خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / کلاس تفسیر نهج البلاغه در دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

کلاس تفسیر نهج البلاغه در دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ کلاس تفسیر نهج البلاغه توسط امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در جمع بسیج جامعه زنان سپاه بهشهر برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر  گفت: در روایت امده فاطمه بانویی بود فرشته یا فرشته ای در مثال یک بانو. فاطمه حقیقت لیله القدر است. کسی نمی تواند به عظمت و شخصیت حضرت زهرا پی ببرد. حضرت زهرا هم جمال خداست هم کمال. مظهر جمال و جلال ذات مقدس خدای سبحان است. فاطمه مظهر حجاب و عفاف است. حجاب و عفاف دو مقوله ی جدا از هم هستند. فاطمه الگوی دفاع از ولایت است یعنی دیگران از او خط می گرفتند. حضرت زهرا کوثر محمدی است .

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: امام صادق فرمود ما بر مردم دو حجت هستیم اما حجت ما حضرت زهراست. شیخ بهایی می فرماید از مرحوم مقدس اردبیلی سوال کردند رمز و توفیق شما برای ارتقای علمی چه بود؟ ایشان می فرماید چیزی که باعث ترقی من شد همان مداومت بر توسل بر ساحت مقدس بی بی دو عالم و فرزندانش بود. روز و راز توفیق علمای دین، بزرگان و اولیای خدا توسل به ساحت مقدس حضرت فاطمه زهرا و فرزندانش بود.

وی ادامه داد: تمام نام های حضرت فاطمه زهرا فلسفه ای دارد از اهل بیت سوال کردند چرا نام زهرا را فاطمه می گویند؟ فرمودند به این جهت نام او را فاطمه گفته اند زیرا آدم ها از حقیقت معرفت فاطمه جدا هستند یعنی نمی توانند فاطمه را بشناسند. حضرت زهرا فرمود من از دنیای شما ۳ چیز را خیلی دوست دارم اول، تلاوت آیات الهی  دوم، عشق و محبت به پدر سوم، انفاق در راه خدا. قرآن دریای همه فضایل است. امیرالمومنین می فرماید هیچ کس با قرآن مانوس نشد مگر اینکه یک چیز از او کم و یک چیز بر او اضافه شد هر بار که انسان قرآن می خواند جهالت کم و بر معرفت افزوده می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: امام سجاد می فرماید اگر روزی در این عالم کسی زندگی کند من باشم  و قرآن با من باشد من هیچ احساس ترسی ندارم. امام حسین (ع) شب عاشورا یارانش را جمع کرد و فرمود یکی از چیزهایی که خدا به ما داد علم قرآن است. ما عالِم به آیات و احکام قرآنی هستیم. قرآن کتاب انقلاب است.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید