خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / دکتر انتظاری: آمریکا تروریسم به ذات و تروریسم پرور است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

دکتر انتظاری: آمریکا تروریسم به ذات و تروریسم پرور است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر انتظاری مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان مازندران در سخنرانی مراسم جشن میلاد امام سجاد(ع) در دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر اظهار کرد: امروز دشمنان اسلام و انقلاب و نظام مقدس  وحشت زده اند که چه کنند به ویژه استکبار جهانی، شیطان بزرگ آمریکا و رئیس جمهور خبیث ترامپ دیوانه این وحشت را آشکارتر نمود و سپاه قهرمان و سرافراز و پیروز در همه ی عرصه های خدمت به اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت را تروریسم می نامند.

وی افزود: روان شناسان  این موضوع و بیان این کلام را بدون تردید فرافکنی می دانند چرا که آمریکا خود تروریسم به ذات است و تروریسم پرور است. حضرت امام فرمودند هر چه فریاد دارید بر سر امریکا بکشید. هر چه جلوتر می رویم کلام امام واضحتر، شفاف تر و ملموس تر می شود.

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان مازندران بیان کرد: در تاریخ تقریبا ۲۵۰ ساله ی شیعه، امام سجاد دورانی بسیار سخت در طی ۳۴ سال امامتشان داشتند و جامعه ی ملتهب اسلامی در عصر آقا  از فتنه ها، اضطراب و نگرانی و سختی های فراوان پر بود گویا که بخش عمده اش در عصر ما نیز با آن مواجه ایم. امروز دوست و دشمن از وجود مقدس رهبر فرزانه انقلاب از این ناخدای باخدای کشتی تمجید می کنند از مدیریت حضرت رهبری داعیانه و حکیمانه آقا.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر انتظاری گفت: امام سجاد با  حاکم اموی هم عصر بودند. یکی از جنایتکاران به نام عبدالملک ابن مروان که امروز ما به آن تکفیری ، وهابی و داعشی می گوییم  ۲۱ سال در عصر حضرت امام سجاد حکومت  کرد. این حاکم ملعون بسیار ظلم کرد. مورخان  از کارنامه ی سیاه حکومت ۲۱ ساله اش به تلخی یاد می کنند. فردی خون ریز، فاسد و ظالم بود و جنایت هایی را مرتکب شد. این خلیفه نه تنها از نام علی که از نام خدا، از نماز و عبادت متنفر بود. همین که خلافت به او رسید با قرآن وداع کرد حتی دستور داد که امام جمعه در  خطبه های نماز جمعه آیه ی ” اتقوالله” را نخواند و مردم را به تقوا دعوت نکند. این انسان آیه ی صریح قرآن راجع به امر به معروف را ملغی اعلام کرد. تقوا که نباشد، امر به معروف و نهی از منکر نباشد امام نباشد ……درست همین الان همین مشی را این جنایتکاران و خائنین به حرمین شریفین را عملا می بینیم.

وی افزود:  امام معصومِ مظلوم ما در عصر این سفّاکان جاه طلب و دغل بازان و دغل کارانِ پلید زندگی کرد اما امام رسالت خود را با شجاعت، سیاست و تکلیف و با هیبت و دوراندیشی و با نگاه و رفتار تربیتی و عاطفی و آموزشی به نحو مطلوبی ایفای نقش کرد. امام با این فتنه ها و دشمنی های آشکار مبارزه کرد. تک تکِ ما وظیفه داریم برای حفظ شیعیان امیرالمومنین اقدام کنیم. امام اقدام کرد. اولین اقدام امام این بود که زنده نگه داشتن یاد و نام و اهداف عاشورای امام حسین است. دوم، تربیت شاگردانی بسیار نظیر ابوحمزه ثمالی بود. حلقه ی اول شاگردان امام جعفر صادق(ع) از همین شاگردان امام زین العابدین بودند. ما الان چکار میکنیم؟ آیا توانستیم یک نفر را نزدیک کنیم؟ نه با بداخلاقی، تندروی، کج روی، سوء گمان، شایعه، حرف بد …  . چرا همدیگر را تضعیف می کنیم؟ چرا گناه ؟ چرا غیبت و شایعه؟

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: ما مذهبمان را انتخاب نکردیم. چقدر در دین خودمان تحقیق کردیم؟ چقدر با عمق جانمان گفتیم شیعه هستیم؟ نمی شود امامت را تضعیف کرد. سوم، فرهنگ دعاست. فرهنگ معارف قرآنی توام با مبارزه ی بی امان و برخورد با حکام ظالم است.  امام سجاد فرمود راضی ترین به سخت ترین مقدّرات عالی ترین مراتب برای انسان است. ان چیزی که برای ما سروری و آقایی در دنیا می آورد  سخاوت است. یکی از نشانه های اهل بهشت همین است. اگر بخواهیم در قیامت سروری کنیم تقوا داشته باشیم.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید