خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: مسئولی که با عنوان خوشحال باشد فداکار نیست
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: مسئولی که با عنوان خوشحال باشد فداکار نیست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ جلسه ستاد برگزاری نماز جمعه با حضور امام جمعه معزز شهرستان بهشهر و اعضای محترم ستاد برگزاری نماز جمعه در دفتر امام جمعه برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این جلسه گفت: ستاد برگزاری نماز جمعه باید زمینه ی آسایش، آرامش، جذب مردم به نماز جمعه را بیش از پیش آماده کند. ستاد از شنبه تا پنج شنبه زمینه سازی کند و جمعه محصولش را ببیند. یک ستاد نماز جمعه ی موفق چه ستادی است؟ یک امام جمعه ی موفّق کدام امام جمعه است؟ یک امام جمعه ی موفّق چه ویژگیهایی باید داشته باشد؟

حجت الاسلام والمسملین جباری با تاکید بر ضرورت همگرایی افزود: یکی از چیزهایی که می توانیم یاد بگیریم و برای ما و مردم درس باشد بایستی آن روحیه و دانش فداکاری را ترویج کنیم.  دشمن امروز می خواهد روحیه ی فداکاری  را از ما بگیرد اگر مسئول آن روحیه ی مادری را در خودش نپروراند نمی تواند کار کند. گاهی می گویند قدرت فساد می آورد اما کدام قدرت؟ از قدرتی که سوء استفاده شود فساد می آورد  مسئول باید در برابر فرهنگ غرب( که فرهنگ بی رحمی است) فداکار باشد. شهید رجایی و باهنر فداکاری کردند. مسئولی که با عنوان خوشحال باشد و در غم مردم شریک نباشد فداکار نیست. در راس همه مسائل، همه ارزش ها و خصال خوب فداکاری است.

وی بیان کرد: امیرالمومنین(ع) فداکاری را ترویج می کرد. حضرت زهرا در دفاع از ولایت فداکاری کرد حضرت خدیجه در راه دفاع از اسلام فداکاری کرد اوج فضایل حضرت زینب در فداکاری اش بود. ما امروز تقاضا می کنیم خواهش می کنیم مسئول اصلا فداکاری ندارد هرکسی سعی می کند توجیه کند و ظرفیت انتقاد پذیری بسیار کم است. این نشان می دهد که ما باید فرهنگ فداکاری را ترویج کنیم بدترین  مسئول، مسئولی است که روح مادری و روح فداکاری را در خودش نپروراند. مسئول باید نسبت به زیردست خودش و مردم فداکاری باشد. رهبر انقلاب فداکار است. بایستی مردم به معنویت توجه کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: همه ی ما مسئول هستیم علاوه بر اینکه یک مسئولیت اجتماعی داریم مسئولیت خدایی داریم. فرهنگ خود را احیا کنیم. نهاد خانواده را تقویت کنیم. قران می فرماید اگر بین عروس و داماد اختلاف افتاد از دو قبیله انسان های عاقل جمع شوند و کار را حل کنند .

حجت الاسلام والمسلمین جباری بر اهمیت نماز جمعه تاکید کرد و گفت: در روایت داریم حضرت امیرالمومنین(ع) روز جمعه کفش خودش را به دست چپ می گرفت یعنی کفش را از پا در می اورد و می گفت جایی می خواهیم برویم محل ذکر الهی است. بایستی روحیه فداکاری را هرکسی در خودش تقویت کند. در بهشهر بحمدالله این مسئله بسیار بالاست اما ناهماهنگی هایی دیده می شود. این ناهماهنگی ها از کجاست؟ گاهی آدم مستاصل می شود با طرف صحبت می کنیم قبول هم می کند چشم هم می گوید ولی عملا حضور ندارد.

وی بیان کرد: چرا حضور مسئولین بهشهر باید در نمازجمعه کمرنگ باشد و حضور روحانیون باید بسیار چشم گیرتر باشد چون بهشهر شهر مجاهدین و علما است. ما کجا می رویم؟ ما را کجا می برند؟ علمای شهر چرا نماز جمعه نمی آیند؟ نماز جمعه ای که خود آنها باید مبلّغ و مروج باشند. همین خطبه ی نماز ذکر خداست. اوج خطبه دعوت به تقوا، فداکاریست. همین امروز در جمعی صحبت کردم . برای این مراسم تبلیغات کردند بنر چاپ کردند همه مسئولین را دعوت کردند من وقتی رفتم دیدم جز من کسی نیست. هر جمعه یک مسئول اداره ای موظف است  در نماز جمعه شرکت کند و پاسخگوی مردم باشد تا مسئول بداند مسئولیتی دارد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: ما مدیون شهدا، امام و رهبر هستیم. اخیرا یک فرقه ای نو ظهور سردرآورد که می گویند ما فقط خدادوست هستیم اما هرکاری می کنند. اینها مردم را به سخره می گیرند. می خواهند دین ما را تضعیف کنند بعضی ها می گویند نماز جمعه در شهرستان ها مانع ماست باید سعی کنیم این نماز جمعه را از پای درآوریم. چرا علما و روحانیت در نماز جمعه شرکت نمی کنند؟ ریشه ی منکر را بخشکانیم. گاهی حرکت یک پلیس چندین نفر را از نماز جمعه محروم می کند. گاهی یک شعر کار صد منبر را انجام می دهد.

حجت الاسلام و المسلمین جباری تاکید کرد:  فضای ستاد فضای کاری شود و دلسوزان به صحنه بیایند. برنامه ستاد منظم اجرا شود.  اختلاف الان تا زمان سابق بسیار بیشتر است. اگر روحیه فداکاری باشد همه به هم کمک می کنند. وضعیت نماز جمعه شهرستان بهشهر خوب است اما باید بهتر شود همه ی دلسوزی های ما برای این باشد که مردم جذب نماز جمعه شوند  به هیچ وجه راضی نیستم  کسانی که با من کار می کنندبه احدی امر کنند. اعضای ستاد و اعضای دفتر طوری برخورد کنند که مردم بدانند اینجا ملجا است.

وی در پایان گفت: این ضعف شهرستان است که خانه ی عالِم ندارد امام جمعه دفتر ندارد اگر روحیه ی فداکاری بود  تا الان حل می شد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید