خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: علما با فضیلت ترین مردم در پیشگاه خدا هستند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: علما با فضیلت ترین مردم در پیشگاه خدا هستند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، کمالات و کرامات نفسانی در دهه ی کرامت، کسب رضای ذات مقدس خدای سبحان ، اهمیت دادن به فرائض، دوری از معاصی و گناهان و لغزش ها توصیه کرد.

وی افزود: این کاروان بشری در سیر خودش روزهایی را می بیند که بایستی از همین الان مورد دقت و توجه باشد. روزی را می بیند که آن روز، روزِ حسرت است. روز حسرت، روزی که همه ی مردم نتیجه ی رفتار، کردار، اعمال شان را می بینند. برای آنها آشکار می گردد چگونه رفتار کردند. آن روز دیگر قدرت دفاع ندارند چَشم، گوش، غرائض شهادت می دهند لذا همین الان متوجه آنروز باشید. قرآن می فرماید روزی بر بشر می آید مردم در دوزخ قرار می گیرند چهره های انها دگرگون است آن روز حسرت می خورند و می گویند ای کاش از خدا و پیغمبر اطاعت می کردیم.  حسرت در قیامت فقط برای بَدان نیست برای خوبان نیز هست خوبان می گویند ای کاش بیشتر اعمال نیک انجام می دادیم و بَدان می گویند چرا ما از صراط منحرف شدیم؟

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: ذکر و یاد خدا آثار ارزشمندی در زندگی دارد. امیرالمومنین می فرماید در یاد خدا غرق شوید مداومت کنید در یاد خدا. یاد خدا قلب و جان آدمی را نورانی می کند. همه ی وجود آدمی باید به یاد خدا باشد. هر چه انسان در پارک های ذکر و یاد حق باشد شیاطین نمی توانند بر آنها مسلط شوند. امیرالمومنین می فرماید بدانید بهترین اعمال شما نزد پروردگار ذکر خدای حق تعالی است زیرا خدا فرمود من با کسانی باشم که آنها در یاد من باشند. اگر کسی غافل بماند و ذکر خدا را فراموش کند کسی تحت تاثیر مقام، تکبّر، حجب و خودخواهی قرار بگیرد این انسان گرفتار عواقب و پیامدهای تاریکی را خواهد داشت. نعمت از آنها سلب می شود آدمی گرفتار ابلیس و شیطان می شود.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در ابتدای خطبه ی دوم همه را به تقوای الهی، فضیلت های اخلاقی، همت والا در عرصه ی زندگی، ایثار وروحیه ی فداکاری در راه ایستادگی در برابر آمریکا دعوت و توصیه کرد.

وی به نقش عالِمان دین در عصر غیبت اشاره کرد و گفت: ترامپِ دیوانه آمده رهبرِ انقلاب اسلامی ایران را تحریم کرد. آقای ترامپ مگر آمریکایی ها و جوهات می دهند به رهبر ما؟ مگر انگلیسی ها وجوهات می دهند به رهبر ما؟ که شما رهبر ما را تحریم کردید. واقعا دیوانه اند و تعادل فکری ندارند. ملت آمریکا چگونه اینها را روی کار می آورد؟ اینها که نمی توانند خودشان را اداره کنند. امام هادی (ع) می فرماید اگر در پس غیبت امام مهدی علمایی نبودند که داعی به سوی او باشند و راهنما به سوی او باشند و با برهان الهی از او دفاع نمی کردند بندگان خوبِ ما از دام ابلیس و دام های ابلیس نمی رهاندند دوستان اهل بیت را نجات نمی دادند مردم از دین خدا دست می کشیدند این نتیجه ی فریادهای علماست نتیجه ی فتوای میرزای بزرگ شیرازی ست. اگر زحمات امام و مقام معظم رهبری نبود مردم دین نداشتند.

خطیب جمعه بهشهر تاکید کرد: علما مانند ناخدا کشتی مردم را به سوی ساحل نجات هدایت می کنند آن گاه امام هادی فرمود این علما با فضیلت ترین مردم در پیشگاه خدا هستند. از حدیث بالا می آموزیم نقش عالِمان در دنیای امروز نقش بی بدیل و بی نظیر است. انقلاب اسلامی در دفاع از حریم شیعیان در برابر توطئه ها، شیطنت ها و حیله های قبیله ی حیله این مردم به فتوای مراجع شان ایستاده اند این مردم می دانند رهبرشان نسبت به دشمن و آمریکا حساس است.

حجت الاسلام والمسلمین به مناسبت های ماه ذی القعده، ولادت حضرت معصومه(س)، دهه ی کرامت، دحو الارض، شهادت امام جواد(ع)، هفته حج، هفته بزرگداشت بقاع متبرکه و اکرام مقام امامزادگان اشاره کرد و افزود: ماه ذی القعده محل اجابت دعاست. در ماه ذی القعده دعا کنید خدا  دعاهای این ما را مستجاب می کند.

وی با بیان اینکه قم ماوای همه علماست افزود: بهشهر قمچه ی مازندران است اگر اندک اختلافی در ما است به احترام حضرت فاطمه معصومه از این اختلاف ها دست برداریم. همه متحد و یکصدا برای پیشرفت شهرستان قدم برداریم.

وی ادامه داد: فاطمه معصومه بانوی پاک، با حجاب و با حیا، بانوی حمیده خصال، نیکوکار، بانوی بارشادت و با کمال، بانوی با تقوا، بانوی پاکیزه و بانویی که خدا از او راضی است.

امام جمعه شهرستان بهشهر در پایان تاکید کرد: در رابطه با زندگی حضرت معصومه(س)و امام رضا(ع) مطالعه کنید و کتاب های مذهبی به هم هدیه دهید.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید