خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / پیام تسلیت امام جمعه شهرستان بهشهر در پی وقوع حادثه سیل و جان باختن عده‌ای از هموطنان در کشور
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پیام تسلیت امام جمعه شهرستان بهشهر در پی وقوع حادثه سیل و جان باختن عده‌ای از هموطنان در کشور

وقوع حادثه سیل ویرانگر و بی سابقه در بخش‌هایی از استان‌های گلستان، مازندران، لرستان، خوزستان و شهر شیراز و آواره شدن و جان باختن عده‌ای از هموطنان عزیزمان موجب تأثر و تأسف گردید، اینجانب به خانواده جانباختگان حادثه سیل اخیر عرض تسلیت دارم و برای آن عزیزان غفران و رحمت الهی و برای مصدومان شفای عاجل مسئلت دارم.

این حوادث بی شک امتحان الهی است همه ما در برابر آزمون خدای متعال قرار داریم و در این امتحان بزرگ باید صبر و شکیبایی پیشه ساخت و در برابر خواسته الهی سر تعظیم فرود آورد و به یاری مردمی بشتابیم که در ورای حادثه و سیل یا للمسلمین می‌گویند. انشاالله هم کسانی که زندگیشان دچار مشکل شده و در تنگنای معیشت قرار گرفته اند  و هم مسئولان و مردمی که این خبر‌ها را می‌شنوند در برابر این آزمون الهی سربلند بیرون آییم

بی‌گمان دستورات و رهنمودهای عالمانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه‌ ای (حفظه الله) در مورد حادثه دیدگان سیل علاوه بر تسریع در روند خدمت‌رسانی و ساماندهی امور سیل زدگان، موجب التیام آلام و رقم زدن روزگاری بهتر، در دلهای داغدار مردم می باشد.

شایسته است مسئولین نهادها تا آنجا که توان دارند همّت به خرج دهند و با تمام امکانات به یاری مردم حادثه دیده بشتابند و مردم عزیز نیز باکمک‌ها و مساعدت‌های نقدی و غیر نقدی خود مصیبت دیدگان را یاری دهند و برای رفع آلام آنان بکوشند که توجه و کمک به مردم بلا کشیده اجر و مزد بزرگی نزد خداوند بزرگ دارد.

اینجانب و مسئولین و مردم شریف شهرستان بهشهر ضمن همدری با آسیب دیدگان از تمام مردم ایران اسلامی درخواست داریم که کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را جهت تلاش برای غمگساری و جبران بخشی از مصیبت‌ها و خسارت‌های وارد شده به این عزیزان به حساب‌ها و مکان و پایگاه‌های معتبر نظیر بسیج، سپاه ، هلال احمر و کمیته ی امداد اهداء نمایند.

در پایان از همه ی مردم شریف استان مازندران و شهرستان بهشهرمی خواهم که در این شرایط ناپایدار جوی ضمن حفظ هشیاری به یاری مردم گرفتار سیل در مناطق محروم هزار جریب که نیازمند کمک هستند، توجه ویژه ای داشته باشند.
ان شاالله خداوند توفیق انسان دوستی به همه ما عنایت فرماید.

والسلام علیکم و رحمت‌الله و برکاته
سید عربعلی جباری – امام جمعه شهرستان بهشهر

۱۲ فروردین ۱۳۹۸

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید