خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر خواستار دستگیری فوری عاملان قتل پدرِ شهید عیسی نجفی و همسرشان شد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر خواستار دستگیری فوری عاملان قتل پدرِ شهید عیسی نجفی و همسرشان شد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، پروای از خداوند و استفاده بهتر از فرصت های طلایی و معنوی ماه مبارک رمضان ، اهمیت دادن به واجبات، دوری از معاصی و گناهان توصیه و سفارش کرد.

وی افزود: مکتب متعالی اسلام و فرهنگ نور و نورانی قرآن و عترت برای رشد و تعالی بشر بر راه ها اعمال صالح و رفتارهای شایسته توصیه و تاکید کرد. قرآن می فرماید مرد و  زنی که مومن باشند و عمل صالح در زندگی داشته باشند ما به اینها دو چیز گرانبها می دهیم  اول، زندگی آنها را پاک و پاکیزه میگردانیم حیات طیبه به آنها می دهیم دوم، کسانی که عمل صالح را انجام می دهند در قیامت بیشتر از اعمالشان به آنان پاداش و اجرت می دهیم. اعمال صالح، کردار شایسته در اسلام زیاد است یکی از اعمال بسیار خوب و شایسته ی مومنان همین روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان است.

خطیب جمعه بهشهر اظهار کرد: پیغمبر می فرماید روزه در حقیقت مانع و سپر از اتش جهنم است کسانی که روزه می گیرند برای خودشان سپری مهیا می کنند تا از عذاب قیامت درامان باشند. قرآن کریم خطاب به مومنان می فرماید روزه بر شما مقرر شد همچنان که بر مومنان گذشته این فریضه واجب شد آن گاه همه ی فلسفه ی روزه را در این می داند که روزه انسان را به وادی نور و تقوا می رساند. پیغمبر مکرم اسلام فرمود خداوند برای عظمت، منزلت و شان روزه داران در بهشت یک بابی را به آنها اختصاص داد . در بهشت دربی است که نام آن درب ریّان است از این درب ریّان جز روزه داران به سوی دیگری باز نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری خطاب به علما، بزرگان، خطبا و وعاظ گفت: در ماه مبارک رمضان بعضی از حقایق دین را بیشتر برای مردم بازگو کنیم تحلیل جامعی داشته باشیم. خیلی ها به فلسفه ی روزه توجه ندارند و هنجارشکنی و قانون شکنی می کنند اگر بدانند روزه سپر است اگر بدانند انسان روزه دار انقدر جایگاه دارد در پیشگاه خدا که می فرماید من خود پاداش روزه داران را می دهم یا خود پاداش روزه داران هستم یا در بهشت در پی تشریفات روزه داران در یک صف شادمانه وارد بهشت می شوند. کسانی که هنجارشکنی و قانون شکنی دارند و در ماه خدا حریم خدا را می شکنند قرآن می فرماید این رفتار از جهالت و نادانی است یعنی به عمق مسائل دین و به فلسفه ی روزه پی نبردند.

وی ادامه داد: کسی خدمت پیغمبر مکرم اسلام آمد و گفت یا رسول الله یک عمل صالح به من بیاموزید با انجام دادن این عمل من محبوب خدا شوم محبوب مردم نیز شوم عمر من طولانی شود در مال و سرمایه ام برکت باشد سالم بمانم روز قیامت بودن من با پیغمبر باشد. پیغمبر اکرم فرمود شما به دنبال شش امتیاز هستی اما برای این ۶ امتیاز باید ۶ عمل را انجام دهی تا به وسیله ی این اعمال به امتیازات برسی. گفتی من محبوب خدا شوم تو تسلیم خدا باش از خدای خودت بترس تقوای الهی را پیشه کن در زندگی خود را در محضر خدا ببین اگر می خواهی محبوب مردم شوی آدم  وارسته و زاهد باش حریص و طمع کار نباش به داشته های مردم نگاه نکن. اگر می خواهی در مالت برکت ایجاد شود اهل احسان و صدقه باش. اگر می خواهی عمرت طولانی شود اهل احسان باش. اگر می خواهی تنت سالم بماند روزه بگیر. اگر می خواهی در قیامت با من باشی نمازت را خوب بخوان مخصوصا مراقب سجده هایت باش.

امام جمعه شهرستان بهشهر در خطبه دوم همه را به تقوای الهی، تبعیت از ولایت امر، تلاش همه جانبه برای ناامید کردن دشمنان و رونق تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی، دوری از غفلت در ماه مبارک رمضان توصیه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: مردم در یک تقسیم بندی به ۲ دسته تقسیم می شوند یا موافقان هستند که ولایت الهی را پذیرفته اند اینها با ولایت الهی زندگی می کنند یا مخالف ولایت. موافقان ولایت در زندگی امیدوارند به دنبال یک رهبری صالح، سالم، عادل، شجاع، مدیر و مدبّر می گردند و از طعنه  و نیش های دیگران ناراحت نمی شوند و به هیچ وجه به حرف دشمن اعتنا نمی کنند و از دشمن نمی ترسند آنهایی که پذیرفتند ولایت ذات مقدس پروردگار را دیگر زیربار این مسائل نمی روند اما آنهایی که سیه رو، بدبخت، جاهل هستند و گرایش به استکبار دارند آنها از زیربار ولایت حق بیرون رفتند. امروز کشور عربستان مصداق این آیه است عربستان جزو کشورهایی است که گمراه شد اسرائیل را انتخاب کرد در کنار خانه ی خدا از اسرائیل دفاع می کند.

وی ادامه داد: رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی در جمع مسئولان بسیار عالمانه و محققانه، حکیمانه و مدبّرانه راکارهایی برای حل مشکلات کشور ارائه دادند و برای برون رفت از مشکلات باید تلاش کنیم. مقام معظم رهبری فرموده اند اولویت اول ما مشکلات اقتصادی مردم است رهبر انقلاب راهکار دادند ما باید تولید را بیشتر کنیم به دشمن اعتماد نکنیم. امروز هدف شوم این خبیثان از تشدید تحریم، تهدید کردن ها و جنگ روانی دو منظور دارند ۱- می خواهند مسئولین ما را تسلیم کنند تا تسلیمِ مذاکره شوند ۲- می خواهند مردم ما را روبروی نظام خودشان قرار دهند. اگر آمریکا بخواهد به ایران نزدیک شود این مردم می گویند آمریکا این آرزو را به گور خواهد برد. آمریکا در درون کشورش بسیار مشکل دارد. مقام معظم رهبری گوشه ای از مشکلات درون امریکا را به رخ آنها کشید از جمله آمار زندانی، مصرف موادمخدر، اسلحه، نسل کشی و ولادت های نامشروع علاوه بر اینها فقط در خودِ آمریکا ۴۱ میلیون نفر انسان گرسنه زندگی می کنند آیا امریکا جرات دارد با یک کشوری مثل ایران بجنگد؟ ابدا  لذا رهبر فرمود نه مذاکره و نه جنگ می شود. رهبر مذاکره با آمریکا را سم می دانستند و مذاکره با دولت ترامپ را سمّ مضاعف دانستند.

خطیب جمعه بهشهر با اشاره به ارتحال مرجع والامقام، عارفِ واصل حضرت آیت الله بهجت و وفات حضرت خدیجه (س) گفت:  مرحوم آیت الله بهجت مرجعی پاک و بیدار بود عشقشان به مقام امام  راحل و مقام معظم رهبری (حفظه الله) بود یاد و نامشان را گرامی می داریم. حضرت خدیجه از زنانی بودند که در همه ی عرصه ها پیغمبر را یاری کردند پیغمبر با خدیجه(س) آرامش داشت و پیغمبر فرمود حضرت خدیجه یک معاون صادقی بود که مرا در پیشرفت و هدایت مردم مرا کمک کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری با اشاره به میلاد امام حسن مجتبی بیان کرد: امام حسن مجتبی مظهر احسان و کَرَم هستند در شهرستان بهشهر در سالن شهید هاشمی نژاد گلریزانی با حضور ورزشکاران کشور، استانی و شهرستانی همراه با مقامات استانی و شهرستانی برای کمک به سیل زدگان برگزار شود به این مراسم اهمیت دهید و در آن شرکت کنید.

وی ادامه داد:  فرماندار و روسای ادارات تصمیم گرفتند در جمع مومنین، مسجد، مصلا حتی مسجد محلات و روستا شرکت کنند مردم مطالبات و گرفتاری هایی دارند با شنیدن اینها گامی در حل مشکلات بردارند. مقام معظم رهبری فرمود یکی از راههای عقب راندن دشمنی مثل آمریکا خدمت به مردم و خدمت به خلق خداست.

امام جمعه شهرستان بهشهر  به قتل پدر شهید و همسرش اشاره کرد و گفت: این حادثه بسیار ناراحت کننده است و بنده بسیار اشک ریختم. اینکه وارد خانه پدر بزرگوار یک شهید  شدند  و با یک وضع بسیار فجیع آنها را به قتل رساندند دستشان را بریدند و چاقو زدند. پدر بزرگوار شهید نجفی را از نزدیک می شناسم این پدر بزرگوار بیمار بود همسرش بسیار مهربان بود . از نیروهای امنیتی، دادگستری می خواهم بایستی به شدت پیگیری کنند شورای تامین شهرستان بهشهر بایستی فعال باشند. به زودی آن کسی که این جنایت را مرتکب شد دستگیر شود و به اشدِّ مجازات برسد. امنیّت تنها از نیروی انتظامی نیست همسایگان، اهالی محله مواظب باشید. حساس باشید. چرا عدالت؟ چرا کینه توزی؟ چرا ناامنی؟  مسئولین بسیار اهمیت دهند حساس باشند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری خواستار دستگیری فوری عاملان قتل پدرِ شهید عیسی نجفی و همسرشان شد و گفت: هر طوری هست اگر خانه به خانه را بگردند بایستی آن کسی مرتکب این قتل شده است را پیدا کنند و مطالبه ی منِ روحانی بهشهر و شما مردم همین است.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید