خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / برگزاری صبحگاه قرآنی نیروهای مسلح با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

برگزاری صبحگاه قرآنی نیروهای مسلح با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام  جمعه شهرستان بهشهر؛  به مناسبت سالروز عملیات غرور آفرین الی بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر  “صبحگاه قرآنی” نیروهای مسلح شهرستان با حضور و سخنرانی حضرت حجت الاسلام والمسلمین جباری استاد حوزه و امام جمعه محترم بهشهر، فرماندهان یگان های نظامی و انتظامی، مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان در نمازخانه سپاه بهشهر برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این مراسم گفت: قرآن به ما این درس را می آموزد که انسان مسئول است و مسئولیت پذیر. هم مسئول است و هم باید به مسئولیت تن دهد. مسئولیت و رسالت های بسیار بزرگ و سنگینی دارد. انسان ِ پیرو قرآن  و انسان مومن انسان مطیع به ذات پروردگار است. در میان همه ی رسالت ها و مسئولیت ها دو مسئولیت بسیار سنگین است اگر انسان به این دو مسئولیت پای بند باشد سعادتمند می شود و رشد و بالنده و ممتاز می گردد اول، خوب زندگی کردن است. در این ماه مبارک رمضان از ظرفیت این ماه استفاده کنیم برای خودسازی و فضاسازی، جامعه سازی و اخلاق. دوم، عبادت یکی از بزرگترین مسئولیت های ما است. قرآن ما را به بندگی هدایت می کند. خدا را بندگی کنید. خدا برای ما الگو تعیین کرد. بدون الگو کسی نمی تواند پیشرفت کند. پیغمبر در قرآن الگو معرفی شد. اسوه و الگوها  ما را به بندگی  دعوت نموده اند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر و فتح مبین بیان کرد: با این آزاد سازی دشمن مایوس اما مجاهدان روحیه بسیار بالایی داشتند. دنیا گیج و مات و مبهوت شد. امام فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد. امیرالمومنین فرمود باشرافت ترین اعمال بعد از اسلام جهاد در راه خداست چون با جهاد، مقاومت، صبر و حوصله اما با ایثار مردم به امنیّت و صلح و صفا می رسند.

وی ادامه داد: علی در ایمان، عدالت، مبارزه با فساد، مبارزه با استکبار، تن ندادن و تسلیم نشدن الگوست. علی الگوی امروز جامعه ی ماست. جامعه و فضا را قرآنی کنید.  همه ی عزت ، اقتدار و سرافرازی برای علی همین بس که علی بنده ی توست. آداب باطنی قرآنی را رعایت کنید.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید