خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / نشست استادیاران و سرمربیان شجره طیبه صالحین سپاه ناحیه بهشهر با امام جمعه محترم بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

نشست استادیاران و سرمربیان شجره طیبه صالحین سپاه ناحیه بهشهر با امام جمعه محترم بهشهر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ نشست استادیاران و سرمربیان شجره طیبه صالحین سپاه ناحیه بهشهر با حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در دفتر ایشان برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این نشست گفت: قرآن کریم برای پیشرفت و توسعه و اصلاح ساختار برنامه های خوبی دارد اما مهم این است به برنامه های قرآنی توجه کنیم و به سیره و سبک زندگی فردی، اجتماعی، اخلاقی، سیاسی، علمی، اقتصادی که قرآن معرفی می کند آن راه را طی کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: امروز فرهنگ بیگانه و اجانب با تمام همت به میدان آمد و قصد دارد که اولا خانواده ها را از هم بپاشاند و جامعه و کشور را از پای در آورد تنها راهی که می تواند ما را کمک کند توجه به سبک  و سیره ی امام و رهبر ، پیغمبر و امامان دینی است. مقام معظم رهبری می فرماید اصل قضیه درست کردن سبک زندگی است. رفتار اجتماعی است اخلاق عمومی و فرهنگ زندگی است باید در این بخش پیش رویم و تلاش کنیم برای تمدن نوینی که ما دنبالش هستیم و انقلاب اسلامی  می خواهد ان را به وجود بیاورد.

وی افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب را مطرح کردند اولا  خودمان را از نظر ذهنی بررسی کنیم . خدا فرمود پیغمبر ما، برای موفقیت در مسائل اجتماعی ۵ عامل را هیچ گاه فراموش نکن. اول، ما کتاب دادیم. این کتاب هویت شما و نقشه ی راه است. دوم، در برابر احکام الهی استقامت، صبر و شکیبایی داشته باشید و همیشه به یاد خدا باشید و به قدرت الهی توجه کنید. قرآن می فرماید ما پیغمبر را سرمشق شما قرار دادیم. پیغمبر الگوی زندگی و آیینه ی تمام عیار برای پیشرفت شماست. اسلام دین برادری و رحمت است. اهل بیت فرمودند شما مرد عمل باشید عملگرا باشید. اعمال خوب و اسلامی مردم را به اسلام دعوت می کند. سیره ، تحول ایجاد می کند. سیره، سبک زندگی را تغییر می دهد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: امام فرمود ملتی که مقتدایی مثل سیدالشهدا( عمل به سیره ی اباعبدالله الحسین) دارد و سلاحی چون ایثار و فداکاری دارد و شهادت را سبک بقا و پیروزی و رسیدن به کمال می داند این ملت از هیچ کس نمی ترسد. به سیره ی رهبرتان توجه کنید ۱- دعوت به صبر واستقامت ۲-پیامبر را از هرگونه سازش با منحرفان بر حذر داشته است. ۳- نام پروردگارت را هر صبح و شام بر زبان بیاور.۴- شبانگاه برای او سجده کن. ۵- مقدار زیادی از شب او را تسبیح گوی. این ۵ محور برای پیغمبر است. این موارد باید سبک و سیره ی امت پیغمبر باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: خانواده ها فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی را ترویج کنند، بازار انصاف و کسب روزی حلال را رعایت کنند ، دانشگاه ها عرصه ی علم و عمل هستند به جایگاه علما توجه کنیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید