خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: آزادسازی خرمشهر کمر استکبار جهانی را شکست
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: آزادسازی خرمشهر کمر استکبار جهانی را شکست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ جلسه ستاد بزرگداشت آزادسازی خرمشهر، ارتحال امام (ره) و برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس صبح امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر ،فرماندار محترم ، مسئولین و روسای ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان بهشهر برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این جلسه با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان از نگاه علما و بزرگان اظهار کرد: امام راحل برنامه هایشان را در ماه مبارک رمضان تعطیل می کردند و می فرمودند خودِ ماه رمضان یک کار است در بعضی از کشورهای اسلامی سنت های خوبی دارند مثلا مغازه داران رهل قرآن می گذارند کنار ترازو تا در زمان بیکاری قرآن بخوانند. انس با قرآن  سیره ی اولیای دین بود امام رضا(ع) بسیار اهل قرآن بود و می فرمود اگر در قرآن تدبّر نمی کردم  بیشتر از اکنون قرائت می کردم. پیغمبر اکرم می فرماید خدا فرمان داد هرکسی امانت دارد امانت را به اهلش برگرداند. روزه امانت است ماه مبارک رمضان امانت است. امام حسن مجتبی فرمود شادی روز عید فطر برای همه نیست برای کسانی است که نماز روزه اش قبول شد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری در ادامه به لیالی قدر، روز قدس، آزادسازی خرمشهر و جریان ۱۴ و ۱۵ خرداد اشاره کرد و گفت: ما در برابر آقا امیرالمومنین باید تسلیم باشیم زیرا دنیا در برابر امیرالمومنین تسلیم است. شیعیان باید این الگوها را معرفی کنند.

وی ادامه داد: امروز تقابل ایران با اسرائیل و آمریکا آشکار و رسمی است. اوایل انقلاب امام فرمود هنوز برای مردم هضم نشد که چرا ما باید با اسرائیل بجنگیم اما امروز مردم آگاه و هوشیار هستند. تمام تقابل  این است که آنها می خواهند اسرائیل را نگه دارند ولو ایران را را فدای اسرائیل کنند.

امام جمعه شهرستان بهشهر بر راهپیمایی منظم روز قدس  و برنامه های مناسب شهرستانی در این روز تاکید کرد و افزود: آزادسازی خرمشهر کمر استکبار را شکست آمریکا یک سگ هار دارد به نام بولتن. ایشان  اصرار دارد که ما باید با ایران بجنگیم اما چه شد؟ جلوی ایشان ایستادند  حتی گفتند باید برکنار شود. آنها از جریان طبس می ترسند از جریان خرمشهر می ترسند آن خرمشهری که فتح مبین بود بعد از جریان فتح خرمشهر روحیه ی رزمندگان ما بسیار تامین شد در برابر روحیه ی دشمنان تضعیف شد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: جریان ۱۴ و ۱۵ خرداد در حقیقت برای ملت انقلابی ما دو روز ویژه است این نمایش شهرستانی باید به جنبش و نهضتی تبدیل شود.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید