خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: یک فلسفه ی عید قربان مقام تسلیم است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: یک فلسفه ی عید قربان مقام تسلیم است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در خطبه نماز عید قربان ضمن تبریک به مناسبت این عید گفت: در مکتب نورانی اسلام روزهای مبارک  فراوانی داریم مانند اعیاد اسلامی اما ۴ عید در اسلام عید رسمی مسلمانان است و در روایات بر این اعیاد  مانند عید فطر، روز جمعه یعنی عید جمعه، عید غدیر خم و عید قربان تاکید شد.

وی افزود: عید قربان عشق و ایثار به ذات مقدس پروردگار  و تسلیم امر خدا شدن است. در روز عید قربان مردم خودشان را بازنگری می کنند تا ببینند چقدر در برابر خدا تسلیم هستند. مقام تسلیم مقام بسیار پرارج و بهایی است. دو شرط در انسان ایجاد می شود می توانند به مقام تسلیم راه پیدا کنند یکی ذکر خدا را در دل داشته باشند دوم، هر چه معرفت، شناخت، حالت خضوع و خشوع در انسان شکل بگیرد می تواند تسلیم شود.

امام جمعه شهرستان بهشهر ضمن بیان مصادیق تسلیم گفت: تسلیم یعنی در فرمان الهی درنگ نکند مقام تسلیم بسیار مقام مهمی است. کسی که بر زبانش نام خدا باشد و در دل معرفت و شناخت خدا را داشته باشد حتی آتش او را نمی سوزاند مانند ابراهیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری اظهار کرد: یک رکن بسیار مهم ایمان تسلیم در برابر خداوند است. کربلای معلی، قربانی گشتن جوانانِ اباعبدالله الحسین (ع) و انقلاب اسلامی از مصادیق دیگر تسلیم هستند. یکی از درس های مهم ما از روز عید قربان و فلسفه ی این عید همین مقام تسلیم است.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید