خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: وقتی اساس تجارت با دروغ باشد برکتی نیست
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: وقتی اساس تجارت با دروغ باشد برکتی نیست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ امام جمعه شهرستان بهشهر در  درس اخلاق و فقه در بازار در جمع بازاریان اظهار کرد: بازاری بایستی عاشق کار خودش باشد و تمام وقت خودش را برمسائل مربوط به بازار متمرکز کند تاعشق به کار نباشد انسان موفق نمی شود. توفیق زمانی رفیق انسان می شود که دل آدمی به کار و حرفه باشد انسان تنبل ره به جایی نمی برد.

وی افزود: بزرگان  بازار تجربه های خودشان را به جوانان انتقال دهند به افرادی که وارد بازار می شوند سیره ی بزرگان بازار را به آنها بگوییم. در بازار گناه، دروغ و غیبت نباشد امروز بیشتر به این فکر می کنیم چقدر بفروشیم اما به چگونه بفروشیم توجهی نمی کنیم. بعضی از بازاریان گناه را که می دیدند گریه می کردند درک و فهم این مسئله مهم است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: امروز فرهنگ غرب می خواهد نهاد خانواده را تضعیف کند. می خواهد مسلمانان را به جان بیندازند و این فرهنگ را از ما بگیرند قرآن می فرماید اگر اهل آبادی ها، شهرها مومن و باتقوا باشد برکات زمین و آسمان بر آنها نازل می شود اما وقتی اساس تجارت با دروغ باشد برکتی نیست.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: پیغمبر با اصحابش به صحرا می رفتند روزی پیغمبر تشنه اش شد و نزد چوپانی رفت و تقاضای رفع عطش کرد آن صاحب بهانه آورد و آبی نداد پیغمبر نزد دیگری رفت آن فرد شیر گوسفند یا بز را دوشید و شیر گوارایی را به پیغمبر داد. پیغمبر در حقّ اولی دعا کرد که خدا هر چه می توانی به این آقا بده و در حق دومی دعا کرد خدایا به این چوپان به اندازه ی کفافش بده. اصحاب ناراحت شدند که اولی  رفع عطش نکرد پیغمبر فرمود در حقیقت اولی را نفرین کردم صرف مال زیاد سبب بزرگی ادم نمی شود. به دنبال برکت روزی باشید. برکت دو قِسم است برکت مادی و برکت معنوی. نعمت ها هم دو قِسمند مادی و معنوی.

وی ادامه داد: خیانت در امانت، ندیده گرفتن عدالت، ازبین رفتن انصاف در خرید و فروش برکت را از بین می برد. کسی که در امانت خیانت می کند ایمان ندارد دین ندارد. در آستانه ی شب های عید بازار بحمدالله رونق دارد بایستی به همدیگر کمک کنیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید