خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه موقت شهرستان بهشهر: مادران در قبال فرزندان احساس مسئولیت داشته باشند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه موقت شهرستان بهشهر: مادران در قبال فرزندان احساس مسئولیت داشته باشند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام هاشمی نسب امام جمعه موقت شهرستان بهشهر در ابتدای نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی دعوت کرد و گفت: امام علی(ع)  می فرماید  عدالت یعنی هر چیزی را در جای خودش قرار دادن. نظام هستی بر مبنای عدالت است. تمام کارهای خدا بر مبنای عدالت است و ما نیز باید بر مبنای عدالت عمل کنیم. عدالت معنای عام و وسیعی دارد که باید آن را رعایت کنیم.

وی افزود: در روایتی آمده که رسول اکرم می فرماید نگاه پیامبر به طور مساوی بود ان لحظه هایی که می گذشت بین اصحابش تقسیم می کرد برای عدالت اقدام کنید و بایستید و استوار باشید در همه ی ابعاد زندگی.

امام جمعه موقت شهرستان بهشهر گفت: انسان باید تقوای الهی را در تمام جهات رعایت کند حتی در شهادت دادن در دادگستری علیه کسی یا له کسی یعنی این شهادت به نفع یک نفر و به ضرر نفر دیگر است و شهادت دهنده باید جوابگو باشد. انسان مومن با یقین و رعایت تقوا  شهادت می دهد.

حجت الاسلام هاشمی نسب با اشاره به مناسبت های پیش رو از جمله روز مهندسی بیان کرد: ساخت شهر، مسکن، ابزار پزشکی بر عهده ی مهندسین است. مهندس می تواند جامعه را در برابر خطر بیمه کند. در تمام ابعاد زندگی ما مسئله نظام مهندسی جریان دارد.

وی با اشاره به روز ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن ادامه داد: رسول اکرم  با جمعی در نقطه ای به نام ابطح نشسته بود  که علی ابن ابیطالب، عمار یاسر، ابوبکر و عمر نیز در آن جمع بودند. جبرئیل بر پیغمبر نازل می شود و می فرماید یارسول الله، خدایت فرمود که تو به خانه نروی. رسول اکرم  اطاعت کرد تا چهل روز به خانه نرفت و این چهل روز در منزل فاطمه بنت اسد( مادر علی ابن ابیطالب) بود. روز را روزه می گرفت و شب ها را به عبادت پرداخت و از میوه های بهشتی در شب چهلم استفاده کرد بعد جبرئیل نازل شد و به پیغمبر گفت برو منزل.

امام جمعه موقت بهشهر گفت: چرا ما امروز از فرزندانمان گله داریم؟ بخش عمده اش به خودِ پدر و مادر برمی گردد. مادر در خانه از چه غذایی استفاده می کند حلال یا حرام؟ پدر چه نوع غذایی را به خانه می آورد؟ اینها مورد توجه است. مادران باید نسل سالم به جامعه تحویل دهند. مادران باید قدر خودشان را بدانند و در قبال فرزندان باید احساس مسئولیت کنند اگر می خواهیم فرزندان و نسل سالمی داشته باشیم باید مادران سالمی داشته باشیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید