خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: جبهه مقاومت به برکت اباعبدالله الحسین(ع) و عاشوراست
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: جبهه مقاومت به برکت اباعبدالله الحسین(ع) و عاشوراست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته نمازگزاران و آحاد مردم را به تقوای الهی، معرفت و شناخت نسبت به اهل بیت، اطاعت و تبعیت از مقام معظم رهبری و فرامین اهل بیت(ع) مخصوصا امر به معروف و نهی از منکر، دوری از معاصی و گناهان و ترک محرمات، اهمّیّت دادن به واجبات و فرائض توصیه و سفارش کرد.

وی به ارزش و فضیلت عمل صالح اشاره کرد و افزود: عمل صالح بایستی محور همه ی مومنان باشد کل مبانی دین عمل صالح است. یکی از مصادیق اعلای عمل صالح ارادت، محبت و عشق ورزیدن به ساحت مقدس اهل بیت است. بی تردید یکی از ارکان سعادت همین محبت به اهل بیت پیغمبر است. امام هادی (ع) فرمود کسانی که شما را دوست بدارند سعادتمندند کسانی که شما را دشمن بدارند خوار و نابودند و هلاک گشته اند. کسانی که از شما دور شوند زیان کار هستند. پیغمبر اکرم (ص) فرمود حسین از من است و من از حسینم هرکسی حسین مرا دوست بدارد محبوب خدا می شود.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: روزی پیغمبر اکرم(ص) با اصحاب از کوچه ای عبور می کرد تعدادی بچه دید که مشغول بازی بودند. پیغمبر نشست و یک بچه را در آغوش گرفت و به او اظهار علاقه نمود. بعضی از اصحاب خیلی تعجب کردند. پیغمبر فرمود چون این بچه به حسینِ من بسیار علاقمند است در حدی که خاکِ قدم یا کفشِ امام حسین (ع) را به سر و صورتش می کشید) روزی همین کودک برای نصرت و یاری حسین در کربلا شرکت می کند. این کودک حبیب بن مظاهر بود.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: این محبت آثار زیادی دارد. انسان ها با محبت به شفاعت اهل بیت راه پیدا می کنند.دومین اثر، انسان هایی که به امام حسین (ع) وابسته اند عزیز و محکم هستند و در برابر سیاست های شوم دشمنان کم نمی اورند و از ذلت دوری می کنند. سومین اثر،  کسانی که وابسته به اهل بیت هستند خداوند گناهان آنها را می ریزد.

وی همه را تقوای الهی، شایستگی و بایستگی های اخلاقی، شرکت در نماز جمعه، پاکیزگی و طهارت در زندگی، سعی و تلاش بیشتر برای شکستن تحریم استکبار جهانی توصیه و سفارش کرد.

خطیب جمعه بهشهر گفت: امام سجاد (ع) در جمع یزید و یزیدیان فرمود ای مردم شام بدانید خداوند به ما ۶ امتیاز داد و ما را بر ۷ چیز برتری و فضیلت داد خداوند به ما علم و دانش، حلم و بردباری، جوانمردی، فصاحت و بلاغت، شجاعت و دلیری، محبت در دل های مومنین داد. پیغمبر اکرم(ص) نبی برگزیده از ماست. آقا امیرالمومنین(ع)، جعفر طیار، حمزه سیدالشهدا، فاطمه زهرا(س)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) از ماست. اثر خطبه ی امام سجاد (ع) از خون شهدای کربلا کمتر نبود می خواست اثبات کند یزید ریشه ی همه ی مفاسد، جهالت و نادانی هاست. امام سجاد(ع) در این خطبه بیش از ۷۰ امتیاز از امیرالمومنین نزد مردم شام ذکر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به تجلّی ابعاد نهضت عاشورا گفت:حضور جوانان، عزاداران از کشورهای مختلف ابعاد نهضت اباعبدالله الحسین(ع) را نشان می دهد. جبهه ی مقاومت در برابر جبهه ی کفر و نفاق به برکت اباعبدالله الحسین(ع) و عاشوراست.  از عاشورا و قیام اباعبدالله الحسین(ع) درسِ دینداری، ایثار و فداکاری،موقع شناسی، شجاعت، بصیرت، صبر و استقامت، آزادگی و حُرّیت، قیام الی الله، محبت و عشق به سالار شهیدان و … آموختیم.

وی ضمن تقدیر و تشکر از مردم و جوانان عزیز ادامه داد: حضور مردم و جوانان در مساجد و مراسمات محرمِ امسال بسیار چشمگیر بود آنها دست رد زدند به سینه ی استکبار و فرهنگ بیگانگان. امام و رهبر فرمودند بایستی دشمن را بشناسیم حتی امروز که دشمن زمینگیر و رسوا شد باز با زبان اربابی با ما صحبت می کند. اخیرا ترامپ دیوانه و عربده کش گفت مردم ایران بایستی برای همیشه مسائل هسته ای را فراموش کنند حال مردم ما شعار می دهند مرگ بر آمریکا.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید