خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: دشمن در برابر سپاه خود را ذلیل و نگون بخت می بیند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: دشمن در برابر سپاه خود را ذلیل و نگون بخت می بیند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ پاسداران سپاه ناحیه شهرستان بهشهر به مناسبت سالروز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار با حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر دیدار و گفت و گو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر  در این دیدار ضمن گرامی داشت اعیاد شعبانیه به نقش پاسداران انقلاب اسلامی در پیشبرد اهداف نظام اشاره کرد و افزود: سپاهیان در تمام نقاط کشور نقش اساسی و چشم گیری داشته و خواهند داشت.

وی گفت: حضرت سیدالشهدا فرمودند در راه تبعیت از حق اهل صبر، استقامت و پایداری باشید اگر چه در مسیر پیمودن حق تلخی ها و سختی ها باشد اما شما صبر و استقامت بورزید.

امام جمعه شهرستان بهشهر  بیان کرد: وقتی امام حسین (ع) به دنیا آمد رسول مکرم اسلام به منزل دخترشان آمدند و به امّ سلمه خطاب کردند این کودک مرا بیاورید. حضرت را در قُنداقی پیچاندند و به محضر پیغمبر آمدند. پیغمبر نگاهی کرد در گوش راست اذان و در گوش چپ اقامه را خواند آن گاه نگاه کردند. همه دیدند پیغمبر اکرم اشک می ریزد. برای اهل خانه سوال پیش آمد یا رسول الله چرا گریه می کنید؟ حضرت به سرنوشت دنیایی امام حسین اشاره فرمود. به حضرت امیر فرمودند نام  این فرزند را چه نهاده اید؟ حضرت امیر فرمودند رسم و سیره ی ما این نیست که ما در نام نهادن بر فرزندان بر شما پیشی بگیریم. هر چه شما بفرمایید. پیغمبر فرمود من هم بر ذات مقدس خداوند در انتخاب نام پیشی نمی گیرم. جبرائیل آمد نام او را حسین نام نهادند. برای تبریک باد ولادتِ کودک، جناب جبرائیل با هزار فرشته به محضر پیغمبر آمدند. در یکی از جزایر این دنیا دیدند مَلَکی محبوس است. از جبرائیل  سوال کرد شما کجا می روید؟ گفتند پیغمبر اکرم را خداوند مولودی داده است. ما از طرف خدا مامور شدیم به عالَم زمین برویم و به پیغمبر تبریک بگوییم. آن مَلَک تقاضا می کند ما را هم با  خودتان ببرید. جبرائیل مَلَک را نیز همراه خود برد. تبریک گفتند و جناب جبرائیل ماجرای مَلَک را بیان کرد. وقتی پیغمبر سوال کرد ملک گفت من به خاطر کندی در طاعت افتادم. من مخیّر شدم بین عذاب دنیا و آخرت. من عذاب دنیا را بر عذاب اخرت ترجیح دادم فلذا این سرنوشت من در یکی از جزایر است. پیغمبر اکرم فرمود مَلَک بدن خود را به این قنداق بمالد. این ملک وقتی خود را به قنداقه مالید نجات یافت( اوج عظمت شخصیّت امام حسین) بعد از نجات به پیغمبر فرمود یا رسول الله چون این کودک در حقِّ من خدمت کرد من هم با خودم عهد می بندم تا قیامت هرکسی او را سلام کند من سلام او را به امام حسین برسانم. اگر کسی حضرت اباعبدالله الحسین را زیارت کند من آن زائر را به محضر امام حسین معرفی می کنم(این مَلَک افتخار می کند که آزاد شده ی امام حسین است)

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: امام فرمود هر وقت دیدید دشمن از شما تعریف کرد در خودتان جست و جو کنید چه خطایی مرتکب شده اید. امروز بعد از چهل سال دشمن نه تنها تعریف نکرد بلکه خشمگینانه و خبیثانه سپاه را هدف قرار داد. دشمن در برابر سپاه خود را ذلیل و نگون بخت می بیند. احساس می کند تمام کارهایی را که برای براندازی نظام  انجام داد نتیجه نداشت. مقام معظم رهبری فرمود از فرماندهان فعال ما خوش بین نیستند  چون هر کجا پیروزی و نیکی بود پیش قراول سپاه بود.

وی ادامه داد: از جریان کربلا ، قیام  و مکتب سالار شهیدان اباعبدالله الحسین می توان چند درس گرفت اول، درس اعتقادی است یعنی بایستی لحظه به لحظه برای تقویت کمال، سعادت، ایمان، اعتقادات و کسب رضای الهی تلاش کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: جریان کربلا در جهت تقویت ایمان و اعتقادات، توکل بر خدا و نهراسیدن از دشمن به ما کمک کرد. دومین درس از جریان کربلا درسِ اخلاق است. هر پاسداری باید به شایستگی پاسداری اش توجه کند اجازه ندهیم نفس اماره، شیطان یا جلوه های دنیا در ما نفوذ کند. به تعبیر مقام معظم رهبری پاسدار علاوه بر آنکه پاسدار اسلام است باید پاسدار خودش هم باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری اظهار کرد: آمریکا روزی به داعش، به عربستان، به وهابیت، طالبان و ملاعمرها می نازید اما کجا هستند؟ همه ی اینها با استقامت، روحیه ولایت پذیری پاسداران از بین رفتند. سپاه احزاب و جریان ها، انگیزه و نیات را بداند و پاسداران هوشیار باشند. ما بایستی نسبت به مسائل سیاسی جامعه پاسدار باشیم. بصیرت همیشه باید محور باشد. پیغمبر فرمود شیطان در تن آدمی مانند مجرای خون است. سپاه در حوزه های سیاسی و اجتماعی پیشتاز باشد.

وی ادامه داد: درسِ دیگر از جریان کربلا درسِ نظامی است. پاسدار همیشه باید اماده باشد. ارتش و سپاه باید بیدار باشند. شهرستان بهشهر نیروهای قدرتمند و همیشه در صحنه دارد از این ظرفیت ها باید به نحو شایسته  استفاده کرد. اگر بخواهیم به نحو شایسته ای پاسداری را حفظ کنیم بایستی از بسیاری موارد غافل نشویم.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید