خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر:آقای رئیس جمهور آیا دو استان مازندران و گلستان نمی ارزید دفتر شما بیانیه ای از حضرتعالی صادر می کردند؟
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر:آقای رئیس جمهور آیا دو استان مازندران و گلستان نمی ارزید دفتر شما بیانیه ای از حضرتعالی صادر می کردند؟

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، فضیلت های اخلاقی، برخوردار شدن از همت بالا و والا برای رونق تولید و شکستن استکبار در این عرصه ی جهاد و مبارزه، اهمیت دادن به فرائض و واجبات، دوری از محرمات، اجتناب از معاصی و گناهان توصیه و سفارش کرد.

وی با یاداوری موضوع صله رحم و پیوند محکم با خویشاوندان افزود: دین مقدس اسلام، فرهنگ نورانی قرآن، سیره  وسبک  اهل بیت از یک جامعیتی برخوردار است. هرکس به این جامعیت نگاه معتقدانه داشته باشد به سعادت، نیکبختی و خوش عاقبتی دست پیدا می کند.

خطیب جمعه بهشهر گفت: فرهنگ غرب درصدد این است که نظام خانوادگی را در هم بپیچد. اختلافات را تشدید کند و کدورت ها  وقساوت ها را ترویج کند. در سوره مبارکه اسرا آیه ی ۲۶ آمده حقِّ صاحبان قراوت را به آنها بپردازید. مصداق کامل قُروا  اهل بیت هستند. افراد متوجه باشند که در صله رحم، رسیدگی به محرومان و کمک و یاری به در راه ماندگان گرفتار افراط و تفریط نشوند. بابرنامه باشند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: خداوند در سوره مبارکه نعل آیه ۹۰ می فرماید خداوند به سه مسئله امر کرده است و انسان ها را از سه مسئله  دور داشته است آن گاه خداوند فرمود شما را در این مراحل موعظه می کند که شما هیچ گاه راه غفلت و انحراف را طی نکنید. خداوند همگان را به عدالت فرمان داده است. خداوند امر کرد همه مومنان و موحدان اهل احسان و نیکی باشند. گفتار و کردارشان خوب باشد.

وی ادامه داد: با مردم از در نیکویی وارد شوید و معاشرتتان زیبا باشد. به صاحبان قراوت(آنهایی که با هم رحم محسوب می شوند) آنها را هم عنایت داشته باشید. نکند گرفتار هرزگی، ناهنجاری، فحشا و آلودگی شوید. اگر جامعه متخلّق به اخلاق نباشد آن جامعه مرده است. قرآن می فرماید مراقب اخلاق، رفتار،گفتار  و برخوردهایتان باشید شما را نهی می کند از هر چیزی که مصداق منکر است. ظلم منکر است دروغ منکر است بی انصافی منکر است گرانی منکر است و شما را از ظلم کردن، ستم نمودن دور داشته است. خدا شما را موعظه می کند شاید شما متذکر شوید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر  اظهار کرد: امام صادق (ع) چندین دستور می دهد اول، بیایید با هم و نسبت به یکدیگر پیوند داشته باشید مخصوصا امّت اسلامی به ویژه شیعیان آقا علی ابن ابیطالب دوم، به هم نیکی کنید. سوم، با یکدیگر مهربان باشید. این رحمت الهی را در خودتان نهادینه کنید. نسبت به یکدیگر مهربان باشید. غم همدیگر را بخورید. خداوند فرمود مومنان با هم برادرند. امام صادق فرمود همچنان که خدا فرمان داده است همه ی شما نسبت به همدیگر برادر باشید.

حجت الاسلام والمسلمین جباری مطرح کرد: نوروز را فرصتی برای خودمان بدانیم. در این دیدار و بازدیدها سعی کنیم کدورت ها را مرتفع کنیم و سعی کنیم صله رحم داشته باشیم. در میان این دید و بازدیدها ببینیم وضع زندگی ها چگونه است. حساسیت داشته باشیم و به حال همدیگر دل بسوزانیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر در خطبه دوم مجددا همه را به تقوای الهی، توجه دقیق به فرامین مقام معظم رهبری، اهمیت دادن به همه ی مسئولیت های الهی مخصوصا حضور همه جانبه و همه اقشار در نماز جمعه توصیه و سفارش کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: پیغمبر اکرم به امیرالمومنین فرمود یا علی، تو نشانه ی هدایتی. تو پرچم این امت هستی. تو مقتدا و جلودار این امت هستی. هرکسی شما را دوست بدارد عشق علی را در سینه داشته باشد رستگار است اما هرکسی بخواهد از تو جدا شود بغض و کینه ی تو را به دل بگیرد نابود است. به جامعه ی اسلامی این توجه و هشدار را می دهد که ببینید جلودار شما کیست؟ ببینید علمدار شما کیست؟ ببینید پرچمدار شما  به کدام سمت  شما را می خواند و شما را می بَرَد. خط خطی نشوید. راه را به سلیقه های خودتان انتخاب نکنید. اهل ولایت باشید. اهل اطاعت باشید. ادب را در اطاعت بدانید. مردم می بینند، می دانند. ولایت را با همه ی توان و ایمانشان درک کردند لذا پیغمبر فرمود تو نشانه ی هدایتی. تو میزانی. تو ترازو و سنجش اعمال همگانی. هرکسی باید به سمت ولایت حرکت کند و پشت سر ولی خودش حرکت کند.

وی  با اشاره به ایام نوروز گفت: نوروز را هم یک فرصت بدانید بعضی ها از نوروز بد برداشت می کنند. آن برداشت غلط و آمیخته با خرافات است. ایام عید نوروز ایامی است که به صله رحم پرداخت. بایستی انسان بهترین لباسش را بپوشد. عیدی بدهد و عیدی بگیرد. سلام دهد و سلام بشنود. مقام معظم رهبری در فتوایشان فرمودند ما اصلا بحث چهارشنبه سوری و اذیت کردن مردم را شرعا جایز نمی دانیم. کسانی که اهل ولایت هستند، جوانان، خواهران و برادران به این موارد بیشتر دقت کنند.

خطیب جمعه بهشهر بیان کرد: امیرالمومنین فرمود هر روزی که در آن روز معصیت و گناه نشود آن روز عید است. بایستی انسان ذاکر حق باشد. بایستی انسان ذاکر حق باشد. بایستی انسان ذاکر الی الله باشد لذا از این فرصت استفاده کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری به جریان تروریستی نیوزلند اشاره کرد و گفت: دست آنها بشکند که به حریم مسجد اهانت می کنند. مسلمانان را می کشند ما همه ی این مفاسد را برای جلوگیری و مانع از صدور انقلاب و در راس این حرکت زشت آمریکا می دانیم.

وی ادامه داد: در جریان سیل و آمدن برف در مناطق کوهستانی شرق مازندران و استان گلستان حقیقتا مردم آسیب دیده اند. در مورد هزار جریب با مسئولین چندین بار صحبت کردم. با نماینده، فرماندار و فرماندهی سپاه پاسداران که با تیمشان میدانی وارد شدند و بسیجیان و پاسداران. برق چندین روستا قطع است . آب ندارند. راه بسته است. ما باید جلوتر از مسئولین باشیم.

خطیب جمعه بهشهر تاکید کرد: نه حوادث ما را تعقیب می کند نه ما را ضربه بزند بایستی از قبل رودخانه ها لایروبی شود بایستی مسیرهای سیل گیر و حادثه خیز از قبل شناسایی شوند. متاثر شدم زمانی که تلویزیون نشان می داد پیرمرد محترمی گفت آقا من هفتاد سال زحمت کشیدم این مقدار زندگی جمع کردم و الان هیچ ندارم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری تصریح کرد: آقای رئیس جمهور خیلی به شما ارادت داریم اما آیا دو استان مازندران و گلستان نمی ارزید دفتر شما بیانیه ای از حضرتعالی  صادر می کردند و از مردم تفقدی می شد؟ به خدا پناه می بریم چرا بعضی ها حاضر نیستند یک سلام و خداقوت باد و اینکه از مردم دلجویی کنند مگر استان مازندران و استان گلستان از سایر استان ها کمتر ضرر  و خسارت دید؟ چرا تا استان های دیگر می شود آقایان حرکت می کنند می روند.

وی ادامه داد: در استان مازندران مردم گرفتار شدند در  استان گلستان مردم گرفتار شدند بایستی مسئولین منطقه ای و شهرستانی حرکت کنند اما مسئولین بالا نیستند واقعا اما همین مردم هستند که رای می دهند. همین مردم هستند که حمایت می کنند. همین مردم هستند که غم همدیگر را می خورند. من بایستی از بعضی ها واقعا تشکر کنم از جناب آقای نماینده تشکر کنم حقیقتا چندین بار ایشان تماس گرفتند  ما  تماس گرفتیم از اداره ی راه باید تشکر کنم. از فرمانداری، فرماندار، نیروهای امدادی، هلال احمر، کمیته امداد بخصوص از پاسداران و فرماندهی لایقشان جناب آقای پور قربان هم تشکر می کنم.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: متاسفانه شنیدیم دو نفر از همشهریان عزیز ما در اثر برق گرفتگی  در زیرگذر جانشان را از دست دادند. از همین جا به خانواده هایشان تسلیت عرض می کنم در غم ایشان شریک هستیم. همه باید دقت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری ضمن تسلیت به مناسبت رحلت بانوی فداکار ، بانوی ایثار و حجاب و غیرت و شجاعت حضرت زینب کبری تاکید کرد: در ایام مسافرت به هشدارهای هواشناسی و پلیس راه بیشتر دقت کنیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید