خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر تاکید کرد:ضرورت آشنایی با سیره ی آیت الله کوهستانی
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر تاکید کرد:ضرورت آشنایی با سیره ی آیت الله کوهستانی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر در سال ۱۳۹۸ با حضور حجت الاسلام و المسلمین جباری ریاست محترم شورای فرهنگ عمومی شهرستان، مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و روسای ادارات مرتبط  با محوریت بزرگداشت آیت الله کوهستانی (ه) در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: سلسله اول از پرچم داران هدایت بشری انبیا هستند. انبیا مبعوث به رسالت شدند تا مردم را از خرافات و جهل نجات دهند و به عالَم روشنایی علم و دانش هدایت کنند. انبیای عظام آمده اند مردم را با کتاب الهی آشنا سازند و آنان را به حکمت برسانند. سلسله دوم امامان دین هستند در راستای استمرار حرکت انبیا همت و اراده و سیر و سنتِ آنان در این بود تا مردم  به خیر و خوبی روی آورند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: وقتی به زندگی و سیره علما توجه کنیم با حرکت انبیا و امامان دین جلو آمدند. هدف عالِمان دین زندگی بهتر برای مردم است. مردم در آرامش و کمال زندگی کنند در صراط حق باشند. امام راحل انقلابشان برای همین بود تا مردم به زندگی با کرامت دست یابند. یکی از این علمای اثرگذار مرحوم آیت الله العظمی کوهستانی است  هرکس او را می دید در سیمای این عالِم خدا را می دید. همه امتیازات را با خود داشت. در مسائل اقتصادی به تولید داخل بسیار توجه داشت. در مسائل تقوایی شاگرد مکتب امیرالمومنین (ع) بود. در معرفت و عرفان پای بند به سیره ی عرفانی رسول مکرم اسلام بود. مرحوم آیت الله کوهستانی از چهره های عالم ربانی بود.

وی بر ضرورت آشنایی با سیره ی آیت الله کوهستانی تاکید کرد و ادامه داد: امروز نیاز مردم به آشنایی با سیره ی این عالِم ربانی را احساس می کنیم لذا انجمن مفاخر تصمیم گرفت گردهمایی آبرومندانه در سطح کشوری برای ایشان دایر بنماید.

امام جمعه شهرستان بهشهر به حادثه ی تلخ سیلاب اشاره کرد و ضمن تشکر از رهبر معظم انقلاب افزود: از مجموعه ی حرکتِ مهر و مهربانانه مردم عزیز، نیروهای مردمی مثل سپاه، بسیج، نیروی انتظامی، صدا و سیما و همه که به خدمت آمدند حتی روحانیون عزیز تشکر می کنم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: فقط در یک مرحله ۶ هزار داوطلب از حوزه ی علمیّه جهت کمک به سیل زدگان اعزام شدند. حضرت امیر در دعای کمیل فرمودند خدایا ما به تو پناه  می بریم از گناهانی که نعمت ها را به نقمت تبدیل می کند. این توسل به اهل بیت را فراموش نکنید.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید