خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: همایش شیرخوارگان حسینی به صورت متمرکز در بهشهر برگزار شود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: همایش شیرخوارگان حسینی به صورت متمرکز در بهشهر برگزار شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، فضیلت های اخلاقی، امر به معروف و نهی از منکر، درس آموزی از مکتب سالار و سرور آزادگان عالَم، درس عزت و کرامت، درس معرفت و بصیرت، اهمیت دادن به واجبات دینی و فرائض الهی، رعایت حقوق فردی- اجتماعی و شهروندی، دوری از معاصی و گناهان، دوری از غفلت و لغزش ها توصیه و سفارش کرد.
وی بر ارزش و فضیلت عمل صالح تاکید کرد و افزود: عمل صالح مصادیق فراوانی دارد یکی از بارزترین و آشکارترین مصداق محبّت به اهل بیت، دلدادگی، تمسّک و توسل به ساحت مقدس خاندان نبی مکرّم اسلام است.
امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: محبّت به اهل بیت اساس حفظ دین است. اگر امروز ما دین داریم و به این شریعت افتخار می کنیم این دین در پرتو همین علاقه و اراده هاست.
حجت الاسلام و المسلمین جباری بیان کرد: جناب امیرالمومنین در نهج البلاغه می فرماید شما جامعه ی اسلامی برای اقتدار و کمال به قرآن و توحید، اهل بیت و عشق و علاقه به اهل بیت بسیار توجه کنید. عشق به اهل بیت آبروی آدمی را حفظ می کند و عاقبت انسان ها را ختم به خیر می کند. انسان از طریق محبت می تواند به بسیاری از اعمال و برکات دست یابد.
وی ادامه داد: این محبت و عشق آثار و برکاتی برای جامعه ی شیعه و پیرو اهل بیت دارد. اول، انسان هایی که پیغمبر و آل پیغمبر(ص) را دوست دارند می توانند به مقام شفاعت پیغمبر و آل پیغمبر دست یابند زیرا پیغمبر فرمود من از چند گروه مستقیما شفاعت می کنم ۱- کسانی که به خاندان و اهل بیت من با دل و زبان اظهار علاقه کنند. امروز مردم غیور ایران با زبان و با همه ی وجود در خدمت اهل بیت هستند. در این شب ها جوانان در پای منبرها حضور چشم گیری دارند. جوانان ما مقلِّد آیت الله العظمی الامام خامنه ای هستند. دومین اثر محبت این است که انسان ها را در مسیر زندگی محکم می کند.
خطیب جمعه بهشهر گفت: مقاومت، استقامت، صبر و شکیبایی به برکت عشق و دلدادگی به سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) و امیرالمومنین(ع) و حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) است. بصیرت در دین یعنی انسان مراقب بعضی از وعده ها باشد. مراقب بعضی از  تلفن کردن ها باشیم. از مکتب اهل بیت و سالار شهیدان درسِ مقاومت، استقامت و محکم بودن می آموزیم. ملت ما در این چهل سال انقلاب اینچنین بود.
حجت الاسلام و المسلمین جباری اظهار کرد: سخت ترین توطئه ها را به کار گرفتند امروز در تحریم استکبار قرار داریم این تحریم برای چیست؟ تا ما را از شیرینی ولایت فقیه دور نگه دارند. سفره های ما را خالی می کنند بعد وعده می دهند اگر شما با ما مذاکره کنید و تسلیم شوید ما در زندگی شما تحول ایجاد می کنیم اما بدانید آنهایی که اهل بصیرتند باید دقت کنند و هوشیار باشند. با شیرینی ظاهری نمی توانید ظرافت دین را از ما بگیرید.
امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه ی دوم نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، عزت اباعبدالله الحسین و شهدای کربلا، درس آموزی از مکتب سالار شهیدان، درس ِ معرفت و تربیت، حجاب و عفاف، درسِ پاکدامنی، امر به معروف و نهی از منکر، تلاش و همت جانانه فراخواند.
حجت الاسلام و المسلمین جباری بیان کرد: اباعبدالله الحسین به مردم خطاب کرد از جدَّم پیغمبر اکرم شنیدم که پیغمبر فرمود هرکسی یک حاکم ظالم را ببیند که این حاکم ظالم  حلال خدا را حرام، حرامِ خدا را حلال، نقضِ عهد خدا و مخالف سنت، سیره و سبک زندگی پیغمبر است. وقتی انسان مومن با چنین حاکم ظالمی مواجه می شود باید قیام کند تغییر دهد انتقاد کند حال اگر این شیعه قیام نکرد امر به معروف و نهی از منکر ننمود شایسته است خدا این انسان بی تفاوت را با همان حاکمِ ظالم محشور کند این همان حرفی است که مقام معظم رهبری فرمودند جوانان باید آتش به اختیار باشند هر کجا ضعف و کوتاهی دیدند فریاد بزنند.
وی افزود: امام‌ حسین ( ع) فرمود یزید و یزیدیان قوانین شیطان را محور و اصل حکومت شان  و فساد را در جامعه ترویج دادند.‌سعی کردند با ترویج بعضی از خلاف ها دین خدا را کمرنگ جلوه دهند. بایستی مراقب باشیم و در برابر روحانیت ستیزان و دین ستیزان بایستیم امروز مقام معظم رهبری چشم بیدار انقلاب به جوانان فرمود مراقب باشید شما را از علی اکبر، قاسم بن حسن، قمر بنی هاشم جدا نکنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: بزرگترین هدف ِ امام حسین(ع) یاری دین خدا بود. امام حسین (ع) دین را‌حفظ کرد . یکی از دستاوردهای قیام اباعبدالله الحسین امر به معروف و نهی از منکر بود. تزریق و دمیدن روحیه ی مقاومت، استقامت به جامعه ی بشری از اهداف دیگر امام حسین (ع) بود. امروز مقام معظم رهبری درس مقاومت می دهد.
حجت الاسلام و المسلمین جباری تاکید کرد: نهضت عاشورا سرمشق و الگوی قیام های مقدس مانند قیام مختار، قیام توابین و انقلاب اسلامی بود. امام فرمود ما هر چه داریم از محرم و عاشورا داریم. رهایی مردم از جهالت، ضلالت و گمراهی و شکست ابرقدرت ها از اهداف دیگر قیام امام حسین(ع) بود. امام حسین قیام کرد تا مردم بصیرت پیدا کنند تا مردم بیدار و آگاه شوند. امروز  اقتدار و امنیت داریم با همین اقتدار در برابر سختی های اقتصادی و معیشتی ایستاده ایم و به رهبر  انقلاب می گوییم لبیک به حسین لبیک به خامنه ای ست.
وی به مناسبت ها اشاره کرد و خطاب به جوانان گفت: عزاداری تان را به عِطر اخلاص و عِطر معرفت معطر کنید. به اصل قیام اباعبدالله الحسین توجه کنید. در روز تاسوعا و عاشورا آنچنان عزاداری کنیم که مایه ی چشمگیر همه ی ملت ها باشد.
خطیب جمعه بهشهر تاکید کرد: دنیا و منطقه را با امام حسین(ع) و اهداف امام حسین(ع) آشنا کنیم. در روز تاسوعا عزاداری به صورت متمرکز برگزار می گردد و در روز عاشورا بعد از دسته روی نماز ظهر عاشورا مقابل پارک‌ملت اقامه می شود.
حجت الاسلام و المسلمین جباری تصریح کرد: در مداحی ها جوانان را به سمت خوبی ها دعوت کنید جوانان را به مساجد و توجه به مباحث دینی تشویق کنید  هرگونه مطالبی که در شان منبر و مداحی نیست مطرح نکنید.
وی یادآور شد: امروز اتحاد بر ما واجب و لازم است بارها از من شنیده اید اختلاف و ناامیدی از حلقوم شیطان است. قران و رهبر همه را به اتحاد دعوت می کنند.
خطیب جمعه در پایان  از مسئولان خواست تا همایش شیرخوارگان حسینی به یاد کوچک ترین شهید کربلا حضرت علی اصغر (ع) به صورت متمرکز در شهرستان بهشهر برگزار شود.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید