خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: اقتصاد و فرهنگ دو اولویت اصلی کشور است/ فرهنگ عاشورا را به دنیا معرفی کنیم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: اقتصاد و فرهنگ دو اولویت اصلی کشور است/ فرهنگ عاشورا را به دنیا معرفی کنیم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر  در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، طهارت و پاکیزگی در زندگی، مکارم و زیبایی های اخلاقی چون عدالت، صداقت، انصاف، مراعات حقوق الهی، حقوق فردی، اجتماعی و شهروندی، اهمیت دادن به واجبات ، دوری از معاصی و ترک محرمات توصیه کرد.

وی به فضیلت عمل صالح و حسرت برای ترک عمل صالح افزود: هر انسان مومنی اساسا باید برای فلاح و رستگاری، نجات و رهایی و برای کمال و سعادت و عاقبت بخیری نهایت تلاش را داشته باشد. قرآن کریم به عنوان نقشه ی راه و سعادت مسائلی را مطرح می کند که یکی از آنها ایمان و عمل صالح است. خدا در قرآن می فرماید کسانی که در زندگی طهارت داشته باشند و ایمانشان را تقویت کنند و عمل صالح انجام دهند امیدوار به ذات مقدس خدای سبحان باشند که خدا آنها را رستگار می کند.

 در اسلام راه به سوی قرب به حق تعالی بسته نیست

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: در اسلام بن بست وجود ندارد. در اسلام راه به سوی قرب به حق تعالی بسته نیست. توبه فقط ندامت قلبی نیست توبه همراه با تقویت ایمان و انجام عمل صالح است. عمل صالح یعنی برای خدا و با انگیزه الهی باشد عمل صالح مصادیق فراوانی دارد یکی از مصادیق عبادت، شرکت در نماز جمعه، رفتن به حج و … است. یکی از بارزترین و آشکارترین مصداق عمل صالح محبت، دلدادگی، عشق به خداست.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: امام صادق(ع) فرمود اساس و بنیاد اسلام محبت و دلدادگی به خاندان نبوت و امامت است. حال ثمره ی این محبت و دلدادگی چیست؟ انسان محبوب به مقام شفاعت پیغمبر و آل پیغمبر دست پیدا می کند. پیغمبر اکرم (ص) فرمود در روز قیامت من از چهار گروه شفاعت می کنم ۱- کسانی که به خاندان من احترام می کنند و مقام آنها را ارج می نهند. ۲- کسانی که به تقاضای اهل بیت می پردازند و با تمام وجود در خدمت اهل بیت باشند.۳- همه تلاش کنند برای اینکه امر اهل بیت احیا شود. ۴- کسانی که به امام حسین و یاران ایشان اظهار محبت می کنند و با قلبشان دوست می دارند.

وی در پایان خطبه ی اول بر زیارت اباعبدالله الحسین(ع)، حضور در مجالس اباعبدالله الحسین(ع) و گریه بر مصیبت های اباعبدالله الحسین (ع) تاکید کرد.

خطیب جمعه بهشهر در ابتدای خطبه ی دوم نماز عبادی سیاسی جمعه ی این هفته همه را به تقوای الهی، امر به معروف و نهی از منکر، اهمیت دادن محرم و صفر، حضور در مجلس عزای اباعبدالله الحسین(ع)، شرکت گسترده در نماز جمعه، اهمیت دادن به واجبات، دوری از محرمات و تلاش برای کسب روزی حلال توصیه کرد.

حضور در مجلس عزای اباعبدالله الحسین(ع) سبب عزت و آقایی می شود

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری گفت: پیامبر گرامی اسلام(ص) می فرماید نشست و برخاست با مومنان سبب شرافت دین و آخرت است. یکی از مجالسی که می تواند برای مومنان یک فرصت و غنیمت باشد نشست و برخاست با عزاداران آقا اباعبدالله الحسین(ع) است. همین حضور در مجلس عزای اباعبدالله الحسین(ع) سبب کسب معرفت و عزّت، آقایی و معارف دینی می شود. ایام ماه محرم را قدر بدانیم.

وی ادامه داد: ۸ شهریور روز انفجار دفتر نخست وزیری و به شهادت رسیدن رئیس جمهور اخلاقی شهید رجایی و نخست وزیر عالِم شهید باهنر است به همین مناسبت هشتم شهریور روز مبارزه با تروریسم نامگذاری شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: امام راحل فرمودند مرحوم آقای رجایی که همه می دانید چقدر متعهد و خدمتگزار بودند. معلمِ اخلاق بودند همینطور آقای باهنر دانشمند و معلم بودند در جایی دیگر فرمودند آقای رجایی و با هنر هر دو شهیدی هستند که هر دو با هم همرزم و هم جنگ بودند و با هم به سوی خدا هجرت کردند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری به هفته ی دولت اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری فرمودند امروز مشکل اصلی کشور و اولویت اصلی کشور دو مسئله ی کلیدی است ۱- اقتصاد، خدمتگزاری به مردم انقلابی ۲- مسائل فرهنگی یعنی به مسائل اخلاقی، حجاب بانوان، عفاف جوانان اهمیت دهیم.

وی ادامه داد: هفته ی اول ماه محرم هفته ی امر به معروف است از خواهران عزیز تقاضا دارم به احترام اباعبدالله الحسین به پوشش خودشان توجه کنند. مقام معظم رهبری حجاب را برای زنان آبرو و تمدن می دانند. جوانان عزیز، حریم چشمشان را به احترام عزای اباعبدالله الحسین حفظ کنند. از مسئولین نیروی انتظامی، سپاهی و آحاد مردم می خواهم نسبت به مسئله ی حجاب و عفاف در شهرستان بهشهر (شهر آیت الله کوهستانی، شهرِ شهید هاشمی نژاد ، شهر آیت الله جباری و شهرِ ۸۰۰ شهید) حساس باشند نباید شاهد برخی از مسائل و معضلات اجتماعی در این شهرستان باشیم.

پوشش بعضی از بانوان در شان شهرستان بهشهر  نیست

خطیب جمعه بهشهر از وضعیت حجاب بعضی از بانوان گلایه کرد و افزود: پوشش بعضی از بانوان نه در شان آنهاست و نه در شان شهرستان بهشهر.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری گفت:مهمترین وظیفه ی امروز ما این است امام حسین(ع) و فرهنگ عاشورا را به دنیا معرفی کنیم. امروز نامِ امام حسین(ع) زنده است اما باید شرق و غرب عالَم را نام اباعبدالله الحسین و عاشورا پر کند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از سخنران قبل از خطبه جناب آقای اسدی رئیس کمیته امداد شهرستان بهشهر افزود:همه ی مردم از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده کنند. کمیته امداد فعالیت های چشمگیر بهتری داشته باشد.

امام جمعه شهرستان بهشهر از سپاه پاسداران و بسیجیان جهت مانور  برای شناساندن اغتشاش گران  به مردم تقدیر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: اخیرا ۷ کشور تحت عنوان جی هفت در فرانسه نشستی برگزار کردند تا به گمان خودشان اقتصاد جهانی را به سرانجام برسانند البته بیشتر این سنگ اندازی و توطئه ها را آمریکا انجام  می دهد. این نشست جی هفت به مردم دنیا نشان داد دنیا رهبر ندارد دنیا در این جهت فقیر است. به فرمایش مقام معظم رهبری آمریکا رو به زوال و افول است.

وی یادآور شد: امروز ما رهبری داریم که مدعی هستیم این رهبر می تواند دنیای گسیخته از همه ی مسائل را هدایت و رهبری کند و  ان شا الله پرچم را به دست صاحب اصلی اش آقا امام زمان (عج) تحویل دهد.

 

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید