خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: برای همیشه تحریم های امریکا در برابر مردم ایران شکست خورد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: برای همیشه تحریم های امریکا در برابر مردم ایران شکست خورد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، استقامت، مقاومت و پایداری، صبر و شکیبایی، سعی و تلاش در امورات زندگی مخصوصا اهمیت دادن به واجبات و دوری از معاصی و گناهان توصیه کرد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با نقش نماز جمعه  و امام جمعه  افزود: هر روز جمعه مردم به دو مسئله ی اساسی دعوت می شوند ۱-ذکر و یاد خدا، دوری از غفلت و دوری از شیطان ۲- تقوای الهی و مراقبت و مواظبت از خود و جامعه. جمعه ی بعدی نیز همینطور مردم بر ذکر و تقوای الهی دعوت می شوند و این سلسله ادامه دارد بر این اساس حضور مردم، جوانان و آحاد و اقشار مردم به خاطر این فلسفه ی بسیار مهم قابل توجه است.

امام جمعه شهرستان بهشهر بر دعوت مردم بر ذکر و یاد خدا، تقوا و مراقبت از خود تاکید کرد و با یادآوری موضوع اخلاص و ره آوردهای اخلاص گفت:هر چه اعمال و عبادات آدمی همراه با اخلاص باشد این عمل و عبادت از ارزش و اعتبار بیشتری برخوردار است. مقام معظم رهبری خطاب به مومنان می فرمایند هر چه مایه ی اخلاص در میان من و شما و در میان اعمال و عبادات ما بیشتر باشد این بر ارزش اعمال بیشتر می افزاید. انسان سعی کند هر اقدامی که می کند نیّتش خدایی باشد عبادت برای خدا باشد ممکن است بعضی ها برای هوای نفس، شهرت یا برای دنیا و یا برای رسیدن به مال کار کنند گاهی تملق می کنند همه اینها نشان می دهد اگر کار برای خدا باشد روبه پیشرفت است و قبول می شود لذا اگر اخلاص را همگان مراعات کنند انسان ها در طوفان حوادث، گردبادها و فتنه ها نمی ماند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: امام راحل بینیان گذار نظام اسلامی فرمود ما مامور هستیم به تکلیف و عمل به تکلیف. ما موظف هستیم عبادت برای خدا و کار برای خدا باشد اگر اینچنین باشد هیچ مانعی نمی تواند جلوی پای یک انسان با اخلاص را بگیرد. ثمره ی همین اخلاص و خدا دیدن این اجتماع باشکوهِ امسال یعنی ۲۲ بهمن ۹۷ بود اخلاص دل ها را می کشاند در میان همه ی دستاوردهایی که اخلاص دارد یکی از دستاوردها و ره آورد اخلاص، کمالِ عبادت است.

وی ادامه داد: برترین عبادت اخلاص است یعنی مایه ی عبادت و کمال عبادت در اخلاص است اگر اخلاص نباشد اعمال مُهر قبولی نمی خورد اگر می خواهید کار شما رشد و کمال پیدا کند حتما باید برای خدا باشد نه برای خوشایند کردن این و آن.انسان مخلص که کار را برای خدا انجام می دهد او دیگر از هیچ چیزی وحشت و هراس ندارد و این ره آورد دیگر اخلاص است امام صادق می فرماید تمام هستی در برابر مومن خشوع، خضوع و تواضع دارد خداوند برای انسان با اخلاص هیبت و وقاری در دل های مردم ایجاد می کند که همه به او توجه دارند. خدا فرمود اگر مومنی در کارها اخلاص داشته باشد خداوند دستور می دهد که همه چیز از او حساب بِبَرند در واقع ره آرود دیگر اخلاص همان شجاعت و نهراسیدن و توکل بر ذات مقدس پروردگار است.

خطیب جمعه بهشهر گفت: امام فرمود مردمِ ما در برابر جنگ ها فرزندان امام حسین و محرم هستند و در برابر جنگ اقتصادی فرزندان ماه مبارک رمضان هستند این مردم با تهدید نمی ترسند به تعبیر امام با چند ترقه نمی ترسند. امام فرمود بکشید ما را، ملت ما بیدار تر می شود این نتیجه ی اخلاص ما، امام و امت است. این امتی که در روز ۲۲ بهمن هرکسی به میدان آمد گفت من برای حمایت از دینم آمده ام برای حمایت از اسلام و عشق به رهبر آمدم. این مردم اخلاص و ابهتی دارند که استکبار خفه شده است و مات ومبهوت شدند و خودشان گفته اند برای همیشه تحریم های امریکا در برابر مردم ایران شکست خورده است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در ابتدای خطبه ی دوم همه را به تقوای الهی، نهراسیدن از سناریوهای دشمنان که این نقشه ها، نقشه های عنکبوتی ست و مومنان نبایستی بهراسند و توکل بر ذات مقدس خدای سبحان سفارش کرد.

وی مطرح کرد: از جناب ابن عباس نقل شده که ابن عباس گفت من جناب سلمان را در عالَم رویا دیده ام از او پرسیده ام آیا شما سلمان همان آزاد شده و صحابه ی پیغمبر هستی؟ سلمان فرمود آری بعد دیدم بر تنِ سلمان لباس فاخری همراه با زینت و زیورهای بسیار و خیره کننده و برسرش نیز تاتی از یاقوت نهاده شده است. گفتم جناب سلمان، آیا اینها از عطایا و الطاف ذات مقدس خدای سبحان است به شما؟ سلمان: بلی آن گاه ابن عباس گفت سلمان در بهشت چه چیزی می تواند آدم را یاری کند تا انسان در بهشت بهترین جایگاه را داشته باشد؟ فرمود جناب ابن عباس، من بعد از ایمانِ به خدا و بعد از ایمان به رسول خدا در بهشت بهتر و زیباتر از حبّ و عشق به علی ابن ابیطالب و از اقتدا کردن به او عملی را نیافتم که بتواند ما را کمک کند( در بهشت چیزی نیست که بتواند با حبّ علی و اقتدا و سرمشق قرار  دادن علی ابن ابیطالب برابری کند)

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر  با تاکید بر تقویت ایمان و تقویت باورهای دینی خطاب به همه به ویژه جوانان و نوجوانان گفت: نباید هیچ چیز را بر ایمانمان ترجیح دهیم. بایستی نسبت به اعتقاداتمان پا فشاری کنیم و همیشه اهل مطالعه، گفتگو و عبادت باشیم نسبت به مبدا و معاد در حدِّ یقین خودمان را مسلّح کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین جباری بیان کرد: امام فرمود مردم ما از عهد مردم رسول الله برتر و والاترند زیرا مردم ایران پای بند به امامت و ولایت هستند. اگر نبود عشق به رهبر چه کسی می توانست این مردم را با این همه توطئه، ترفند و سناریوها به میدان بکشاند. گوشت  کیلویی ۱۲۰ هزار تومان شد یا مرغ گران شد همه اینها دستهایی بود تا مردم سر تسلیم فرود آورند اما دیدید مردم چه شکوهی، چه عظمتی ایجاد کردند. این مردم پای بند به امامت و ولایت هستند. مردم به عشق رهبر به میدان آمدند لذا امام فرمود ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است. ولایت فقیه همان ادامه ی ولایت معصومین است. امام می فرماید در قانون اساسی بهترین و زیباترین اصل، اصل ولایت فقیه است. ولایت فقیه را خدا به مردم هدیه داد.

وی ادامه داد: اولین وظیفه ی ما حفظ اسلام و ارزش های اسلامی است . بایستی آن اسلامی را که امام به صحنه آورد مواظبت کنیم. زمان شاه نیز اسلام بود اما اسلام منهای حکومت بود اسلام حکومت نداشت. اسلام منهای استکبار ستیزی بود. مردم می آمدند نماز می خواندند اما اینکه بعد از نماز بگویند مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر ضد ولایت فقیه نبود امام اسلام ناب محمدی را آورد امام اسلامی را به جامعه  عرضه کرد که اسلام ناب محمدی است و امروز برای مردم ما این از ارکان انقلاب ماست. مردم ما از امام آموخته اند. امام فرمود اگر دنیا بخواهد در برابر دین و اعتقادات ما قرار بگیرد ما در برابر همه دنیای استکبار ایستاده ایم امروز بحمدالله دین در عرصه جهانی مطرح شد امروز استکبار جهانی عصبانی است  و به تعبیر شهید بهشتی ان شاالله از این عصبانیت بمیرند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: وظیفه داریم در نماز جمعه و جماعت شرکت کنیم وظیفه داریم به قرآن  و شهدا احترام بگذاریم. انقلاب ما اسلامی بود. ولایت فقیه رکن دوم انقلاب اسلامی است. بعضی ها واقعا جاهلند بعضی ها واقعا مغرضند بعضی ها واقعا عوامل نفوذی در داخل هستند. هنوز آن شهد و شیرینی ولایت فقیه را نچشیده اند هنوز نمی دانند امامت یعنی چه. هنوز نمی دانند سیاست فقیه یعنی چه. شما مردم سیاست فقیه را در گام دوم انقلاب در این بیانیه خوب فهمیدید که امام چه خطی داد به جوانان، امام چگونه مسئولین را توصیه کرد، امام چگونه دستورالعمل هایی را در زمینه های علمی، اقتصادی، فرهنگی، اخلاقی ارائه داد این نقش ولایت فقیه است. امام فرمود اگر امروز ما هر چه پیشرفت کردیم از همین مواعظ و فرامین ولایت فقیه بود. بعضی ها آب به آسیاب دشمن می ریزند. امام به ما آموخت ملتی با بصیرت، هوشیار و دشمن شناس باشیم و این سومین رکن انقلاب است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد:دشمن فقط اسرائیل یا آمریکا نیست گاهی دشمن در خانه، شهر و یا کشور ماست. رهبری یک چیزی می گویند اما آنها توجیه دیگری می کنند اینها نیز وابسته و دشمن هستند مردم ما باید بصیر و بیدار باشند. چرا برخی چوب لای چرخ ِ دولت، مجلس و  دستگاه های قضا می کنند؟ گوشتی که قبل از برجام  کیلویی ۲۰ هزار تومن بود الان ۱۲۰ هزار تومن شد چه دستهایی در کار است؟ بایستی اینها را مردم بشناسند. وظیفه ماست با بصیرت و هوشیار باشیم. جوانان باید به صحنه بیایند و عرصه ی کشور را در اختیار بگیرند انها باید خوب مطالعه کنند و از تجربه های دیگران  خوب استفاده کنند اگر امروز ما شهرک موشکی  داریم اگر امروز بر قله ی پیشرفت و اقتدار ایستاده ایم تکیه ی رهبر بر جوانان است. جوانان باید خود و موقعیتهایشان را درک کنند.

وی ادامه داد: جوان در نظام اسلامی باید آنچه را که ولی  گفته است انجام دهد. بعد از ۲۲ بهمن همه باید مواظب باشیم و از انقلاب، نظام، خون شهدا و از قانون اساسی محافظت کنیم. مردم ما باید در صحنه باشند این ترقه بازی ها بایستی برای مسئولین ما اخطار باشد برای نیروی انتظامی و ارتش ما اخطار باشد. گروه بسیار احمق و جاهلی  جمعی از فرزندان عزیز و سپاهی و بی گناه  را با حادثه ی تروریستی به شهادت رساندند اینها واقعا اخطار برای نظام جمهوری اسلامی ایران است. آمریکا، اسرائیل و وهابیت  باید بداند این مردم از دلِ خودشان منافقین و تروریست ها را بیرون کردند و به همین زودی انتقام سخت از شما خواهند گرفت.

خطیب جمعه بهشهر اظهار کرد: اینقدر دنیا بی شرم است که در عربستان یک کودک ۶ ساله را سر می بُرند. شما کجا می روید؟ مردم ما شما را می شناسند. فکر نکنید با نوشتن دو شعار  در داخل، این مردم از انقلابشان دست می کشند. شما در ورشو نشستید وزیر خارجه امریکا در همین سخنرانی بالای ۲۶ بار نام ایران را برده است که ایران یک تهدید است. ایران تهدیدی نیست شما آدم های ذلیل و ضعیفی هستید ایران امده دنیا را نجات دهد و مردم را به عدل و انصاف دعوت کند. شما مانع هستید و بایستی از سر راه دنیا برداشته شوید و انقلاب کار همه شما را یکسره خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری  از همه مردم شهرستان بهشهر  به ویزه شورای هماهنگی تبلیغات، نیروی انتظامی، سپاه و بسیج، فیلمبرداران و عکاسان و از همه زن و مرد و پیر و جوان به خاطر حضور بسیار باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن صمیمانه تشکر کرد.

وی در پایان گفت: گاهی می بینیم در پایان برخی جلسات یا راهپیمایی برخی موزیک ها پخش می شوند که اگر این کارها نباشد خیلی بهتر است. بهتر است سرودهای خوب، قطعه هایی از سخنرانی شهید آیت الله هاشمی نژاد، جملاتی از مقام معظم رهبری، قطعه ای از سخنرانی آیت الله جباری امام جمعه  فقید پخش شود.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید