خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه موقت بهشهر: به خانواده های سیل زده رسیدگی شود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه موقت بهشهر: به خانواده های سیل زده رسیدگی شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام حسینی رکاوندی امام جمعه موقت شهرستان بهشهر ضمن سفارش همه نمازگزاران به تقوا اظهار کرد: قرآن می فرماید اگر تقوا پیشه کنید خداوند گناهان شما را می بخشد و شما را می آمرزد. اعمال ماه رجب و شعبان فراوان است. بعضی از اعمالشان این دو ماه مشترک است. تقوا یعنی اجتناب از گناه و انجام واجبات. تقوا یعنی فرمایشات و دستورات الهی را انجام دادن.

وی ضمن سفارش بر اعمال ماه رجب و شعبان افزود: یکی از چیزهایی که در قرآن مجید بارها خداوند بر آن تاکید کرد استغفار است. استغفار یعنی رد کردن گناهان. بعضی از گناهان است که دعا را حبس می کند. بعضی از گناهان باعث نزول بلا می شود. گناه باعث کم شدن روزی می شود. امام محمد باقر(ع) می فرماید هیچ گرفتاری برای بشر رخ نمی دهد مگر به واسطه ی گناهان. استغفار و توبه کنیم. ماه رجب و شعبان بهترین فرصت برای استغفار است.

امام جمعه موقت شهرستان بهشهر گفت: در سوره ی انفال آیه ی ۳۳ آمده اگر مردم استغفار کنند جلوی عذاب را می گیرند. استغفار آثار فراوانی برای دنیای آدم دارد. در قرآن آمده استغفار کنید با استغفار واقعی باران رحمت بر شما نازل می گردد نه باران غضب. با استغفار نیروی شما زیاد می شود قدرت و قوت شما فراوان می گردد. رسول اکرم(ص) فرمود بهترین عبادت ها استغفار کردن است. استغفار با شرایط و درست. برای هر بیماری دارویی است داروی گناهان استغفار است.

حجت الاسلام حسینی رکاوندی بیان کرد: امام صادق می فرماید خداوند وقتی بنده ی مومن اش توبه می کند و استغفار می نماید خوشحال می شود به همان اندازه خوشحالی که شما شی گرانبهایی را مدتی پس از گم کردن پیدا می کنید. امیرالمومنین می فرماید شش معنا در استغفار وجود دارد اول، واقعا به آنچه در گذشته انجام داد پشیمان است. دوم، تصمیم داشته باشد که دیگر ان کار را انجام ندهد. سوم، اگر حق و حقوقی از مردم را زیرپا گذاشتید آنها را جبران کنید. چهارم، اگر نماز، روزه و واجبات را ترک کردید قضای آنها را به جا بیاورید. پنجم، مال حرام را خوردی یا به مال مردم تجاوز کردی باید آنقدر خود را در سختی قرار دهی که آن گوشت بدنت از بین رود که به واسطه ی مال حرام بود. ششم، وقتی گناه می کردی لذت می بردی سختی عبادت را نیز به بدنت بچشان.

وی در خطبه دوم ضمن سفارش مجدد به تقوای الهی به مناسبت ها اشاره کرد و گفت: سیل به استان های مازندران، گلستان، فارس، خوزستان، لرستان و .. خسارت فراوانی وارد کرد که باید به این خانواده های سیل زده رسیدگی شود. باید از مردم تقدیر و تشکر داشته باشیم که بعد از وقوع سیل در ایام عید برای کمک به سیل زدگان وارد عرصه شدند با وجود مشکلات و سختی ها و شرایط خاص که مردم دارند و همچنین از نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران.

امام جمعه موقت بهشهر گفت: چندین استان ما درگیر سیل هستند البته در چنین شرایطی دشمنان بیکار نیستند. به شایعات توجه نکنید. به صدا و سیما توجه بیشتر داشته باشیم با اینکه تدبیر زیاد نبود خوشبختانه تلفات زیادی نداشتیم. به تعبیر حضرت امام دشمنان هیچ غلطی نمی توانند کنند. مقام معظم رهبری هم اشاره داشتند مبنی بر اینکه باید تدبیر شود رودخانه ای که در ان شرایط قرار دارد چرا برای بعد از سیل لایروبی شود؟ برای مناطق در معرض خطر سیل تدبیری داشته باشیم. این سیل گرفتاری های فراوانی برای کشور ایجاد کرد. مسئولین باید فکرشان این مسائل باشد اما مسئله ی اصلی دیگر ، جلوی گرانی ها را بگیرید. نظارت بر قیمت نیست. تدبیر شود. این تدبیر که می گفتند چه شد؟

حجت الاسلام حسینی رکاوندی در ادامه به مناسبت های روز ملی فناوری اسلامی، روز هنر انقلاب اسلامی، روز شهادت اوینی اشاره کرد و با تبریک روز پاسدار گفت: پاسدار مظلومی که هم از بیرون سرسختانه با او در مبارزه هستند و هم متاسفانه گاهی در داخل. برخی حرف زدن ها منافقانه است. امام فرمود اگر سپاه نبود کشور نبود. در مسئله ی امنیت، سازندگی، کمک به مردم و دستگیری به گرفتاران.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید