خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: افراط و تفریط ها به نظام ضربه می زند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: افراط و تفریط ها به نظام ضربه می زند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در جلسه ستاد برگزاری نماز جمعه ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام هادی (ع) گفت: اسلام همه را به تواضع و فروتنی دعوت می کند. هیچکس نباید از خود راضی باشد در چنین شرایطی بداند حتما انتقادات پشت سرش زیاد است و آنهایی که بر او خشم می گیرند بیشتر می شوند.

وی با بیان اینکه بعضی از کارها زمینه و بستر برای کبر و غرور فراهم می کند افزود:مادرِ امامِ هادی بانویی اهل مغرب به نام سمانه مغربیه و لقبش سیده بود. امام هادی(ع) می فرماید مادرِ ما در حقّ ما عارفه بود. شیطان نتوانست او را بفریبد و از مکر و حیله ی شیطان درامان بود. در زهد و تقوا و پاکدامنی سرآمد زمان عصر خودش و یک بانوی مثال زدنی بود.

امام جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به اهمیت درخت و درختکاری گفت:پیغمبر فرمود هرکس یک نهال را بکارد و در حفظ آن صبوری و استقامت بورزد و آن گاه برای مقاومت این درخت تلاش کند ( اگر می خواهید درخت بکارید درختِ میوه دار بکارید) و آن درخت میوه دهد هرکسی میوه آن درخت را می خورد خداوند ثوابی برای کسی که آن درخت را کاشت می دهد. درختانی بکارید که بهره می دهند و هم زیبایی شهر را حفظ می کند و چوب ان هم از لحاظ صنعتی باارزش است به سوی کاشت این درختان برویم و آن را باید یک فرهنگ کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: درخت میوه دار را قطع نکنید. از حقوق جنگل و درخت دفاع کنید. کسی که درخت میوه دار را قطع کند خداوند عذابش را مانند باران بر او می ریزد. امام صادق(ع) فرمود کشت کنید و درخت بنشانید به خدا قسم آدمیان کاری برتر و پاکتر از این ندارند.

وی با اشاره به اهمیت نماز جمعه ادامه داد: نماز جمعه از نظر سیاسی، اجتماعی، فرهنگی بسیار مهم است هر چه نماز جمعه باشکوه تر باشد شهر امنیت بیشتری دارد فرهنگ شهر زنده است. نماز جمعه ی شهر را همه بایستی فداکاری کنند. فرهنگ سازی شود. روز جمعه تحت عنوان ایثار، فداکاری و وفاداری همه به میدان بیایند. نهضتی باید باشد. قرآن می فرماید قدرت را به دست گرفتید نماز را باشکوه برگزار کنید. همه در برگزاری باشکوه تر بیش از پیش نماز جمعه کمک و یاری کنید. افراط و تفریط ها به نظام ضربه می زند.

در ادامه ی این جلسه ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان گزارشی خدمت اعضای ستاد نماز جمعه ارائه دادند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید