خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: بیمارستان امام بماند/ بیمارستان خاتم الانبیا با همه ی ظرفیتش افتتاح شود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: بیمارستان امام بماند/ بیمارستان خاتم الانبیا با همه ی ظرفیتش افتتاح شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، بهره برداری از فرصت های دهه ی ولایت و امامت حضرت امیرالمومنین (ع) ، دوری از کبر و خودخواهی و خودپسندی، اهمیت دادن به فرائض و واجبات و دوری از محرمات، ترک معاصی و گناهان توصیه و سفارش کرد.

وی به فضیلت عمل صالح اشاره کرد و افزود: عمل صالح عملی است که برای خدا انجام بگیرد و مومن انگیزه الهی داشته باشد. در رفتار و کردار و صحبت های خود فقط خدا را منظور بداند و غیر خدا در اعمال منظور ندارد.

امام جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به آیه ی ۹۹ و ۱۰۰ سوره مومنون بیان کرد: بعضی ها از عمرشان استفاده نکردند راه را به خطا رفتند وقتی مسیر معصیت و گناه را طی کردند در زمان مرگ حسرت می خورند و از خدا می خواهند به دنیا برگردند تا عمل صالح انجام دهند. خدا پاسخ می دهد هرگز، دیگر پرونده ی دنیایی شما بسته شد. این آیات چند پیام دارد.

حجت الاسلام و المسلمین جباری گفت: اولین پیام، گاهی غرور و غفلتِ آدم ها ادامه می یابد. دوم، هرکس روزی در این ایستگاه قرار بگیرد اظهار حسرت می کند. سوم، قرآن ما را به تقوا توصیه می کند. در قیامت تقوا برای آدمی مفید است. این تقوا همان عمل صالح است. ارادت، محبت و دلدادگی به ساحت مقدس اهل بیت پیغمبر(ص) دومین مصداق عمل صالح می باشد.

وی بیان کرد: امام باقر(ع) به یکی از اصحابشان می فرمایند سوگند به خدا، راه قرب به حضرت حق تعالی در مطیع بودن انسان است خدا را اطاعت و بندگی کند و تسلیم امر خدا باشد. راه قرب فقط به اطاعت است آن گاه امام باقر(ع) می فرمایند هرکسی خودش را به ما منصوب بدارد اما راه اطاعت را در پیش نگیرد نمی تواند خود را نجات دهد هرکس مطیع خدا باشد دوستِ ماست. پیغمبر فرمود هرکس بگوید لااله الا الله مومن نیست مگر آنکه مرا دوست بدارد. قرآن می فرماید هرکس مدعی است خدا را دوست دارد از منِ پیغمبر پیروی کند محبوب خدا می شود.

امام جمعه شهرستان بهشهر در پایان خطبه ی اول بر مطیع و تسلیم امرِ خدا، پیغمبر، امیرالمومنین، امام زمان و تبعیت از ولی فقیه تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری در ابتدای خطبه ی دوم نماز عبادی سیاسی جمعه همه را به تقوا فراخواند و گفت: امیرالمومنین به آقا امام حسن مجتبی (ع) فرمود ای پسرم، دقت کن وصیت مرا فهم کن خودت را میزان و محور میان خود و دیگری قرار ده . پسرم، هر چه برای خودت می پسندی برای دیگران نیز بپسند. پسرم، هر چیزی که برای خودت نمی پسندی پس برای دیگران نیز نپسند. سعی کن سفارش مرا بفهمی. اگر دوست داری به تو ظلم نکنند تو هم به دیگران ظلم نکن.

وی ادامه داد: اولین وصیت رهبر انقلاب به ما این است که مواظب باشید در دینتان رخوت ایجاد نشود در باورهایتان سستی ایجاد نشود. روز به روز و لحظه به لحظه سعی کنید ایمانتان را قوی کنید توکل تان را به خدا قوی کنید مردان با صلابت و با استقامت باشید. از دست دادن روحیه ی انقلابی آفت و آسیب جامعه ی انقلابی است.

خطیب جمعه بهشهر اظهار کرد: حضرت آقا به مسئولین فرمود کار را برای مردم انجام دهید دنیا زده نباشید. سعی کنید با طبقه ی ضعیف بنشینید و ارتباط خودتان را با مردم قطع نکنید. کسی که مسئولیت را طعمه بداند دیگر مردم را درنظر نمی گیرد وقتی مردم را در نظر نگرفت گرفتار دنیا شد اسیر حرص شد اسیر گروه های سیاسی همفکرش شد.

حجت الاسلام و المسلمین جباری وحدت کلمه را وصیت سوم مقام معظم رهبری برشمرد و گفت: رهبر فرمود با هم وحدت کلمه داشته باشید. اتحاد کلمه رمز پیروزی و رمز تداوم راهِ ما است.

وی در ادامه ضمن گلایه از برخی توطئه و تخریب ها تصریح کرد: بیمارستان خاتم الانبیا این بیمارستان بزرگ باید محترم بماند اما این بیمارستان بزرگ نباید حق بیمارستان کوچک را پایمال کند حتی یک قندان نباید از بیمارستان امام به بیمارستان خاتم منتقل شود. مسئولین شهرستانی دفاع کنند.

خطیب جمعه بهشهر تاکید کرد: هیچ کس موافق نبود این بیمارستان حذف شود و یا هیچ کس موافق انتقال بخش های این بیمارستان به بیمارستان خاتم نیست. بیمارستان امام می ماند بیمارستان های دیگر باید بمانند بیمارستان خاتم الانبیا با همه ی ظرفیتش افتتاح شود.

حجت الاسلام و المسلمین جباری به مناسبت های ولادت آقا امام هادی(ع)، عیدغدیر خم و … اشاره کرد و گفت: سالانه به سادات هدیه دهید و در روز عید غدیر از سادات هدیه بگیرید.

وی در پایان بیان کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی یکبار دیگر بینی آمریکا و اسرائیل را به خاک کشاند و نفتکش ما آزاد شد و تمام خبرگزاری های دنیا اعلام کردند در برابر قدرت نظام جمهوری اسلامی نتوانستند مقاومت کنند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید