خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / دیدار رئیس اداره زندان بهشهر با امام جمعه محبوب شهرستان بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

دیدار رئیس اداره زندان بهشهر با امام جمعه محبوب شهرستان بهشهر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ جناب آقای ابوطالب عابدی ریاست محترم اداره زندان شهرستان بهشهر، حجت الاسلام بیات به همراه جمعی از پرسنل و سربازان وظیفه با حضرت حجت الاسلام والمسلمین جباری امام جمعه محبوب شهرستان بهشهر دیدار و گفتگو کردند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این دیدار بر اهمیت فصل و دوره جوانی تاکید کرد و گفت: کسی که در این دوره است نمی تواند آن را درک کند. انسان تا مادامی که در جوانی است قدر جوانی را نمی داند لذا فصل جوانی  و درک موقعیّت جوانی بسیار مهم است. گاهی برای تشویق جوانان به الگوهای مطرح شده در قرآن، آیات ، روایات و کلمات بزرگان  توجه کنیم مثلا یوسف پیامبر الگوی طهارت، فکر و اندیشه و بهره بردن از فصل جوانی است. حضرت امیر یک الگو است. در ده سالگی ایمان آورد این جوان در همه ابعاد الگو است.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: مقام معظم رهبری می فرماید اگر ما بخواهیم فهرستی تهیه کنیم که وظیفه ی ما چیست؟ سرلوحه ی این فهرست خودسازی است. انسان از خود غافل نشود گاهی غرور، غفلت، نفس، ارتباطات کوچک آدم را از مسیر تکاملی باز می دارد. امام در بیانی به طلاب توصیه می کند طلاب باید بسیار تلاش کنند در خودسازی. در این دنیا اول به فکر خودمراقبتی و خودسازی باشید.

وی افزود: دومین مسئولیت، خودمان را پیدا کنیم. در خودمان اشراف اطلاعاتی داشته باشیم. وقتی آدم علم و دانش خودش را زیاد کند می فهمد باید دل بسوزاند. پیغمبر اکرم به هر جوانی که برخورد می کرد از او سوال می کرد شغلت چیست؟ اگر جوانی می گفت شغل ندارم می فرمود تو از چشم من افتادی برو کار کن. اگر کسی عالِم باشد  و قوانین را خوب بلد باشد می تواند کمک کار باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: سومین مسئولیت، صبر و صبوری است. قرآن می فرماید اگر ۲۰ نفر آدم صابر باشند بر ۲۰۰ نفر غلبه می کنند در همین حادثه ی سیل تنها صبر می تواند کمک کند. قرآن می فرماید همه ی مردم در ضرر هستند مگر کسانی که همدیگر را به صبر و شکیبایی توصیه می کنند. صبر در حوزه ی دینی مانند سر است بر پیکر آدمی. سعی کنید پایه های اعتقادی تان را تقویت کنید به مسائل فرهنگی اهمیت دهید اهل نماز باشید چرا که عالی ترین فرهنگ یک مسلمان نماز است.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید