خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / جشن بزرگ ازدواج بیش از ۱۵ نوعروس بهشهری با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

جشن بزرگ ازدواج بیش از ۱۵ نوعروس بهشهری با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ سومین جشن بزرگ ازدواج بیش از ۱۵ نوعروس بهشهری با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر به همت سازمان مردم نهاد آبشار عاطفه ها در سالن توحید برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این مراسم به نقش سازمان مردم نهاد آبشار عاطفه ها اشاره کرد و گفت: ایام ولادت صدیقه کبری فاطمه زهرا(س) است. فاطمه ای که ام الائمه، الگو و اسوه ی زندگی هاست. قرآن می فرماید یکی از آیات و نشانه های بزرگ خداوند این است که از جنس خودِ شما برای شما همسرانی تعیین کرد. این همسران در کنار هم قرار می گیرند تا با هم، همسر و هم نفس باشند و آرامش و آسایش پیدا کنند. یار هم باشند اما با دو پشتوانه ۱- محبت را در میان خودشان اظهار کنند ۲- نسبت به هم رحیم باشند. این فرهنگ دین، قرآن و اسلام است. اما فرهنگ غرب چه می گوید؟ فرهنگ غرب تمامی تلاشش این است مرد و زن همدیگر را فریب دهند هرکسی سخن از حق بگوید یا لذت گرایی و لذت های مادی را ترویج کند. در نظام غرب هرکسی به دنبال خودش است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: اسلام می گوید به خدیجه، حضرت زهرا، حضرت زینب نگاه کنید که انها چه ویژگیهایی داشتند ما در این بانوان امتیازات زیادی می بینیم اما یکی از عالی ترین ویژگیهایی که در حضرت زهرا و حضرت خدیجه و دیگر زنان نامی وجود دارد مسئله ی فداکاری است. تعریفی که از مادر و همسر داریم یعنی فداکار. از مادر فداکار، از همسر فداکار فرزندان خوب تربیت می شوند. اگر این فرهنگ در جامعه نهادینه شود آیا طلاق پیش می آید؟ وقتی فداکاری باشد مادر شوهر عزیز می شود خواهر شوهر عزیز می شود برادر شوهر برادر می شود.

وی ادامه داد: اگر زن فداکار باشد در راه یاری همسرش حاضر است جانش را دهد حضرت خدیجه هم مال را داد  هم و قتی گرفتاری شعب ابی طالب آن محاصره ی اقتصادی همه جانبه که برای پیغمبر پیش آمد در راه پیغمبر جانش را داد. پیغمبر اکرم هم نام حضرت خدیجه را به عنوان یک زن فداکار نام می برد و هم نام امیرالمومنین را. یعنی نام خدیجه کنار نام علی ابن ابیطالب ذکر می شود. خدیجه مال داد علی دفاع کرد هر دو برای احیای اسلام و حاکمیت ارزش های دینی فداکاری کردند. زن نسبت به مرد و مرد نسبت به زن باید فداکار باشد. یکی از فکرهای اشتباهی که دشمن القا می کند و حتی ما تحت تاثیر قرار می گیریم موضوع کاهش جمعیت است. این فکر را دشمن القا می کند تا روحیه ی فداکاری و مادر بودن را از مادران بگیرد. مسئولین هم اگر بخواهند برای کشور، برای مملکت کار کنند باید مقام مادری را بر خودشان تحمیل کنند. مسئول باید فداکار باشد. ام البنین و حضرت زینب فداکار بودند.

امام جمعه شهرستان بهشهر تاکید کرد: هر مسئولی اگر روحیه ی مادری یعنی فداکاری نداشته باشد این مسئول جا می ماند و نمی تواند کاری کند. می گویند قدرت فساد می اورد برای ان مسئولی که روحیه ی فداکاری ندارد. مشکل در مملکت ما نبود روحیه ی فداکاری است. روحیه ی فداکاری را در زندگی احیا کنید اگر بخواهیم بر مشکلات زندگی مان فائق شویم باید روحیه ی فداکاری داشته باشیم. اگر بتوانیم این روحیه ی فداکاری را به عنوان یک فرهنگ، یک دانش در میان خودمان ترویج کنیم فرهنگ غرب نابود می شود. فرهنگ غرب می گوید خانواده باید از هم پاشیده شود آن فرهنگ شعار ازدواج سفید را سر می دهد که رهبری فرمود ننگین ترین و سیاه ترین ازدواج همین ازدواج سفید است زیرا روحیه ی فداکاری را از بین می برد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید