خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در مسجد امام حسین (ع)
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در مسجد امام حسین (ع)

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ سخنرانی حجت السلام والمسلمین جباری استاد حوزه و امام جمعه بهشهر به مناسبت شهادت آیت الله دکتر بهشتی و هفته ی قوه قضاییه در مسجد نصیر خان (امام حسین (ع)) برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر  گفت: از نگاه قرآن، آیات و روایات امتیازاتی برای رسیدن جوامع به موفقیت بیان شد. کسانی که راز و رمز موفقیت و  پیشرفت را در پیش گرفتند  سه امتیاز بسیار مهم دارند ۱- تقوا ۲- علم و دانش ۳- جهاد در راه خدا. انسان باتقوا انسان امین، صادق، عادل، مدبر و منظم در کارها و امورات است. جامعه ی باتقوا به پاکی و طهارت، عدالت، امنیت، صلح و صفا می اندیشد. انسان متقی مسلط بر خود و امیال و غرائض است. توکل انسان باتقوا مایه ی اعجاز و شگفتی است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: اگر تقوا باشد قضات ما اهل بصیرت می شوند. بسیاری از مشکلات ما با تقوا حل می شود. شهید بهشتی هیچ گاه قانون و نظم را زیرپا نگذاشت و با قوت می خواست عدالت را اجرا کند فلذا در برابر دشمنان آنچنان استکبارستیز بود. امام صادق (ع) می فرماید هرکسی که به طلب علم برود سلام او در نزد خدا مانند آن انسانی است که روزها  روزه و شب ها در حال قیام و عبادت می باشد همین عالِمی که علم را آموخته است آن را به دیگران بیاموزد مانند آن کسی است که اندازه ی کوه ابوقبیس که در مکه است طلا و نقره در راه خدا عنایت کند ثواب  و مرتبه اش برتر و والاتر است. بدانید خدا عالِمان دین  را دوست دارد و محبوب خدا هستند.

وی ادامه داد: یکی از مصادیق این عالِم بزرگوار مرحوم آیت الله شهید بهشتی بود. شهید بهشتی مومن باتقوا و یک عالِم بافضیلت و آگاه به زمانش بود. همت دستگاه قضا این است تحولی در خودش ایجاد کند البته دستگاه قضا در این مسیر ۴۰ ساله ی انقلاب همیشه کار مفید می کند و می خواهد حقِّ مردم را زودتر بازگرداند. پیغمبر فرمود مردم، خدا مرا به اجرای عدالت مامور به تکلیف کرد امروز وظیفه ی دستگاه قضا همین است. پیام شهادت بهشتی اجرای عدالت در میان مردم است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر ضمن تقدیر از دادستان و ریاست دادگستری شهرستان بهشهر گفت: چارچوب ها را باید رعایت کنیم. عدالت، پیروزی، امنیت صلح می آورد. دنیا نمی خواهد ایران عدالت را اجرا کند

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید