خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / اولین جلسه ستاد برگزاری نماز جمعه در سال ۱۳۹۸ با حضور امام جمعه معزز شهرستان بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

اولین جلسه ستاد برگزاری نماز جمعه در سال ۱۳۹۸ با حضور امام جمعه معزز شهرستان بهشهر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ اولین جلسه ستاد برگزاری نماز جمعه در سال ۱۳۹۸ با حضور حجت الاسلام و المسلمین جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر، سرهنگ پور قربان فرماندهی سپاه ناحیه شهرستان بهشهر و اعضای محترم ستاد برگزاری نماز جمعه در مصلی برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این جلسه گفت: اگر بخواهیم منشا اثر باشیم بدانیم اسلام دینِ عمل است. امام صادق(ع) می فرماید تمام اسلام عمل است. در دلِ عمل، نیّت عمل بسیار مهم است. خدا بر ولایت تکیه کرد. خدا فرمود هرکس به من معرفت پیدا کند نمی تواند مگر از طریق ولایت. رسیدن به خدا یک درب دارد و آن دربِ معرفت امام است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: آمده ” امیرالمومنین همراه ابی بکر و بعضی از صحابه گذارشان به غار اصحاب کهف افتاد. حضرت امیر به جناب ابی بکر گفت این اصحاب را سلام کن. ابی بکر سلام کرد و جوابی نیامد. برخی از اعضای دیگر به ترتیب سلام کردند و جواب نیامد. نوبت به امیرالمومنین رسید که ایشان سلام کردند و جواب سلام یک صدا آمد. برخی از صحابه اعتراض کردند. امیرالمومنین فرمود از خود اصحاب کهف بپرسید. یاران گفتند آنها جواب ما را نمی دهند شما بپرسید. امیرالمومنین سوال کرد علت اینکه آنها سلام کردند شما جواب ندادید من سلام کردم شما جواب دادید چیست؟ اصحاب کهف گفتند ما از طرف خدا فقط ماذون هستیم پاسخ سلام پیغمبر یا وحی ایشان را دهیم.ملت و ملکوت همه در اختیار ولی است.

وی افزود: بعثت پیامبر یک حرکت بود. انقلاب ما نیز یک بعثت بود و حرکتی ایجاد کرد. امروز نظام ما نظامِ ولایی است. این نظام مردم را سامان می بخشد. ادبیاتِ رهبر ادبیاتِ روایات ماست. پیغمبر فرمود همان طور که خون در رگ های ادمی جریان دارد شیطان در رگ های آدمی جریان دارد. در همین بحث سیل همه ناراحتند اما عده ای از بیرون  منتظر فرصت دشمنی کردن هستند. حادثه ی سیل به ما درس داد  از این حوادث عبرت بگیریم. به مسئولین باید تذکر داد. هواشناسی باید دو هفته زودتر از وقوع چنین بارش هایی اطلاع رسانی کند و مسئولان تامین امنیت کنند.

امام جمعه شهرستان بهشهر اظهار کرد: رهبری فرمود باران نعمت است هر چه از خدا می آید خوب است اما هر چه بد است از طرفِ بندگان است. وقتی کنار رودخانه ساختمان می سازیم خراب می شود. وقتی غارتگران جنگل را غارت می کنند یا برای طمع و دریافت پول مسیر رودخانه را پارکینگ درست می کنند خب چنین اتفاقایی می افتد. امروز همه باید کمک کنند و شهرستان بهشهر یک اقدام جانانه ای انجام دهد. کمک رسانی به مناطق سیل زده باید مدیریت شود  اینطور نباشد هرکس هرطور که دلش می خواهد مواد موردنیاز را توزیع کند این خود آشفتگی و بی نظمی به دنبال دارد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: در سال جدید ستاد کارهای تخصصی انجام دهد و مقاله جامع ارائه دهد. جوانان را به حضور در نماز جمعه تشویق کنید و تک تک اعضای ستاد به صورت تخصصی کار کنند البته تداخل در کارها نشود.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید