خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: امریکا جرات ندارد به جنگ با ایران برخیزد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: امریکا جرات ندارد به جنگ با ایران برخیزد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، فضیلت های اخلاقی، زیبایی ها، مکارم و سجایای اخلاقی، انس با قرآن، دعا و مناجات، تامل و تدبر در قرآن، توجه به معانی و مفاهیم قرآن، رونق تولید برای تحقق اقتصاد مقاومتی، نورانی شدن دل ها به نور ایمان، اهمیت دادن به فرائض و واجبات توصیه و سفارش کرد.

وی افزود: بزرگترین ره آورد ماه مبارک رمضان این است که مسلمانان از خواب غفلت و بی خبری بیرون بیاییم. ماه رمضان ماه خداست و شهر الله است. انسان برای ورود به این ماه بایستی بداند چه برنامه ای داشته است؟ اولین توصیه ی پیغمبر آمادگی برای ورود به این ماه است. فرمود ای مردم، آماده باشید ماه بزرگی به شما روی می آورد با این ۳ ویژگی اول این ماه برکت میانه ی این ماه رحمت و پایان این ماه مغفرت و آمرزش را به همراه دارد.

خطیب جمعه بهشهر گفت: پیغمبر اکرم فرمود مردم، بدانید تفاوتی میان ماه مبارک رمضان و سایر ماه ها قائل شویم در این صورت برنده می شوید در غیر این صورت ره به جایی نمی برید آن گاه ادامه داد مردم، ماهی که به شما روی آورد روزهایش برترین روز ها و شب هایش برترین شب و اوقاتش برترین اوقات است. نَفَسی که در این ماه می کشید ثواب تسبیح را دارد یا خود تسبیح است. خوابِ شما در این ماه عبادت است و کارهایی که انجام می دهید در پیشگاه خداوند مقبول است و آن گاه پیغمبر در چند محور مسائلی را مطرح فرموده اند اول تاکید می کنند که در این ماه دعاهایی که می خوانید عبادت هایی که می کنید خداوند به شما ثواب و پاداش زیادی می دهد حسنات شما را زیاد می کند خطا و لغزش هایی شما را می بخشاید در این ماه درهای رحمت الهی به سوی  شما باز است درب های جهنم مسدود است و شیاطین در غل و زنجیر قرار دارند. ای مردم در این ماه دو کار کنید اگر بخواهید از معنویت و نورانیت این ماه استفاده کنید اول نیت های خودتان را صادق کنید دوم، ظرفِ دل را صیقل دهید محورهای دیگری هم بیان شدند از جمله انس با قرآن، صلوات، صله رحم، رعایت حریم ها و احترام به بزرگترها و مهربانی با فرزندان، رعایت حقوق همدیگر، اخلاق اسلامی.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری در ابتدای خطبه دوم به تقوای الهی، پروای از خداوند در همه ابعاد، امر به معروف، حفظ حرمت در ماه مبارک رمضان، استفاده از موعظه، اهمیت دادن به واجبات الهی و حضور چشمگیر در نماز جمعه توصیه و سفارش کرد.

وی بیان کرد: امام رضا(ع) فرمود فرق ماه مبارک رمضان با دیگر ماه ها این است که اگر یک جمعی دور هم بنشینند تلاوت قرآن را شروع کنند و هرکسی یک آیه قرآن در ماه مبارک رمضان قرائت کند خداوند ثواب یک ختم قرآن را در یک غیرماه رمضان برای او مقرر می فرماید یعنی هرکسی در این ماه  از ظرفیت ماه مبارک رمضان استفاده کند و یک آیه بخواند خداوند به او ثواب و بهره و پاداش یک ختم قرآن را به او عنایت می کند مقام معظم رهبری در رابطه با جامعه قرآنی می فرماید خوشابه حال مردم ایران که ما امروز واقعا یک جامعه ی قرآنی هستیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر تاکید کرد: آنچه که امروز جامعه ی ما به آن نیاز دارد قرآن است ما از قرآن می آموزیم مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را. این قرآن است که می گوید با استکبار درگیر شوید این قرآن ما را هدایت می کند که ما در جبهه ی مقاومت با استقامت باشیم و با صبرو صبوری مسائل خودمان را حل کنیم. بزرگترین ره آورد ماه مبارک رمضان توجه و انس با قرآن کریم است. امام باقر(ع) فرمود برای هر چیزی بهاری است اما بهارِ ما قرآن ماه مبارک رمضان است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به روز جهانی هلال احمر افزود: هلال احمر در جریان سیل ویرانگر خوب درخشید و از هلال احمر شهرستان بهشهر تقدیر و تشکر دارم. یک تفاوت میان هلال احمر و دیگر نهادهای مردمی این است که انها باید مانند سرباز همیشه اماده باشند گره گشا باشند.

وی ادامه داد: در سالروز بسیج سازندگی جناب سردار بابایی فرماندهی محترم سپاه کربلای مازندران، جناب سرهنگ شریعتی و جناب سرهنگ پورقربان فرماندهی محترم سپاه پاسداران به بعضی از محله های بسیار محروم شهرستان بهشهر رسیدیم و انها  را از نزدیک دیدیم بعضی از خیرین و مدیران بودند خانه ی محرومین را افتتاح کردند و در شهید آباد اِلِمان شهدا کلنگ زده شد همه از برکات نظام و انقلاب است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور با تاکید بر انفاق در ماه مبارک رمضان گفت: انفاق در ماه مبارک رمضان هیچگاه فراموش نکنید.

وی در ادامه به وفات ابوطالب عمو و حامی پیغمبر، لغو امتیاز تنباکو توسط میرزای شیرازی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی اشاره کرد.

خطیب جمعه بهشهر گفت: پیام قاطعانه و پاسخ دندان شکنی از سوی رئیس جمهور رئیس شورای امنیت ملی به امریکا و مقامات اروپایی در رابطه با بدعهدی آنها داده شد. ما انقلاب کردیم امام فرمود ما آمریکا را زیرپا می گذاریم حالا چه دست هایی بود یواش یواش ما را بُردند به سمت مذاکره و برجام واقعا اگر انها غافلانه این کار را کردند خداوند ببخشاید اما اگر تعمدی در کار بود نمی توانند در تاریخ انقلاب اسلامی روسفید باشند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: امام (ره) راجع به آمریکا می گوید ما تا آخر عمر علیه دولت امریکا مبارزه می کنیم. مقام معظم رهبری (حفظه الله) فرمودند هر ملت یا دولتی که به امریکا اعتماد کند ضربه خواهد خورد. آنها رجز می خوانند جنگ روانی ایجاد می کنند اما امام فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی تواند کند. هرگاه آمریکا و مقامات اروپا علیه ما توطئه کردند شکست خوردند اولین شکست آنها براندازی نظام طاغوت شاهنشاهی بود انروز رئیس جمهور وقت امریکا کارتر گریه می کرد از انقلاب اسلامی. در جریان طبس امریکا شکست خورد. در جریان ۸ ساله ی جنگ آمریکا شکست خورد. در جریان داعش و پروراندن داعش آمریکا شکست خورد امریکا جرات ندارد به جنگ با ایران برخیزد این جنگ روانی است زیرا خودِ انها فشل شده اند وزیر امور خارجه امریکا می گوید ما در تاریخ آمریکا به هیچ چیزی افتخار نداریم افتخار ما دروغگویی و تقلب است. افتخار ما این است که سر مردم را کلاه بگذاریم آیا یک رژیم اینچنینی که همه ی داشته های آن دروغ و کلک و ظلم و سفاکی است در برابر یک ملتی که خود را اماده می کند برای ظهور آقا امام زمان مگر می تواند دوام بیاورد؟

 

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید