امروز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

دیدار پرسنل بنیاد شهید و امور ایثارگران با امام جمعه شهرستان بهشهر

کد خبر: 23736
زمان انتشار: 20 اسفند 1397 - 16:55 بعد از ظهر -
196 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، ریاست و پرسنل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بهشهر بمناسبت بزرگداشت روز شهید و سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان با با حجت الاسلام و المسلمین جباری امام جمعه بهشهر دیدار و گفتگو نمودند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این دیدار اظهار کرد: مقام شهادت، ایثارگری و جانبازی برای دفاع از دین، اسلام، انقلاب اسلامی مقام بسیار با عظمتی است که خیلی ها نمی توانند به این جایگاه دست یابند. در قرآن آمده آنهایی که در راه خدا مجاهدت کردند شهید شدند آنها را مُرده نپندارید آنها در پیشگاه خدا به حیات طیب و به حیات معنوی زنده اند شاهد اعمال و ناظر کردار هستند. ما همه مدیون شهدا هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: اسلام می فرماید بعد از اسلام اگر کسی گرایشاتی داشته باشد از او قبول نمی شود او در محشر ضرر و زیان می بیند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه والای خانواده شهدا افزود: هر چه به این خانواده ها رسیدگی کنیم در برابر آن جان، بی ارزش است. خدا به مومنان فرمود شما باید در خدمت آنها باشید. مهمترین چیزی که شهدا به ما آموختند فداکاریست. شهدا فداکاری کردند و همت نمودند. اگر شهدا فداکاری نمی کردند امروز سپاه، بسیج، امام جمعه  و نماز جمعه ای نبود. یکی از درس های ما از اهل بیت و زنان بزرگ اسلام همین فداکاری است.

امام جمعه شهرستان بهشهر  تاکید کرد: مسئول بایستی برای مردم مادر باشد یعنی فداکار باشد اگر مسئول فداکار باشد کار می کند. ما در سیاست گذاری خارجی و داخلی و در بیانیه راهبردی مقام معظم رهبری برای گام دوم انقلاب فداکاری اصل است. می گویند قدرت منشا فساد است. چرا؟ قدرتی منشا فساد است که مسئول روحیه ی فداکاری نداشته باشد. فداکاری را از دینمان می اموزیم. اگر شما خدا را یاری کنید خدا نیز شما را یاری می کند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: فرهنگ منحطِّ غربی می خواهد بذر یاس و ناامیدی را در کشورهای اسلامی بکارد اما در گام دوم انقلاب نه تنها بحث یاس نیست بلکه ما خودمان را آماده می کنیم برای تمدن نوین اسلامی و آینده ای بسیار روشن. امام فرمود خانواده های شهدا چشم و چراغ این ملت هستند. به خانواده های شهدا بیشتر رسیدگی کنید.

وی بر ساماندهی گلزار شهدا و مزیّن شدن شهر به عکس شهدا تاکید کرد و گفت: بهشهر از نمونه شهرهایی است که تمام مردمش پاسدار و بسیج هستند. شهر به فرهنگ شهادت زنده است این فرهنگ را حفظ و ترویج کنیم.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری