شود این مشکلاتی که داریم نتیجه عدم مدیریت مسئولین یا خیانت بعضی از مسئولین است.

در ادامه این جلسه مهندس شهربندی رئیس اداره مخابرات شهرستان بهشهر گزارشی از فعالیت این اداره خدمت امام جمعه محترم و اعضای ستاد نماز جمعه این شهرستان ارائه داد.

 

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری