خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: قیام و جهاد برای حاکمیت ارزش هاست/ باورهای دینی را تقویت کنیم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: قیام و جهاد برای حاکمیت ارزش هاست/ باورهای دینی را تقویت کنیم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین جباری استاد حوزه علمیه و امام جمعه شهرستان بهشهر در جمع پرسنل محترم نیروی انتظامی در ستاد ناجا استان مازندران – ساری برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این جمع گفت: محرم ماهِ حماسه و عرفان است. محرم ماهِ حاکمیت ارزش های اخلاقیست. محرم ماه خط بطلان کشیدن بر چهره ی نفاق و کفر، ظلم و ستمگری است. ماه ِ محرم ماهِ پیروزی، ماهِ همسویی با ولایت است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: بزرگترین سرمایه ای که خدا به ما داد محبّت است. اگر محبّت و عاطفه نباشد دنیای ما سرد و خاموش است. با محبت زندگی شیرین می شود. بزرگترین نعمت، محبّت است. قران اجر و پاداش رسالت مردم را همین محبت و مودّت معین می کند. عشق به عزاداری بر سیدالشهیدان و سید احرار است. براساس همین محبت بالاترین رتبه ی محبت باید از آن ِ خدا باشد. امام رین العابدین(ع) می فرماید خدایا از تو می خواهم همه ی وجود مرا سرشار از محبت و عاطفه قرار دهی. دنیا اگر با محبت باشد شیرین است.

وی ادامه داد:محرم می تواند برای ما نقشه ی راه فراهم کند تا با همین فرمول بتوانیم گام دوم انقلاب را مانند گام اول به خوبی طی کنیم. اولین درسی که از محرم می آموزیم درسِ اعتقادی است. امام حسین(ع) عاشق خدا بود و برای خدا هجرت کرد قیام کرد جهاد کرد  ایثار و انفاق کرد. کسب معرفت، رضای خدا، خشنودی خدا، تسلیم در برابر خدا به انسان قدرت و توان، فلاح و رستگاری می دهد. تقویت ایمان نیز بسیار مهم است. قدرت های پوشالی نمی توانند در برابر قدرت الهی دوام بیاورند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: انسان بصیرت پیدا کند نفوذی ها را تشخیص دهد. دومین درسی که از عاشورا و کربلا می آموزیم درسِ اخلاقی است. یک بخش ِ قیام اباعبدالله الحسین اخلاقی است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: فلسفه ی وجودی نیروی انتظامی در امنیت، آرامش، حاکمیت ارزش های اخلاقی است و مردم باید این زیبایی های اخلاقی را ببینند. اینجا سخن از عفاف، غیرت، حجاب و پاکدامنی است. قیام، حرکت و جهاد ما برای حاکمیت ارزش هاست. ارزش های اخلاقی که امروز در شما وجود دارد از کربلا آموختیم. باورهای دینی را تقویت کنیم. دشمن می خواهد امروز یاس و ناامیدی در مردم ایجاد کند. امام حسین(ع)  امیدِ ملت ما، کشتی نجات، چراغِ هدایت، دارالشفای گرفتاران و محرومان است.

وی ادامه داد: درس ِ سوم ما از قیام درس سیاسی است. فهمیدیم از رجز خوانی و عربده کشی های دشمن نترسیم. ما افتخار می کنیم انقلاب ما برگرفته از قیام سیدالشهدا بود. امام فرمود ما هر چه داریم از محرم و عاشورا داریم امروز هم جوانان، مردم، نیروهای بسیجی، نیروهای نظامی و انتظامی بدانند با نام اباعبدالله الحسین با نام شهدای کربلا به جنگ با دشمن می رویم و هراسی نداریم.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: درسِ چهارم، مباحث اجتماعی است. ما از روند بی حجابی کشور گلایه داریم. باید تدبیری به کار گرفت. نیروهای انتظامی باید با قوت برخورد کنند. امروز دشمن به جنگ با خانواده ها آمد. آنها اساسا ۴ مسئله را محور کارشان قرار دادند ۱- اسلام ستیزی ۲- ولایت ستیزی ۳- عدالت ستیزی ۴- تقّدس زدایی از اهداف دشمن است. امام فرمود تمام مقصد ما اسلام است. آنها دلارها خرج می کنند تا مردم را از اسلام بترسانند. انقلاب اسلامی برای حاکمیت نماز، اخلاق، حجاب، غیریت، عدالت، صداقت و عمل صالح است. تمامی حملات دشمن متوجه ولی امر مسلمین است.هر چه می توانیم تدبیر به کار بگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: درس دیگری که می توانیم از عاشورا بیاموزیم درسِ نظامی است. امام حسین(ع) و یارانش نه تنها از دشمن نهراسید بلکه شجاعانه جنگیدند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید