خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: دلیل عصبانیت امریکا همین سیلی خوردن از سپاه پاسداران است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: دلیل عصبانیت امریکا همین سیلی خوردن از سپاه پاسداران است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوا، صبر وشکیبایی در برابر مشکلات و حوادث، استقامت و پایداری در برابر جبهه کفر و نفاق و استکبار، پایداری از دین، دیانت و قرآن، اهمیت دادن به فرائض و واجبات دینی، دوری از محرمات و پرهیز از معاصی توصیه و سفارش کرد.

وی بیان کرد: امیرالمومنین (ع) فرمود یکی از امتیازات مومن و از نشانه های بارز ایمان، احسان و نیکوکاری به برادران دینی است. آنانی که ایمان دارند در رتبه ی بالاتری هستند و چون نیکوکارند با فضیلت ترین مراحل ایمان توجه به جامعه ی دینی، مردم و مومنان است.

امام جمعه شهرستان بهشهر بر تحکیم روابط میان اقوام و اقربا، تحکیم حُسن همجواری با همسایگان، روابط حسنه با مردم، تحکیم روابط تحت عنوان صله رحم تاکید کرد و افزود: صله رحم بسیار مورد توجه و کانون عنایت اولیای دین است. در روایت امده اهل دین و دیانت دارای نشانه هایی هستند یکی از ان نشانه ها پیوند با ارحام و اقوام  است. پیغمبر اکرم (ص) به جامعه ی اسلامی خطاب می کند با دوستان، هم کیشان، هم عقیده هایتان، اقربا و اقوامتان ارتباط برقرار کنید.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: آقا امام صادق فرمود صله رحم چند اثر دارد اول، نیکی ها و خوبی ها میان مردم در نتیجه و پیرو صله رحم زیاد می شود. دوم، خداوند بلاها را از مردمی که پای بند به صله رحم هستند دفع می کند امروز کشور ما بلا دیده است. بیش از ۲۰ استان ما درگیر سیلاب ویرانگر و طغیان گر شدند. پیغمبر می فرماید یکی از چیزهایی که بلا را دفع می کند این است که جوامع نسبت به هم رئوف و مهربان باشند از آثار و برکات دیگر صله رحم این است خداوند بر برکات او می افزاید. خانواده ای که با هم مانوس باشند و جوامع نسبت به هم دینی و برادرانه برخورد کنند خداوند برکات خودش را نازل می کند. آثار دیگر صله رحم، خداوند در قیامت آنانی که اهل صله رحم هستند خداوند در قیامت حساب آنها را آسان می گیرد.

وی بیان کرد: در سیره ی آقا امام رضا(ع) آمده است که ظاهرا خانه ی امام رضا در مدینه دو درب داشت یک درب بزرگ و یک درب کوچک. وقتی آقا امام رضا (ع) مدینه بودند از درب بزرگ می رفتند وقتی  ایشان به خراسان  آمدند  نوبت به آقا امام جواد رسید. همراهان آقا امام جواد سعی می کردند آقا از درب کوچک وارد و خارج شوند. اجازه ی عبور از درب اصلی را نمی دادند. این مطلب به عرض آقا امام رضا رسید. امام رضا نامه نوشت و فرمود نور چشمم، به من خبر داده اند که عده ای بخیل اطراف تو جمع شدند و شما را از درب کوچک می برند. فرزندم به حق آن خدایی که من به عنوان پدر بر شما حق دارم سعی کن از درب بزرگ وارد و خارج شوی. پسرم، با خود درهم و دینار داشته باش. کسانی که به شما مراجعه می کنند به آنها نیکی کن. آن گاه فرمود اگر عموهایت به تو مراجعه کردند ۵۰ دینار به آنها بده و اگر عمه هایت به تو مراجعه کردند ۲۵ دینار به  آنها بده و از خدا می خواهم مقام تو را بالا ببرد و هیچ گاه هراس نداشته باش. با خدا باش و به مردم رسیدگی کن. این یعنی صله رحم. به خانواده ات برس.

خطیب جمعه بهشهر گفت: رهبر کبیر انقلاب  اسلامی آیت الله العظمی خمینی در نامه ای به حاج احمد آقا می فرماید از نجف به فرزندان خودم عموما و احمدآقا خصوصا عرض می کنم موظّفند از مادر خود اطاعت کنند و با احترام با او رفتار کنند و رضای او را به دست آورند که خیر دنیا و آخرت در آن است. در نامه ی دوم یا فرازی از همین نامه آمده ” بزرگترین وصیت من به تو فرزند عزیز سفارش مادر بسیار وفادار توست. به احمد پسرم وصیت می کنم که با ارحام و اقربای خود خصوصا خواهران و برادر و خواهرزادگان با مهر و محبّت، صلح و صفا، ایثار و مراعات رفتار کند. به عمِّ بزرگوار(عمو) حضرت آقا سید مرتضی پسندیده زیاد رسیدگی کنید به دخترها سفارش کن گاهی خدمت عموی بزرگوار برسند و سفارش کن از ایشان پرستاری کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری در خطبه دوم همه را به تقوای الهی، اتحاد و همدلی، مهر و محبت، نیکوکاری، ارزش گذاری به شعار مقام معظم رهبری در عمل برای تحقق اقتصاد مقاومتی توصیه و سفارش کرد.

وی افزود: آقا اباعبدالله الحسین می فرماید خدایا، ما که قیام می کنیم ما که با جبهه ی کفر ونفاق، استکبار در تقابل هستیم این تقابل برای دنیا خواهی نیست برای حکومت و اقتدار نیست ما می خواهیم دین تو بر دنیا حاکم شود نشانه های دین شما که اساس سعادت بشریت در گرایش به دین است و دست رد به مادیّت خالص و صرف است ما برای این قیام کردیم. قیام کردیم تا درمیان مردم اصلاح برقرار کنیم امور مردم را سامان دهیم مردم باید در پرتو دین مقدس اسلام در امنیت قرار بگیرند. امده ایم تا بندگان تو که زیر چکمه های زورگویان گاهی از حیثیت و زندگی شان محروم می شوند امنیت انها را تامین کنیم. خدایا، اگر ما آمدیم به صحنه می خواهیم آن دسته از مقررات و قوانین دین تو که معطل مانده است و نگذاشتند این دین حاکم شود مجددا دین تو را حاکم کنیم. این اساس خطبه ای که امیرالمومنین در نهج البلاغه آورده و آقا اباعبدالله الحسین از پدر بزرگوارشان تکرار کرد.

امام جمعه شهرستان بهشهر  اظهار کرد: ما می خواهیم از دین، احکام دینی و قرآن پاسداری و حفاظت کنیم در برابر خباثت های امریکا و مزدوران آنها و در برابر این احمق های روزگار ایستاده ایم. امروز راس استکبار یعنی آمریکا به خیال خام خودش می تواند مانع این راه شود اما زهی خیال باطل. آمریکا چیزی جز عو عو کردن بلد نیست اما پاسداران عزیز به فضل الهی  ده ها سیلی به صورت استکبار، آمریکا و سران آمریکا نواخته اند و دلیل عصبانیت آمریکا همین سیلی خوردن آنان از سپاه پاسداران است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: همه می دانیم آمریکا روزی شعار می دادند خاورمیانه ی بزرگ اما کو؟ یک روز شعار می دادند نظم نوین جهانی اما کو؟ یک روز شعار می دادند نظم نوین جهانی اما کو؟ یک روز به داعش می بالید داعش کجاست؟ یک روز به جندالشیطان های خود می بالید اما کو؟ سپاه آمد و سدِّ سبیل کفر و نفاق شد البته به تعبیر رهبر انقلاب استکبار حق دارد که با سپاه خشمگینانه برخورد کند زیرا آمریکا امروز شکست خورده ی سپاه پاسداران است.امروز مردم دنیا بدانند آمریکا نه تنها حامی تروریسم است بلکه خود یک تروریست جهانی است.

وی ادامه داد: امروز امریکا خود تروریسم به ذات است. مقام معظم رهبری در سفر نوروزی به حرم مطهر جناب علی ابن موسی الرضا  ۴ مسئله را بیان فرمودند یکی از مطالب اینکه مردم را نسبت به غرب، مسائل و شیطنت های غرب اگاه  و مردم  ما چشم طمع را از حمایت آمریکا ببندند زیرا امریکا یک وحشی به ظاهر انسان بین المللی است.

خطیب جمعه بهشهر تصریح کرد: حضرت آقا فرمودند سیاست مداران غربی بر خلاف ظاهرشان به معنای واقعی کلمه وحشی هستند البته آنان شرورند و آمریکا از همه اینها شرور تر است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری گفت: رهبرا، از تریبون نماز جمعه شهرستان بهشهر دست شما را می بوسم و به عنوان امام جمعه همه ی مردم این شهر حزب الله، شهرِ مجاهدان و پاسداران امروز برای اینکه ثابت کنیم همه ی ما پاسداریم با عمامه و لباس مقدس سربازی پاسداران  برای ایراد خطبه آمده ام و اگر حضرتعالی ما را امر بفرمایید هر کجای عالم در سخت ترین شرایط با مردم شهرمان حرکت می کنیم و در برابر آمریکا یعنی ترامپ، پمپئو، جان بولتن، نتانیاهو و سران اروپا هر کجا که باشند می ایستیم و به فضل الهی پیروز خواهیم شد.

وی ادامه داد: از پاسداران عزیز تشکر می کنم و به انها تبریک می گویم که این مدال محبوبیت اجتماعی را از آنِ خود ساختید. امروز مردم سراسر کشور یک بار دیگر به صحنه اجتماع آمدند تا به پاسداران بگویند ما با شما هستیم.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید