خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: ملت ما در برابر تکبّر استکبار پیروز شد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: ملت ما در برابر تکبّر استکبار پیروز شد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، اهمیت دادن به واجبات الهی، دوری از محرمات، اجتناب از گناهان، خوبی ها و معروف، دوری از بدی ها و منکرات، دوری از غفلت و لغزش توصیه کرد.

وی افزود: قرآن کریم برای معاد و قیامت نام های متعددی را ذکر کرد یکی از نام های قیامت یوم الحسرت است یعنی انسان ها می توانستند از عمرشان استفاده کنند اما استفاده نکردند در آن روز حسرت می خورند و کسانی که در دنیا ذکر و یاد خدا را فراموش کنند در قیامت حسرت می خورند کسی که یاد خدا را فراموش کند نعمت ها از او سلب می شود هر چه انسان از منبع نور جدا شود گرفتار شیطان می شود.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: اگر کسی ذکر و یاد خدا را فراموش کند اولا گرفتار زندگی سخت می شود و در روز قیامت نابینا محشور می گردد دوم، گرفتار ندامت و پشیمانی می شود این انسان در زندگی گرفتار غفلت می شود. یاد خدا عامل امید و حرکت است. مقام معظم رهبری فرمودند نماز جمعه ذکر و یاد است. یاد خدا عامل ترقی و پیشرفت آدمی است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: خداوند به موسی کلیم وحی کرد موسی از افزایش ثروت خوشحال مباش و هیچ گاه از یاد من غافل مباش در هر حالتی به یاد من باش. کسی که گرفتار ثروت و غرور دنیا شود این انسان دیگر اهل ذکر نیست گناهانش را فراموش می کند در نتیجه خودش را فراموش می کند. دوم، اگر کسی گرفتار غفلت شود قساوت قلب و سنگ دل می گردند. ذکر خدا انسان را متعهد، مسئول، مهربان و خدوم بار می آورد.

خطیب جمعه بهشهر در ابتدای خطبه ی دوم همه را به تقوای الهی، سبک زندگی اسلامی و دینی، تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری، اهمیت دادن به شرکت در نماز جمعه سفارش کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: از امام رضا (ع) پرسیدند آقا در جامعه ی دینی بهترین انسان ها چه کسانی هستند؟ فرمود این انسان های خوب وقتی به دیگران احسان و نیکی می کنند خوشحال و شادمان می شوند این انسان ها اگر خطا کنند سریع  استغفار  و جبران می کنند. اگر به آنها هدیه دهید تشکر و قدردانی می کنند و همیشه شکر گزار خدا هستند اگر در زندگی به مشکلی برخورد کنند صبور و شکیبا هستند اگر در زندگی با کسی خشمگین شوند عذرخواهی می کنند یا اگر کسی به آنها توهین کند عفو می کنند.

وی به اجلاس سراسری امامان جمعه در تهران و دیدار با مقام معظم رهبری  اشاره کرد و ادامه داد: حضرت آقا راجع به امامت جمعه  و خطبه ها صحبت های دلنشینی داشتند. حضرت آقا به ائمه جمعه فرمودند سلام ما را به همه ی نماز گزاران برسانید و  ادامه دادند دنیای اروپا و استکبار گرفتار صفت رذیله ای است که آن تکبّر است. آنها اینقدر در این صفت غلتیدند که نه چشم دارند ببینند و نه گوش دارند که حقایق را بشنوند لذا خودشان در باتلاق همین تکبّر غرق شدند. اگر در برابر آدم متکبّر انسان مرعوب شود آنها استثمار می کنند  و قدم به قدم جلو می آیند حال اگر کشوری مرعوب آنها نشود در برابر تکبر آنها بایستند آنها شکست می خورند لذا فرمود امروز ملت ما در برابر تکبر آنها پیروز شد و در آینده خواهید دید ما به مراحل بالای پیروزی می رسیم. آقا فرمودند اروپا بعد از بد عهدی آمریکا ۱۱ تعهد نسبت به ایران امضا کرد اما هیچ کدام از این ۱۱ تعهد را انجام ندادند بلکه خواستند ما را معطل کنند این در حالی است که ما در برجام کاملا متعهد بودیم. مقام معظم رهبری فرمودند ائمه جمعه و همه ی دلسوزان به مردم به ویژه جوانان امید دهند جوان باید با نشاط و با امید زندگی کند.

امام جمعه شهرستان بهشهر به مناسبت های تصویب قطعنامه ی ۵۹۸، تهاجم وسیع ارتش بعث عراق به خاک ایران پس از قبول قطعنامه، برگزاری دومین انتخابات ریاست جمهوری، حمله ی منافقین به سر پل ذهاب، جنایت های منافقین، همدستی با جریان بنی صدر  و.. اشاره کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در پایان گفت: شورای نگهبان حامی مردم هستند هم حامی نظام مقدس جمهوری اسلامی. شورای نگهبان خوار چشم دشمنان ما هستند. موقع انتخابات به مردم بگویید فکر کنند و با تفکر و تعقل انتخاب کنند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید