خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر:۲۲ بهمن پاسخ به جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر:۲۲ بهمن پاسخ به جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، پای بندی به ارزش های انقلاب اسلامی، اهمیت دادن به واجبات دینی و ترک معاصی و گناهان دعوت و توصیه کرد.

وی در ادامه ی دستاوردهای اخلاص و فواید و نتایج آن افزود: اعمال و رفتار و عبادات مومنین در پرتو اخلاص، نیت صادق و قلب طاهر پذیرفته می شود. قبولی اعمال مومنان به اخلاص آنان بستگی دارد. حضرت محمد می فرماید مردم، اعمال و زندگی خودتان را برای خدا خالص کنید زیرا ذات مقدس خدای سبحان هیچ عملی را از کسی قبول نمی کند مگر آنکه با اخلاص باشد.

خطیب جمعه بهشهر اظهار کرد: خدا خالص پسند است. هر انسان مومن باید کارهایش را برای خدا انجام دهد حتی در نیت صادق باشد. قیام کربلا هم ماندگار گشت هم جهانی و هم اثرگذار شد و هم مقبول و محبوب مردم گشت. خودِ سید الشهدا و همه ی شهدای کربلا از اخلاص کاملی برخوردار بودند. تمام زندگی اباعبدالله الحسین با اخلاص بود. حضرت دعایی دارد می گویند این دعا را در صبحگاهان و شامگاهان قرائت می فرمود. در آن دعا کسب رضایت خدا، اخلاص، خداباوری و خدا محوری را می بینیم. حضرت می فرمود به نام خدا و به یاد خدا ، از خداوند و به سوی خداوند و در راه او و بر دین و کیش پیغمبر بزرگوار اسلام و توکل بر خدا……. خدایای من همه ی وجودم را تسلیم تو کردم. خدایا هر چه هستم برای تو هستم. خدایا همه ی نگاهم به نگاه توست. خدایا تمام امورم را به تو واگذار کردم. خدایا عافیت را از تو می خواهم.یک مسلمان باید این اخلاص را داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت:  نمونه ی دوم اخلاص می توان را در جریان انقلاب ما مشاهده کرد. خاستگاه انقلاب اسلامی در اخلاص امام، صفا و پاکی شهدا و اخلاص مردم بود لذا انقلاب ماندگار شد و مُهر تایید الهی به این انقلاب خورده است. نمونه ی سوم اخلاص را می توان در زندگی عمار یاسر یافت. اخلاص  را این نیروهای مدافعان حرم، سرداران شهید، نیروهای نظامی و انتظامی، بسیجی و سپاهی و آحاد مردم از این بزرگان آموختند.

وی بیان کرد: در روایت داریم وقتی جریان فتنه صفین علیه ولایت پیش آمد جناب عمار به محضر امیرالمومنین امد و گفت آقاجان، ای برادر رسول الله آیا به من اجازه ی میدان و جنگ می دهی؟ حضرت فرمود خدا به تو جزای خیر دهد اندکی صبر بفرمایید. عمار به حرف امامشان گوش کرد بعد از ساعتی دگر باره برگشتند دوباره کسب اجازه کردند. آیا به من اجازه می دهی؟ حضرت فرمود مهلتی. عمار برای بار سوم آمد گفت آیا اجازه می دهی؟ آقا نگاهی به قد و قامت عمار کرد و اشک ریخت. وقتی  امیرالمومنین گریست عمار نگاهی به امیرالمومنین کرد وگفت یا امیرالمومنین اینکه من اصرار دارم و آمده ام از تو اجازه بگیرم آیا می دانید این روز را پیغمبر برای من توصیف کرد؟ پیغمبر فرمود روزی فتنه ای رخ می دهد و در ان فتنه وظیفه ی تو .. . می گویند امیرالمومنین تا سخن عمار را شنید از مرکب خودش پیاده شد جناب عمار را در آغوش گرفت به او اجازه ی میدان داد و فرمود یا عمار، تو برای من بهترین برادر بودی و تو بهترین رفیق برای من بودی آن گاه همدیگر را در آغوش گرفتند و گریستند جناب عمار هنگام رفتن فرمود وقتی در جریان حُنین پیغمبر اکرم مرا خواست و فرمود یا عمار بعد از من فتنه ای رخ می دهد در آن فتنه ببین جناب علی ابن ابیطالب و حزب او در کدام طرف قرار دارند تو همان طرف را بگیر یعنی سمت علی را بگیر زیرا علی با حق و حق با علی است. همین پیام عمار را در دلِ پیام رهبر کبیر انقلاب، پیامِ شهدا و پیام مقام معظم رهبری می بینیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر مطرح کرد: اگر امروز بخواهیم مملکت ما امنیت داشته باشد و کشور بر مشکلات غالب شود همان حرف جناب عمار است که از پیغمبر اکرم پیام داده است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به حدیث هفته گفت: امیرالمومنین می فرماید خداوند به بنده ی مومن و انقلابی اش سه امتیاز می دهد( که امام راحل و امت او در راس این مصادیق هستند) ۱- خداوند این مومن را محبوب دلها می گرداند ۲- هیبت و وقار او را در سینه مردم قرار می دهد ۳- پایان کار این مومن  با رستگاری در این عالم است. وقتی امام از فرانسه امد از فرودگاه تا بهشت زهرا به استقبال امام آمدند. چه  محبوبیتی داشت؟ آن تشییع جنازه چند میلیونی برای حضرت امام نشان می دهد امام محبوب دلهاست. امروز نیز نام امام محبوب ترین است. وقتی وزیر امور خارجه آنروزِ شوروی به جماران آمد روبروی امام مودب نشست. بعد از این دیدار از او سوال کردند آنچه که شما را مجذوب امام کرد چه بود؟ گفت این پیرمرد عجیب است از او یک هیبت و عظمت دیده ام که در دیگران ندیده ام این پیرمرد عجب آدم با هیبتی است.

وی ادامه داد: امروز انقلاب ما جهانی شد در خودِ امریکا انقلاب ما طرفدار دارد. امیرالمومنین فرمود پایان کار مومن با رستگاری است لذا روزی که امام از دنیا رفت فرمود با قلبی آرام، دلی مطمئن، روحی شاد، ضمیری سرشار و با امید به فضل الهی از خدمت شما خواهران و برادران مرخص می شویم.

خطیب جمعه بهشهر در ادامه به یادواره شهدای ورزشکاران به سخنرانی سردار غیب پرور مسئول بسیج کل کشور و یادواره شهدای نیروی انتظامی به سخنرانی حجت الاسلام  گواهی اشاره کرد و گفت: جلسه خادمیاران امام رضا(ع) در حسینیه قتلگاه تشکیل شد و  بیش از ۷۰۰ نفر برای خادم یاری امام رضا(ع) ثبت نام کردند و این نشانه ی علاقه مردم بهشهر به امام رضاست.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به عملیات بزرگ والفجر ۸ اشاره کرد و گفت: در میان همه عملیات ها، عملیات والفجر ۸ امتیازاتی دارد که چیزهای ناممکن به واسطه معجزات الهی به امکان رسید و دشمن بسیار ذلیل گشت.

وی بر وجهه ی همت یکایک مردم بهشهر از علما، بازاریان، مسئولان، پیر و جوان، خرد و کلان در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تاکید کرد و گفت: امام(ره) تعابیر عجیبی درباره انقلاب اسلامی دارند . امام فرمود انقلاب اسلامی انفجار نور بود. انقلاب اسلامی پیروزی حق بر باطل بود. انقلاب اسلامی هدیه ای از عالم غیب ربوبی و معجزه بزرگ الهی بود. انقلاب اسلامی تجلی حکومت الله بر روی زمین بود.  همین تعابیر درباره انقلاب اسلامی به وفور در کلام امام خامنه ای نیز دیده می شود. فرمودند سربلند کردن جمهوری اسلامی نیز نشانه ای از اعجاز الهی در سرزمین ایران بود یعنی معجزه خدا بود بدون اعجاز الهی وقوع اینچنین اعجازی محال بود یعنی از محالات بود  اگر قیام مردم لی الله نبود. امام فرمود برای خدا قیام کنید لذا انقلاب ما  انقلاب الله اکبر بود.انقلاب ما انقلاب مسجد بود. انقلاب ما انقلاب اعتقادات بود. امام می فرماید انقلاب ما معجزه  بزرگ الهی بود لذا می بینیم دشمنان بسیار توطئه کردند. دشمنان همه فشارها، تهدیدها، ناآرامی ها، ترور کردن ها، طرح کودتا ریختن ها در حقیقت خواستند مقابله کنند با  خدا، حق  و اسلام در نهایت نتوانستند و شکست خوردند.

امام جمعه شهرستان بهشهر  با تاکید بر حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت:  یوم الله ۲۲ بهمن دشمن را بر نقشه ها و سناریوهای خود ناکام می گذارد. دشمن این همه خرج می کند تا ۲۲ بهمن را نبیند اما حضور مردم را در ۲۲ بهمن می بیند ناکام  این ناکام گذاشتن دشمن است. ۲۲ بهمن پاسخ به جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن که ما را به شدت تحریم کرد و  ما الان ضربه و آثار این جنگ را می بینیم لذا ۲۲ بهمن این جنگ را به نفع انقلاب، اسلام و جبهه مقاومت و علیه دشمنان اسلام رقم می زند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: ۲۲ بهمن مشت محکمی به یاوه گویی های استکبار مخصوصا آمریکا و اسراییل است در حقیقت مردم وقتی روز ۲۲ بهمن مشت ها را گره می کنند در حقیقت مشت محکمی به یاوه گویی های دشمن  می کوبند و فریاد مرگ بر اسرائیل سر می دهند. فردا روز شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) است. فاطمیه پشتوانه انقلاب اسلامی ما بود. امسال دهه فجر معطر است به نام صدیقه کبری فاطمه زهرا. این بانو در حقیقت در تمامی عرصه ها برای انقلاب، انقلابیون ما الگوست. پیغمبر اکرم فرمود خداوند وجود فاطمه را سرشار از ایمان و یقین قرار داده است.

وی ادامه داد: مردم هم باید اجتماعشان بزرگ باشد مصلای شهرستان بهشهر که جلسه ی محوری ما در مصلای شهرستان است و دسته روی ها هماهنگ و متحد باشد. همه باید برای صدیقه کبری ارج قائل شویم.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید