خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / دیدار روسای دانشگاه ها با امام جمعه معزز شهرستان بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

دیدار روسای دانشگاه ها با امام جمعه معزز شهرستان بهشهر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ در سومین روز از ایام الله دهه فجر  روسای محترم دانشگاه ها همراه با رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه فناوری، مسئولین بسیج اساتید و اساتید دانشگاه های شهرستان بهشهر با امام جمعه و مسئول شورای فرهنگ عمومی شهرستان در دفتر ایشان دیدار و گفتگو کردند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در جمع روسای دانشگاه ها عبودیت و بندگی را زیربنای تکامل و رشد برشمرد و گفت: قرآن می فرماید خلقت برای بندگی است این بندگی برای تکامل، رشد و نزدیک شدن به منبع نور است. اولیای الهی، پیامبران به مسئله ی عبادت و بندگی بسیار اهمیت می دادند. امیرالمومنین می فرماید همه عزت و پیروزی و سرافرازی من به این است که تو خدای منی یعنی مربی و استاد من تویی. امام رضا فرمود من اگر بخواهم در زندگی به چیزی افتخار کنم همین بندگی است زیرا بندگی اساس و زیربنای ترقی است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: در دنیای ما امام از قوت قلب، شجاعت و دلیری برخوردار بود. امام در ان لحظات پایان عمرشان نماز می خواند. در بندگی حق سلطنت،قدرت و عزت نیز است. پیروزی انقلاب در همین بندگی بود همین نگهداشت انقلاب با بندگی ست.

وی علم را زیربنای ترقی دانست و افزود: زندگی جاودان در پرتو علم است. علم به آدم عمر جاودان می دهد. امام باقر فرمود آن عالمی که مردم از علم و دانش او بهره می برند(برای کمال و هدایت) این عالِم برابری می کند با ۷۰ هزار عابد. اگر همین دو مطلب زیربنای دانشگاه ها باشد اساتید بر همین دو موضوع کار کنند  و طرح دهند و پژوهش انجام دهند تا راهکار پیشرفت چیست؟

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: دانشگاه و حوزه باید مشکلات را حل کنند. روحیه ی مطالبه گری و پرسش گری دانشگاه بسیار مهم است. تحصیل علم بر عبادت مستحبی برتری دارد. روزی پیغمبر وارد مسجد شد دید دو گروه هستند که گروهی در حال عبادت و دیگری در حال تحصیل علم. پیغمبر فرمود هر دو بر خیر هستند اما رفت در کنار آنهایی که مذاکره علمی می کردند و فرمود من آمده ام تا جامعه را دانا کنم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: یک دانشجوی دانا و متعهد و متخصص بسیار می تواند کارگشا باشد. هم باید عبودیت را دید و هم علم را. رهبر فرمود شعار امسالِ انقلاب نگاه به گذشته و افتخار به آینده است اگر ما بخواهیم گذشته را نگاه کنیم شاه بزرگترین خیانت را به مردم کرد به علما می گفتند که بالای منبر چند چیز را نگویید۱- از شاه بدگویی نکنید ۲- نگویید اسرائیل کشور اِشغالی است ۳- نگویید اسلام در خطر است. امام همه ی مشکلات را در اسرائیل و شاه دید. امام فرمود تمام بدبختی های ما از شاه است. شاه آنچنان نوکری و مزدوری می کند که با اسرائیل در ارتباط است. مردم توهین و تحقیر شدند. دانشجویان و دانشگاهیان چقدر شکنجه شدند. علمای بزرگ یا شکنجه می شدند یا تبعید. گویا همه ی مردم در زندان بودند.

وی ادامه داد: امروز دنیای استکبار با بندگی و اطاعت و تسلیم پذیری در برابر اسلام مترقی و انقلاب اسلامی و با علم و دانش مخالف است. دشمن  تمام امکاناتی را که در اختیار دارد برای ناامن کردن اخلاقی جامعه، دانشگاه و حوزه استفاده می کند تا بازار شیطان رونق یابد اما بازارِ عبودیت و بندگی، پیشرفت و توسعه متوقف شود. امام فرمود ما از تحریم اقتصادی نمی ترسیم ما از آن دانشگاهی می ترسیم که دانشگاه  جوانانی تربیت کند که خائن و مزدور غرب باشند.

امام جمعه شهرستان بهشهر بر نقش نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اشاره کرد و گفت: این نهاد بینش و بصیرت می دهد. اساتید و علما باید دقت کنند. خانم های دانشگاه با اراده دینی به سمت حجاب کاملتر حرکت کنند. خروجی های دانشگاه  باید انسان های با تقوا، متعهد، لایق، روبه رشد، دلیر وشجاع باشند که پشتوانه ی مردم باشند و برای رفع مشکلات مردم  تلاش کنند. انقلاب اسلامی آمده به ما کمک کند. گذشته ی خود را فراموش نکنیم. ببینیم نظام سلطنتی برای مردم چه چیزی را برای مردم کرد و چه جنایت هایی را در حق مردم مرتکب شد؟ ما همچنان باید به دنبال دستاوردها باشیم و به آنچه داریم اکتفا نکنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: امروز  حوزه های دفاعی و هسته ای را ببینید. شهرستان بهشهر نباید از بیکاری رنج ببرد. مردم در اجرای منویات مقام معظم رهبری بسیار تلاش می کنند هیچ گاه مشکلات اقتصادی را به پای انقلاب و دین نگذاشتیم. از شهدا درس نورانیت می گیریم. تعامل طلاب با دانشگاه بیشتر شود.

وی بر وحدت و همدلی تاکید کرد و ادامه داد:لقمان حکیم به فرزندش فرمود هزار دوست انتخاب کن هزار دوست کم است اما یک دشمن نداشته باش همان یک دشمن زیاد است. همدیگر را تضعیف نکنیم. نظر امام و رهبری و مراجع این است که دانشگاه باید اسلامی باشد باید تغییر بنیادین در دانشگاه ایجاد شود که الحمدالله دانشگاه به این سمت می رود.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید