خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / دیدار مدیران ادارات و نهادهای شهرستان با امام جمعه محترم بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

دیدار مدیران ادارات و نهادهای شهرستان با امام جمعه محترم بهشهر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ در دومین روز از ایام الله دهه فجر، فرماندار، مدیران ادارات و نهادهای شهرستان به مناسبت ایام الله دهه فجر با حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر دیدار و گفتگو نمودند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در جمع مسئولین و روسای دستگاه های اجرایی شهرستان بهشهر اظهار کرد: انقلاب ما همراه با تلخی ها و شیرینی ها بود الان مقطع حلاوت و پیروزی انقلاب است اما دوران تلخ و سخت را گذراندیم لذا شعار امسال افتخار به گذشته و امید به آینده است. در گذشته ساواک از علما و بزرگان ما تعهد می گرفت که آنها  در رابطه با ۳ موضوع سخن نگویند اول، از شاه حرف نزنند یا بد و بیراه به شاه نگویند دوم، با اسرائیل کاری نداشته باشند. سوم، نگویند اسلام در خطر است. امام فرمود تمام گرفتاری های مردم از همین است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت:  شخص شاه، سلطنت و سلطنت خواهان نخستین گرفتاری بود. مرگ بر شاه نشان می داد که مردم رنج می برند. شاه چند مسئله را در دستور کارش قرار داد اول، شاه با اصل اسلام، ارزشهای دینی مخالف بود. دوم، تغییر تاریخ. هر ملتی به تاریخ خودش زنده است مردم مسلمان ایران تمام تاریخشان را به ه ش یا ه ق تنظیم می کرند یکی از خیانت های شاه این بود که تاریخ هجری را به شاهنشاهی تبدیل کرد. یکی از قرار دادهای ننگین زمان شاه کاپیتولاسیون بود کاپیتولاسیون در لغت به معنای تسلیم است یعنی مطیع بودن، فرمانبر بودن یعنی آمریکا را به عنوان ارباب قبول کردن.

وی افزود:طبق این قانون اگر امریکایی در خاک ایران خلافی کند مسئولین قضایی ایران نمی توانند کاری کنند. شاه به اسلام و مقدسات دینی اهانت می کرد و حکومت استبدادی دیکتاتوری را در ایران شکل داد و  ساواک در مردم ترس و وحشت ایجاد می کرد. علما را تبعید می کردند یا زندانی و تحت شکنجه. جریان ساواک جریان جهنمی وحشتناک بود. داشتن یک کتاب مذهبی جرم بود. داشتن رساله امام و نهج البلاغه قدغن بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: در گذشته دقت کنیم نسل جدید را با گذشته مان بیشتر آشنا کنیم. بگوییم این بت شکن آمد چه  کار کرد. امیرالمومنین فرمود بنده ی غیر نباشید خداوند شما را آزاد آفرید در ۲۲ بهمن گویا مردم از زندان و شکنجه آزاد شدند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: شعار انقلاب استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود که امروز باید قدر بدانیم. زمانی قدر می دانیم که تاریخ گذشته را بررسی کنیم. بهترین لقب برای امام بت شکن است. امام با سلطنت مبارزه کرد هیچ گاه نباید امام را با یکی از علما مقایسه کرد. امام هدف داشت. امام فرمود آمریکا شیطان بزرگ است. انقلاب اسلام و تشیّع را مطرح کرد. ارزشهای انقلاب به دنیا صادر شد. ما انقلاب کردیم تا دین، افکار اهل بیت و تشیع به جهان صادر شود الحمدالله صادر شد و دشمنان خیره سر از اول انقلاب تاکنون توطئه می کنند علیه انقلاب و اهداف انقلاب.

وی ادامه داد: دستاوردهای انقلاب در حوزه های فرهنگ، کشاورزی، بهداشت، سیاسی، اقتصادی، دفاعی، امنیتی و … ستودنی است. امروز ایران یکی از کشورهای مطرح است. براساس تاریخ گذشته راهی که در پیش داریم بسیار مهم و با عظمت است. ما باید مظلومان عالَم را نجات دهیم و انقلاب را به دست صاحب اصلی اش برسانیم. بایستی از خودمان بگذریم تا دیگران را نجات دهیم. مسئولین باید همت داشته باشند و به فکر مردم باشند. ادارات ما باید فعال باشند و بخشداران حرکت ایجاد کنند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: مردمِ شهرستان بهشهر مذهبی هستند چپ و راست نداریم. مردم را انقلابی بدانیم و عدالت را رعایت کنیم. وحدت را در جامعه بیشتر کنیم.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید