خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر:کلاس اخلاق برای مدیران تشکیل شود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر:کلاس اخلاق برای مدیران تشکیل شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در جلسه شورای اداری که در فرمانداری این شهرستان تشکیل شد به اهمیت جایگاه پدر و مادر اشاره کرد و گفت: پیغمبر فرمود من و امیرالمومنین به منزله ی پدران این امت هستیم. چرا مادر و پدر موردتوجه خدا و اولیا است؟ شاید به لحاظ وجود برخی از خصلت ها در وجودِ پدر و مادر این همه عنایت شد.

وی افزود: خدا فرمود افضل اعمال توجه به پدر ومادر است. مادر فداکار است. پدر فداکار است. این ویژگی در خدیجه هم بود. خدیجه در راه اهداف پیغمبر تمام سرمایه اش را بخشید و در آن حصر اقتصادی همه جانبه شعب ابی طالب گرسنگی کشید و فداکاری کرد. حضرت زهرا بانویی بود فداکار. حضرت زینب بانویی بود که بعد از جریان کربلا می توانست نرمشی یا چرخشی ایجاد کند و راحت شود اما فداکاری کرد اداره کرد اسارت را به جان خرید. روحیه ی فداکاری و مادری را ترویج کنیم. مسئول باید فداکار باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی با همه ی شرارت های دنیا می ایستد و به آن افتخار می کند. ما نباید توسری خور و افسرده باشیم. امروز در اوج قله عظمت هستیم عظمت سیاسی، اجتماعی و بین المللی. سرکرده ی آمریکا با فلاکت به عراق آمد و رفت اما رئیس جمهور ایران از قبل برنامه را اعلام کرد سه روز در عراق ماند با همه ی طوایف ملاقات می کند این به خاطر همین فداکاری های مردم و ایثار شهدای ماست.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد:اگر هر مسئولی روحیه ی فداکاری ندارد بداند روحیه ی مادری ندارد یعنی غم مردم را نمی خورد. می گویند قدرت فساد می آورد؟ اما برای چه کسی فساد می آورد؟ قدرت برای کسی فساد می آورد که نمی خواهد کار کند نمی خواهد فداکاری کند. قدرت برای کسی که میخواهد فداکاری و وفاداری کند فساد نمی آورد. قدرت تعاون، تعامل، تفکر، صداقت و هم دیدن می آورد.

وی ادامه داد: پیغمبر فرمود اگر خداوند بخواهد به بنده ای خیر برساند به او شرح صدر می دهد یعنی دلش را وسیع و گسترده می کند. همین شرح صدر و گشاده دلی را خوب عنایت کنید. موسی از خدا شرح صدر خواست. به پیغمبر فرمود آیا پیامبر ما به تو شرح صدر ندادیم؟  اگر خداوند بخواهد به مدیری اراده ی خیر کند اول قفل دل او را باز می کند. به او سینه ی گشاده می دهد دل او سرشار از یقین و باور و امید می شود. به او صداقت و راستی می دهد. به او دلِ سالم می دهد. به او زبانِ صادق، گوشِ شنوا و دیدِ بینا و بابصیرت می دهد. خداوند به پیغمبر فرمود ما به تو اخلاق عظیم دادیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر تصریح کرد: گزارش می دهند بعضی از مسئولین با زبان بد با ما صحبت می کنند. حیثیت ما را ندیده می گیرند. چرا بعد از چهل سال مردم باید در صف مرغ بایستند؟ چرا بعد از چهل سال باید به اینجا برسیم؟ چرا تعاون نداریم؟ همدیگر را تقویت کنیم. مسئولین بر قلب ها حکومت کنند. نهراسید از بیان مشکلات مردم. به مساجد بروید. در سال جدید بیانیه رهبر باید راهبرد ما باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: بعضی از ادارات حقوق کارمندانشان را نداده اند. کارمند تماس می گیرد می گوید سه چهارماه حقوق نگرفتم. بایستی به این موارد توجه کنیم. اگر بخواهیم شهر زیبا داشته باشیم باید به این اصول  توجه کنیم.

وی پیشنهاد تشکیل کلاس اخلاق برای مدیران را مطرح کرد و گفت: در سال جدید هر دو هفته یکبار یا هر ماه یکبار نشست همگانی اداری داشته باشیم که در آن نشست اخلاق تدریس شود تا با تشکیل کلاس اخلاق  جایگاه اخلاقی مدیران و سطح رضایت مندی مردم را ارتقا دهیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید