خانه / اخبار / خطیب جمعه بهشهر: مسئولان فکر اساسی و انقلابی برای حل مشکلات مردم داشته باشند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: مسئولان فکر اساسی و انقلابی برای حل مشکلات مردم داشته باشند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، انجام تکالیف و وظایف، مسئولیت های دینی و اجتماعی، اهمیت دادن به واجبات، دوری از محرمات ومعاصی و خطاها دعوت و توصیه کرد و گفت: امیرالمومنین در نهج البلاغه می فرماید بندگان خدا، شما را به تقوا دعوت می کنم زیرا تقوا محور توصیه و سفارش خدا به بندگان خودش است و حُسن عاقبت و سعادت و خوشبختی بندگان خدا در پرتو مراعات تقواست.

وی افزود: یکی از عوامل سعادت، حُسن عاقبت و کمال در خلوص نیت است. انسان در پرتو اخلاص و خلوص نیت محبوب ذات مقدس پروردگار و محبوب مردم واقع می شود. اخلاص عامل حکمت، معرفت و نورانیت است و به او معرفت می دهد. عقل او را شکوفا و بارور می سازد. پیغمبر اکرم(ص) فرمود اگر کسی ۴۰ روز خود را برای خدا آماده کند یعنی حرف، شنیدن و دوست داشتنش برای خدا باشد نتیجه ی این اخلاص اربعین اینست که باب حکمت را به روی او باز می کند و از چشمه ی دل او و زبان او جاری می کند.

خطیب جمعه بهشهر به ذکر مصادیقی از اخلاص پرداخت و گفت: اخلاص بستر و زمینه برای سعادت، خیر و برکت انسان در زندگی اماده می کند مخصوصا در درجات بهشتی. امیرالمومنین هنگام رکوع انگشتر را به سائل داد و حاتم بخشی کرد و نتیجه ی آن بخشش خالصانه، این بود که خداوند آیه ای را نازل فرمود.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: نقل شده است مرحوم آیت الله العظمی بهجت فرمودند یکی از علمای نجف رد می شد سائلی را دید که از مردم تقاضای کمک می کند این عالم روحانی به دور از هوا و هوس یک دینار به او پول داد همین عالِم در عالَم رویا می بیند او را به قصر بسیار مجللی دعوت کردند وقتی این قصر را دید بسیار تعجب کرد و شگفت زده شد به او گفته شد این قصر مال شماست. این عالِم گفت به کدامین عمل ما لایق این هدیه و الطاف الهی شدیم؟ گفتند همان یک دیناری که از روی اخلاص به آن سائل بخشیده ای خدا در قبال آن یک خدمت خالصانه این قصر را برای شما مقرر کرد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه دوم همه را به تقوای الهی، تبعیت از مقام معظم رهبری، استقامت در امور و تلاش مضاعف برای تحقق اقتصاد مقاومتی، پایداری و تلاش در جهت امر معیشت خود و جامعه ی خود فراخواند و گفت: امام کاظم (ع) فرمود مردی از قم به پا می خیزد مردم را به حق دعوت و از باطل نهی می کندملتی به او دل می بندند که مانند آهن محکم هستند و در مسیر مبارزه از هیچ طوفان و بحرانی نمی ترسند و نمی لغزند. در طول دفاع از حق از جنگ و توطئه ی دشمن خسته نمی شوند مردمی که با امام امت بیعت کردند مردمانی هستند که به ذات مقدس خدای سبحان توکل دارند اما بدانید عاقبت از ان انسان هایی است که در مسیر مبارزه، تقوا را پیشه ی خود قرار می دهند. متقین باشند و در مسیر مبارزه پشت سر امام و مقام عظمای ولایت و رهبری قرار می گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری نخستین پایه و مبنای انقلاب اسلامی را در حق برشمرد و افزود: روزهای اول انقلاب فریاد مردم تکبیر بود شعار اسلام، انسجام و اتحاد، مهربانی و وحدت بود. آن شجاعت و دلیری مردم ایران که امروز زبانزد خاص و عام است. جوانان و خواهران عزیز به خود، به انقلاب و رهبر و به مردم ببالند که امروز مردم ایران مدافعان حق و حقیقت اند. در ان زمان مردم اعتقادی و انقلابی فکر می کردند.

وی با اشاره به سرودهای انقلاب ادامه داد: امروز مردم ما با همان نشاط، استقامت، پایداری  روحیه ی انقلابی، بصیرت، اتحاد به راهشان ادامه می دهند. مسئولان عزیز بیایید برای مردم فکر اساسی و انقلابی داشته باشیم. افکار واذهان مردم را به مسائل حاشیه ای نبرید. امروز مردم از گرانی و بیکاری رنج می برند. مسئولان عزیز، فرزندان انقلاب اسلامی باید تامین باشند.

خطیب جمعه بهشهر خطاب به مسئولین شهرستان بهشهر  گفت: با هم اتحاد بیشتری داشته باشید و با وحدت رویه، اتحاد، مهربانی مسائل شهرستان را شفاف به اطلاع مردم برسانید. مردم از جریان هایی که در بهشهر می گذرد مطلع باشند حقیقت را برای مردم بگویید. با مردم باشید و از مردم هیچ وقت کناره نگیرید. اتحاد و انسجام را بیشتر کنیم و با اخلاص در صحنه ی اجتماعی حضور پیدا کنیم. گاهی در بعضی از امور بی اخلاصی را می توان مشاهده کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: اولین وظیفه ی ما وحدت و انسجام ماست. رمز پیروزی انقلاب ما در همین وحدت بود. امروز بایستی وحدت در میان مردم و جامعه، مسئولین ما بیشتر شود تا آثارش دیده شود. دوم، پرهیز از اختلافات و جدا کردن خود از نزاع های بی حاصل است. این مردم هیچ گاه خود را از انقلاب ، شهدا و رهبری جدا نمی دانند. سوم، تلاش و جدیت در مقابل دشمنان، در مقابل دنیایی که جز ظلم، وحشت و شهوت چیز دیگری ندارد. مردم ما باید تلاش کنند تلاش در برابر توطئه های دشمنان به خصوص توطئه ی تحریم اقتصادی دشمن. بایستی آنقدر تلاش کنیم تا به آمریکا بفهمانیم ما همچنان فرزندان اول انقلاب هستیم.

وی ادامه داد: آمریکا دشمن قسم خورده ی ماست علت دشمنی او نسبت به انقلاب، اعتقادی است زیرا انقلاب اسلامی حق و آنها باطل هستند انقلاب اسلامی ضد استکبار است آنها مستکبر هستند. انقلاب اسلامی به دنبال وحدت، بصیرت و نجات انسان های مظلوم است همین اخیرا خبرنگاری به نام خانم مرضیه هاشمی که برای دیدن خانواده اش و عیادت برادر بیمارش به امریکا رفت را دستگیر کردند و حجاب را از سرش برداشتند به پایش زنجیر بستند حدود ۱۱ روز در مکان نامعلوم نگه داشتند و نتوانستند جرمی از او پیدا کنند در نهایت او را آزاد کردند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در پایان با اشاره به مناسبت ها گفت: مردم آمل در حادثه ی ۶ بهمن انچنان غرور انقلابی شان را نشان دادند که در وصیت نامه ی حضرت امام این جریان امده است.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید